Vdaná snoubenka (2008)

Vdaná snoubenka má obsazení, které mě moc nezaujalo (ani na Colina F. v tomto typu filmů nejsem moc zvědavá) a hlavní zápletka už vůbec ne. Přesto jsem byla vcelku mile překvapená. Uma Thurman mě celkem bavila, její partner už moc ne. Jako film na jedno zhlédnutí, když je nuda, je tento snímek dobrý. Škoda jen že se příběh více nesnažil vyhnout dějovým klišé.

Shrek Třetí (2007)

Na třetí díl Shreka jsem neslyšela moc pozitivní ohlasy, a tak jsem byla připravená, že kvalita půjde dolů. A taky šla, a to hodně. Škoda že místo na kvalitní scénář vsadili tvůrci radši na laciné vtípky. Samotná hlavní zápletka by nebyla špatná, bohužel ale nestačila na to, aby celý film utáhla. Jediné, co se mi snad líbilo, byla postava Merlina. Škoda že trojka vůbec vznikla, troufám si tvrdit, že by stačil první díl.

I Love You Phillip Morris (2009)

ILYPM je pěkná romantická komedie, ale kdyby hlavní hrdinové nebyli gayové, dala bych asi procenta dolů, protože by to byla obyčejná love story. Takhle je alespoň něčím odlišná, což je pozitivum. Ústřední dvojice mě překvapila; pár Carrey – McGregor bych opravdu netipovala. I když jsou oba dva dobří herci, jako pár se k sobě moc nehodili. Kdybych měla někoho škrtnout, byl by to určitě Jim Carrey, protože Ewan McGregor tu byl famózní. Jeho herecký výkon mě z celého filmu nadchnul asi nejvíce. Celkem dobrý příběh, ale hodně neuvěřitelný, fakt se mi moc nechce věřit, že je to podle skutečných událostí.

Sigur Rós - Heima (2007)

Mám ráda Sigur Rós a samotný Island mě víc než přitahuje (po tomhle filmu ještě víc). Krásné písně ve spojení s okouzlující islandskou přírodou fungují dokonale. Samotní protagonisté zní tak upřímně a mluví o své vlasti s láskou, že jsem se neubránila dojetí. Chci žít na Islandu a za sousedy mít Sigur Rós!

Svobodný otec (2010) (seriál)

Lákadlem vidět tuto mini-sérii byl David Tennant. Navíc mě potěšil Murray Gold, který skládal hudbu a tentokrát mi připomněl některé skladby z Doctora Who, což mě potěšilo. Samotná série má zajímavé téma, ale dílů je podle mě zbytečně příliš a děj je tak dost rozvařený. Zároveň jsem se tak nějak nedokázala s postavami ztotožnit ani pochopit romanci, která vznikne tak brzy... Přesto zajímavé dílko, pro nedělní žehlení dostačující.

Mnoho povyku pro nic (2005) (TV film)

Další z díla BBC ShakespeaRE-told. Slabší však než The Taming of the Shrew a přitom předloha je tak skvělá a převedení do současnosti by nemuselo být tak obtížné. Ale tentokrát se právě tohle moc nepovedlo. Zatímco u Zkrocení zlé ženy je převedení do současnosti uvěřitelné, tady je až moc cítit starý dobrý Shakespeare a některé dialogy tak zní nevěrohodně, divně. Jinak ale opět zajímavá volba herců, především Damian Lewis a Billie Piper se mi líbili. Sarah Parish je skvělá, talentovaná herečka, jen mi spolu s Damianem k sobě moc nešli. Ale určitě tahle adaptace stojí za zhlédnutí alespoň pro zajímavost. Ono toho Shakespeara nikdy není dost.

Zkrocení zlé ženy (2005) (TV film)

Od této adaptace jsem nic moc neočekávala, tím víc jsem pak byla příjemně překvapená. Film stojí hlavně na ústřední dvojce. Rufus i Shirley velmi dobrá volba! Na Shirley Henderson narážím všude možně a vždy je výborná a jiná, přesto si jí hned všimnu. Tento film byl její a mně se jako Kate strašně líbila. Celé Zkrocení zlé ženy je velmi vtipné a romantické a hlavně se celkem povedlo převést příběh do současnosti. Lepší než 10 Things I Hate About You!

Hawking (2004) (TV film)

Dlouho jsem tenhle film chtěla vidět a ani jsem si nedokázala představit, jaké emoce ve mně vyvolá. Téma je to pro mě velmi přitažlivé, zároveň ale poněkud složité, zvláště když fyzice moc nerozumím. Na tom ale nezáleží, protože i tak je to příběh dojemný a strhující a Benedict snad zahrál nejlíp, co jsem zatím viděla. A navíc krásná Murrayho hudba, která mi byla po celý film velmi povědomá.