Škola života (2009)

Atmosféra filmu a parádní herecké výkony byly opravdu dobré. Jen ta zápletka trošku fádní. Mohlo to mít jiný než ten předvídatelný konec a celkový dojem by byl o dost zlepší. Nějak mě ten dobrý konec zklamal.

Náhradníci (2009)

Velmi slušný nápad, jen jeho provedení mírně pokulhává. Chvílemi zdlouhavé až nudné. Od chvíle co se na scéně ukáže skutečný Bruce Willis, tak to konečně dostává šťávu. Není to zklamání ani nadšení 3x *.

Nejdelší den (1962)

Velmi povedený válečný film. Novodobý Pacifik a jemu podobné mu nesahají ani po kolena.

Crazy Heart (2009)

Slušný příběh, slušná muzika, a vynikající Jeff Bridges. Díky jeho výkonu 4 x *.

Kick-Ass (2010)

Pokud si celý film budu připomínat, že to je komiks tak OK. Už se to tu psalo, že některé pasáže jakoby se inspirovaly Kill Billem, Pulp Fiction ať již provedením bojových scén, tak povedenými dialogy a hláškami. Pobavil jsem se, ale něco mi tam trošku vadilo nebo chybělo, nevím možná je to tím žánrem. Tarantino to prostě není a pro mě to jistě nebude film roku, ale i přes to hodnotím pěkných 80%.

Spartakus (2010) (seriál)

Stylizace OK, boje a hektolitry krve (možná až moc na můj vkus-ale je to o gladiátorech), děj slabší. Vzhledem k množství krve a erotických scén bych to popsal jako kombinaci 300 (tedy jen odvar 300) a lechtivého erotického filmu. Dějem se to bohužel blíží tomu druhému. I přes to všechno, se na to dá koukat, ale nečekejte, že nebudete moci dospat do dalšího dílu. Po shlédnutí první půlky dílů musím mírně poupravit hodnocení. 3->4 hvězdy . Děj se rozjel, začínají intriky, zlepšují se herecké výkony, dokonce jsme se těšil na další díl a již to není jen o soubojích. Chce to vydržet první 2-3 díly a budete spokojeni, já jsem byl. Jen doufejme, že se hlavní hrdina zotaví z těžké nemoci a bude se točit druhá série.

Kimssi pyoryugi (2009)

Překvapivě příjemný film. Myslím si , že k vychutnání filmu musí být určitá pohoda. Nápad se mi velmi líbil, některá provedení nápadu méně proto 4x *

Krvavá legenda Bang Rajan (2000)

Film chápu jako oslavu statečných obránců Siamu. Bohužel to na mě celkově udělalo dojem jako jedno velké porcování prasete mačetami. Ano bojové scény jsou udělány hodně realisticky, hudba je výborná, ale ten děj a dialogy ..... Po tomhle filmu, když uvidím chlapa s mačetou tak určitě zpozorním. Tento film na 100% zaujímá první místo v historii filmu, co do počtu seknutí mačetou do živého masa! Na závěr , opravdu nechápu, tak vysoké hodnocení filmu. Já se dost nudil a měl jsem problém ty dlouhé, bezduché bojové scény, proložené sentimentálními milostnými scénami dokoukat. Prostě všichni padli hrdinnou smrtí a páry zemřely hledíc si do očí........ Prý se chystá dvojka, tak to jistě přibudou potoky krve (jde to ještě?) a hrdinství těch thajských Jacků rozparovačů (bohužel).

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Hodně dlouhý, poměrně nudný dokument o planetě Zemi. Bohužel zastaralé eko-názory uváděné bez ladu a skladu. Dokument přeskakuje od problému k problému, od oblasti k oblasti,....měl jsem problém to dokoukat a ten jakoby optimisticko-agitační konec slabota. Chybí odborné názory, analýzy problémů a návrhy řešení.

Nanking! Nanking! (2009)

Velmi působivé dílo, které jistě zasáhne každého kdo ho shlédne. Scénář, černobílá forma, autentická kamera, výkony herců, přiléhavá hudba to vše dělá z tohoto filmu, jedno z nejlepších děl, které popisují obecně hrůzy války, ale konkrétně i zvěrstva a krutost japonské armády, které páchala při obsazení Číny.