Doktor Smrt (2010) (TV film)

Poutavá podívaná, která pravděpodobně diváky rozdělí na dvě skupiny s rozdílnými názory. Nicméně, Al Pacino předvedl jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů, tleskám, smekám, klaním se....... Doporučuji ke shlédnutí!

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Hodně dlouhý, poměrně nudný dokument o planetě Zemi. Bohužel zastaralé eko-názory uváděné bez ladu a skladu. Dokument přeskakuje od problému k problému, od oblasti k oblasti,....měl jsem problém to dokoukat a ten jakoby optimisticko-agitační konec slabota. Chybí odborné názory, analýzy problémů a návrhy řešení.

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Pro někoho je to nuda, mě to bavilo a společně s nádhernou hudbou je to film, který stojí za to vidět! Zajímavý je obraz, který ukazuje americké i japonské vojáky v dost nezvyklých situacích (možná nezvyklých jen ve filmu). Američani než aby museli hlídat dva zajatce a nemohli jít dál za svou jednotkou je chladnokrevně popraví.... japonský velitel dá rozkaz ošetřit zraněného amerického vojáka...

Dovolená s Andělem (1952)

Ano je to částečně agitka, ale filmový týdeník z II. sv. války je pro mě také zajímavý, i když ukazuje hrdinnou německou armádu. Mnoha mladým uživatelům se tohle zdá úplně hrozné, ale ruku na srdce, kdo byl někde v Egyptě nebo Turecku na dovolené, co jsou animátoři=kulturní referenti? A od svých rodičů vím, že film zase není tak přehnaný. Jezdili na brigády pomáhat do JZD, když byli v Československém svazu mládeže, zadarmo a večer vždy poseděli u kytary a bylo to prý moc fain. To poválečné nadšení chytlo i běžné občany, ne jen ty co byli v KSČ. Pravdou je , že nadšení časem vyprchalo, hlavně když KSČ a socialistický režim ukázali co v nich je. Pro mě osobně je to hodně zábavný film, u Tarantina vám nadsázka nevadí a tak to zkuste i tady koukat na ten film s trochou nadsázky.

Dva Jakeové (1990)

Vlastně dost nudné, nebýt tam Jack Nicholson tak bych dal jen jednu hvězdu. Prostě bída o ničem.

Expendables: Postradatelní (2010)

Já prostě těch pět dát musím. Mohlo by to být lepší,asi ano, ale já se bavil a připomněl si staré akční klasiky. Film si nehraje na nic co není a zdá se, že se tvůrci bavili minimálně stejně jako diváci.

Expozitura (2009) (seriál)

Myslím si, že tenhle způsob krimi seriálu ti ještě nebyl. A přesto, že scénář psal život, myslím si že je to dobře odvedená práce i když mám trošku problém s hlavní hrdinkou...

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Jsem po epizodě 7 a zatím se to rozjíždí velmi slibně. Srovnání s Lostem je docela trefné a má to podobný tah na branku. Herecké obsazení více než slušné. Zajímavá zápletka, fůra otázek, občas nějaká odpověď, prostě takové jaké to má být. 80%

Generation Kill (2008) (seriál)

Hodně realistický miniseriál.Neskutečný chaos při útocích, špatné určování cílů, špatná rozhodnutí velení, nesmyslná rozhodnutí velení, lidské tragédie, emoce, čekání na boj, černý humor, bojové akce, nahlédnutí do zákulisí jednotky mariňáků, vztahy mezi neschopnými veliteli a mančaftem, problémy s logistikou, nutnost dělat těžká rozhodnutí, která mohou znamenat smrt vojáků, ale i statečnost, prostě tohle tam vše je a určitě ještě více než jsem napsal. Seriál jsem viděl s titulky, které je místy obtížné číst díky zkratkám US Army a jejich rozepisování :) Já byl uspokojen a milovníkům válečných filmů mohu pouze doporučit.

Gladiátor (2000)

Tento film je prostě nádherným filmovým zážitkem. Je to pro mě film a ne historický dokument a tak jsem si vychutnával nádhernou vizuální stránku filmu podpořenou filmovou hudbou Hanse Zimmera. Soundtrack z tohoto filmu povazuji za TOP 10 OST. Zdá se, že není náhoda , že soundtrack z filmu Misie od Ennia Morriconeho patří také do mého TOP 10 OST. Ridley Scott je vizuální mág a vybírá si k dokreslení jeho obrázů mágy hudební.