Láska nebeská (2003)

Komedie na vánoční svátky. Romantické komedie z ostrovů jsou o trošku jiné než ty z poza velké louže. A to jak jsou jiné (inteligentnější) je velmi příjemné. Přívětivý humor, vtipné dialogy, výborné výkony herců, dobrý dabing a chytlavé melodie. Napsané a režijně zvládlé tak, že si získá většinu diváků napříč generacemi a žánry. Jedna z nejlepších, jestli ne nejlepší romantická komedie. (jinak tento obor moc nemusím).Můžu říci, že se na tuhle komedii v době okolo vánoc těším.

Světáci (1969)

Tohle je prostě klasika a herecký koncert. Sešly se tu hvězdy českého filmu a předvádějí svůj komediální talent. Vidět tenhle film znova a znova nemám problém, naopak se na něj těším.

Na samotě u lesa (1976)

Pro mě horní půlka TOP 10 českých komedií. Hlášky této komedie prostě zlidověly. "To jsou blechy psí ty na člevěka nejdou", "To máme hmoždinyk, šroubky, krokve, okapy, pozednice, latě,...", "Chčije a chčije", "Tak tohle bych si poslechnul někdy ještě jednou..".......koncert krásného humoru

Vetřelec (1979)

Ridlley Scott pracuje s tématem podobně jako Spielberg v Čelistích. Jen nejde o oceán, ale temné prostory kosmické lodi, které nevěstí nic dobrého. Je zajímavé (statně jako ve všech hororech), že hrdinové filmu jdou vždy něco zkontrolovat právě opačným směrem, než bych já utíkal. Krásně zvládnuté umění vygradování nervů a strachu se závěrečnou lekačkou. Dnes už klasika, která určitě ani po letech neztratila nic ze svého lesku.

Osvícení (1980)

Děsivé, napínavé, temné, ....Sahalo si to pro můj pocit strachu opravdu až na dno mé studny strachu a napětí.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Další osvědčený recept dáš scenář Svěrák a Smoljak, přidáš herecké hvězdy českého filmu a osvědčeného režiséra a vznikne nezapomenutelná klasická komedie. Pánové Svěrák a Smolják mají dar napěchovat své komedie hláškami, které okamžitě zlidoví. Zábava jde napříč generacemi, film se líbí i dněšní mladé generaci = jde prostě a klasiku a kvalitu. Marečka mohu vidět kdykoliv a vždy se bavím. Musím napsat hlášku, která některým lidem tak neutkvěla, ale já ji miluju a používám dost často: "Tak co jak to jde? Jde to dobře, jen to neseje. No to je u secího stroje dost podstatná závada....."

Obecná škola (1991)

Obecná škola patří k tomu nejlepšímu co Otec a syn Svěrákovi vytvořili. Prostě tohle je ten "český" humor milý, nevulgární, zábavný, ze života (a né nechtejí stejně tam má hov**, njn má tam hov** nebo jak to bylo). Já tomuhle říkám pohlazení duše a pání svěráci to umí v tomto filmu na 100%.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Asi můj nejoblíbenější film od Quentina a jeden z nejoblíbenějších vůbec. Geniálně propojené samostatné děje, fascinující hudba a vynikající výkony herců. Od Pulp Fiction si vážím Travolty jako herce. Film se pro mě stal již klasikou a mohu si ho pouštět několikrát ročně. Citaci monologu S.L. Jacksona před tím než hodlá někoho zastřelit jsem již několikrát použil, je geniální. Soundtrack z tohoto filmu mě provází při všech jízdách autem.