Co na to Češi (2016) (pořad)

Měl jsem tu čest parkrát vidět pořad Co na to Češi. Vsadím svoje boty a krabku máček navrch, že z 80% shlédnutejch dílu jsem byl po chlastačce, takže mi k uspokojení potřeb stačí nějakým způsobem existovat a nenáročný program TV Nova mi zcela vyhovuje. Pokud máte tendenci vyhledávat na Nově solidní zábavu nebo aspon nestupidní podívanou, tak jste v píči, protože na vás vyběhne uřvanej, trapnej a přehrávající Matonoha, kterej je kolikrát doplněn o výkvět debilních individuí, takže včetně špatného a několik let provařeného konceptu soutěže tvoří společně podívanou na úrovni jedný hvězdičky.

Kód Enigmy (2014)

Neskutečný, jak se svět za poslední dekády změnil, respektive vyvinul a je fuk, jestli se jedná o raketovou gradaci technologického posunu nebo že dřív za vzájemnou chlapskou honitbu chodily bukvice za katr. Samotnej film byl celkem na pohodu, líbily se mi časový prology, relativní dodrženi faktičnosti a Benedict Cumberbatch (!!!), Mark Strong a Charles Dance. Chyběla tomu trošku šťava, nějakej ten tah na branku víš co. Sral mě občasnej výskyt klišoidních hoven typu "když vyhodíte Alana, vyhoďte i mě", tak z toho se mi fakt chtělo brečet dojetím no a od pohledu nepříjemná Keira, u který vážně nechápu, proč je tak oblíbena a braná za šuk symbol (proč si neudělá umělý kozy za ty tučný honoráře? ahaha). Možná mohlo lépe být vysvětleno, jak dešifrovací stroj funguje. Slabší 4*.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Jéééžis marjááá, tahle patetická polosračka podobná prvnímu dílu byla fakt kurevsky dlouhá. Zkrátit o 40 minut, vysrat se na velké množství láskyplnejch scén, víc se zaměřit a zlepšit souboje v aréně, vynechat blbosti typu utíkání s bábou na zádech nebo zbavení se poleptaný kůže vodou a možná to bude dobrej film. Nudil jsem se a nebejt dobrejch efektů, tak možná i usnu. Přežití statečné a nesmrtelné pindy aka holčičího Legolase a nudnejch frajírku jsem opravdu "nečekal". Ani nejsem zvědavej, jak povstání proti Capitolské kavárně dopadne, viva la revolucion! Nebo spíš, viva la jděte do prdele? 55%

Olympiáda ve stínu hákového kříže (2016) (TV film)

Pod nátlakem a podlejzání byly Berlínu uděleny LOH 1936. Hitler využil olympiádu k propagandě nacistické říše. Jednalo se o prvni grandiózní hry v historii tehdy s nejvyšší učastí a medializací. Berlín prošel totálním úklidem a výstavbou, zejména budování stadionu se povedlo. Naprosto absurdní, jak se řešilo nasazovaní židů / černochů do olympijských týmů. Škoda, že američané nebojkotovali účast. Z historického kontextu nejzajímavější hry pořádány s určitou pachutí a propagandou, která zajistila takřka netušící politické pozadí. LOH splnily Hitlerovi přesně co chtěl, zejména tím, že "nadřazená arijská" rasa byla jednoznačně nejúspěšnější ze všech. Zpetně nechápu, jak se vůbec mohly hry konat a už vůbec ne, že měli dostat následující zimní hry - zkurvený MOV. Za menší zajímavosti považuji kontrolu korespondence v olymp. vesnici, pozdrav při zahájení a štafetové předávání olympijského ohně.

Tísňová linka (2013)

Zajímavej jednoduchej realistickej námět. První polovina chvílema psychologického a adrenalinového filmu ok, super tempo, ale člověk se po čase začal divit, proč ho benga ještě nenašli a že si týpek v klidu uniká a vraždi venku za denního světla. Od okamžiku, kdy se Halle snažila hrát na hrdinku, kvalita filmu rapidně poklesla. Slušnej náběh na pěkný 4*, takhle max 65%.

Hitler a Stalin: Tyranská dvojčata (1999) (TV film)

Shrnutí a porovnáni základních informaci ovlivňujících jejich životy už od dětství, prvků vlády, vystupování či chování k vlastnímu národu a nejbližšímu okolí. Těžko posoudit, kdo byl větší zmrd ... asi bych se přiklonil ke Stalinovi.

Stalin (2013) (TV film)

Těžký to úděl shrnout celej Stalinův život, respektive vládu do padesáti minut. Většina věcí je známá, zaujaly mě tedy spíš detaily typu jeho výška nebo pleť po neštovicích. Opět cenim dobové záběry, některé mě opravdu dostaly. Chybělo mi více informací z dob války. Je neuvěřitelné, že taková zrůda vydržela u vlády bezmála 30 let. Po shlednutí jsem dlouho nechápavě kroutil hlavou, jakou surovostí a krutostí likvidoval občany vlastního státu, jakou mizivou cenu měl pro něj lidský život a že mu to krásně pod vlivem propagandy procházelo.

Eva Braunová: Hitlerova žena (2015) (TV film)

O Evě Braunové jsem kromě základních fakt nic nevěděl. Dokument mě obohatil, líbilo se mi chronologické zpracování od prvních momentů až po společnou smrt. Dobové záběry jsou parádní, fakta sedí. Chvílema mi bylo Evy líto, jelikož byla tak moc fascinována Hitlerovou osobností, že to vyústilo v pokusy o sebevraždu. Věřím, že myšlenky nacistické ideologie nesdílela nebo aspoň ne zdaleka v takovém rozsahu jako parta kolem Dolfiho. Oddanost (na velký úkor osobního štěstí) až za hrob. Pro mě byl dokument ještě zajímavější díky návštěvě Orlího hnízda a příslušného okolí, nemluvě o tom, že náš pes se jmenoval Blondy :-D.

Nebezpečné vztahy (2016) (pořad) odpad!

Už jsem parkrát při přepínání televizními kanály narazil na tuhle sračku. TV Barrandov je nejvíc na hovno televizí, jejíž tvorbu jsem měl tu čest vidět (zlatej Vlado Železný). Neexistuje jeden jedinej pořad, kterej by si zasloužil více než 1*. Nebezpečné vztahy jsou tak kurevsky moc ubohý, že to nemá cenu dál rozvádět. Pokud máte koule, abyste se koukli na pět minut, tak sami uvidíte, jakou šílenost arcikokoti z Barrandova vymysleli - to se totiž jentak nevidí.