Návrh (2009)

Klasická americká romantická komedie s předvídatelným dějem. Jenom scéna, kde si orel vezme mobilní telefon Sandry Bullock a ona běhá s psíkem a křičí "Vem si jeho" mě opravdu překvapila :) a pobavila. Já Návrh řadím k těm lepším romantickým komediím. Kdybych na to šel do kina tak bych dal asi jen tři hvězdy, ale že bych šel n aromantickou komedii do kina....no to teda asi dost těžko.

Smrt čeká všude (2008)

Tak tu máme další válečný film z Iráku. Je s podivem jak Kathryn Bigelow dokáže nahlížet do hlavy amerického vojáka. Vysoko hodnotím vizuální stránku snímku, pěkná kamera, záběry postav na pozadí hořící ulice v noci, zpomalené záběry padající nábojnice, chvějící se vzduch nad pouští,.....Koukáte na to a věříte tomu. Herci odvedli co měli a tvůrci se nesnížili k filosofování co je dobré, co zlé a kdo za to může. Pyrotechnici jsou asi opravdu adrenalínový závisláci. Rozhodně kvalitní film, který stojí za to vidět.

Zběsilost v srdci (1990)

Lovestory po Lynchovsku. Temné, tajemné, nepředvídatelné, místy nepochopitelné,ale dokoukáte to s napětím až do konce. M8m rád Cage v začátku jeho kariéry a tady i zpívá jako Bůh (jako Elvis). Co říci je to Lynch pro mě pocitový režisér. Určitě nechápu vše v jeho filmech (tento udrží příběh a proti jiným je to pohoda - třeba proti Mulholland drive), ale mám je rád. Nejsem Freud, abych věděl smysl těch rudých nechtů, rudé rtěnky, rudých lodiček a síťovaných oblečků, ale celkový pocit z filmu 75 %

Na cestě - Na cestě po Mostecku (2008) (epizoda)

Musím souhlasit s "Broukem". Dost účelových záběrů, které vytvářejí pokřivený obraz o Mostecku. Asi to byla objednávka : Jeď tam natoč to tak a tak a bylo. Já mám svůj rodný kraj rád a současnost je oprati stavu před 25 lety nebe a dudy. Kdo nevěří ať přijede. Nejsme Třeboňsko, ale největší černá díra v republice také ne!

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Hodně jsem se na pokračování Indyho trilogie, která patří k mým nejoblíbenějším filmům, těšil. Ford nám trošku zestárnul, ale na jeho výkonu to není znát. Pokračování je zábavné a profesionalita tomu rozhodně nechybí. Jen u některých honiček už jsem měl pocit, že to bylo moc, ani nadsáska nepomohla. Dal bych 90%, ale ze sentimentu dávám 5x *.

Mise (1986)

Dobrý příběh, skvělý Robert De Niro a jeden z nejlepších počinů mága filmové hudby Ennia Morriconeho. I přes atraktivní prostředí, příběh a dobré výkony herců jsem stále slyšel jen tu božskou hudbu a nemohl se soustředit na vlastní film.

Big Lebowski (1998)

Coenovský proud vtipu a gegů. Promě již kultovní film. Bavím se kdykoliv se na něj koukám. Jedna z nejlepších rolí Jeffa Bridgese. Jednou chci aby můj popel byl také rozprášen do moře, jen při jiném směru větru a né z plechovky od levného kafe z K-Marktu....

Pasti, pasti, pastičky (1998)

Slabé hodně slabé na paní režisérku jakou je jistě výrazná postava českého filmu Věra Chytilová. Bohužel od Kopytem sem, kopytem mě nějak již nedokáže přesvědčit o tom, že mi má umělecky co říci. Mám prostě rád její starou tvorbu, a pokud se najde někdo, kdo jí ještě dá peníze na pěkný film, tak se budu těšit. Tohle mě nebavilo a považuji to za špatný scénář a tomu odpovídající režii.

500 dní se Summer (2009)

Příjemná romantická reklama na obchod IKEA...ne, ne dělám si legraci. Jde o příjemný romantický film (komedií bych to nenazval, i když je tam pár povedených komediálních momentů). Zajímavá koncepce "flashbacků" a "forwardů". Jen jsem nepochopil kostýmy, co to bylo za dobu, 1985? To byl nějaký záměr?.....čtyři hvězdy za to, že jsme se chvilkama trošku nudil, ale hudba byla dobrá.

Hanebný pancharti (2009)

Prostě nádhera. Tarantino znovu boduje. Je vidět, jak své filmy domýšlí dopoledního detailu-výběr herců, hudba, scéna, gesto, světlo, střih, kostýmy, atd. Režisér tentokrát nevsadil na své dvorní herce (kromě Samuela L.Jacksona - opravdu jsem ho napoprvé nepoznal) a šel cestou castingů přímo v Německu a vybral opravdu dobře. Vedle výtečného Breda Pitta se blýskli Rakušan Ch.Waltz jako plukovník Landa (ten mě bavil asi nejvíce), Němec-T.Schweiger a A. Diehl, mohl bych pokračovat, protože nebolo špatných hereckých výkonů (nemohu zapomenout n adámy ty byly kouzelné v dobových kostýmech). Někomu se film zdá „užvaněný“ já říkám jedny z nejlepších dialogů Quentinovy tvorby. Scéna s Shosannou u zrcadla a u okna nádherně promyšlená. Červená barva šatů ladící k vlajkám s hákovými kříži a do toho krásné světlo, odrazy a povedený hudební podklad. Do toho všeho klasika Tarantino-střelba na židovskou rodinu pod podlahou, hromadná střílečka v hospodě, řezání skalpů, vyřezávání hákového kříže na čelo fašistům, střílení do prchajících diváků při požáru, atd. atd. Já se bavil a moc, ten kdo nemá rád Tarantina se možná bude bavit méně. 10 z 10 dávám i soundtracku Morriconne je bezchybný jako vždy a příjemně překvapil výběr Davida Bowle.