55. výročie Slovenskej televízie (2011) (pořad)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 2 = 2.11.2011 - Vtipné a kultivované spomínanie na bohatú históriu našej "verejnoprávnej". Sprievodcami jednotlivými obdobiami sú dvaja svojrázni moderátori relácie NOC V ARCHÍVE a dlhoročný archivár STV Milan Antonič. Vzhľadom na to, že na Slovensku je poslanie a spoločenská úloha verejnoprávnych médií dlhodobo cielene ideologicky degradovaná a zámerne finančne tunelovaná tou-ktorou politickou garnitúrou a ich prisluhovačmi, je celkom dobre možné, že spomienky budú to jediné čo nám v tejto súvilosti ako perspektíva do budúcnosti ešte zostáva. A to je smutné. (2.11.2011)

6 underground: Tajné operace (2019)

Podľa mňa NETFLIX urobil obrovskú chybu, že tento masaker nevypustil aj do kín. Brutálna digitálno-analógová akcia totiž naberie tempo po asi minúte filmu a nepustí až do záverečných titulkov. Navyše - vzhľadom na komiksovú plytkosť a nereálne FX efekty - je neuveriteľne príčetne a prehľadne zrežírovaná. Totálny popcornový nášup, ktorý navyše neberie rukojemníkov a kašle na civilistov. Myslím, že NETFLIX práve premrhal poriadnu box office pecku. (14.12.2019)

8 Simple Rules... for Dating My Teenage Daughter (2002) (seriál)

Neuveriteľne podhodnotený sitcom. Pritom spolu s BELUSHIho JIMom predstavuje absolútnu špičku súčasnej USA produkcie (žiaľ kvôli predčasnej RITTERovej smrti skončil po 3 sezónach). Jeho ingredienciou sú skvele zohrané postavy, vtipné dialógy a vynikajúci slovenský dabing. Navyše KALEY CUOCO ako priblblá blondínka je na zjedenie. :-) (5.10.2007)

88 minut (2007) odpad!

Sračka. Iné slovo ma bohužiaľ nenapadlo keď som sa pokúšal zhliadnuť tento "film" a pochopiť prečo hlavnú úlohu prijal AL PACINO. Vrah mi bol jasný po cca 20 minútach, ale to by mi ani tak nevadilo. Najpríšernejším prvkom filmu je totiž dementný scenár a amatérska réžia. V polovici 90-tych rokov podobné C-voloviny prinášala na svojich VHS spoločnosť INTERSONIC. SPI zdá sa "úspešne" týmto hovadinám konkuruje. (6.2.2008)

9 to 5: Days in Porn (2008)

Ďalší z dokumentov približujúcich - pre niekoho zvrátené, pre niekoho atraktívne - prostredie pornobiznisu a ľudí v ňom pôsobiacich. Sústreďuje sa na mainstreamovú produkciu, takže úchyláci sa ničoho šokujúceho či neobvyklého nedočkajú. Mňa najviac zaujímal a aj zaujal príbeh SASHE GREY, cieľavedomej "kurvičky", ktorá svoju prácu miluje. No aj príbehy ostatných aktérov sú zaujímavé. --- Skrátka keby nebolo tých čo to pozerajú, tak to nerobia. Je to len biznis s pudmi ... (12.6.2009)

96 hodin (2008)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 1.5.2010, réžia slovenského znenia = ŠTEFAN MANDŽÁR+ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČT 1 = 11.2.2012 (R: 23.3.2013), réžia českého znenia (MAGIC BOX 2009) = MARTIN TĚŠITEL+PREMIÉRA NA NOVE = 27.10.2013, réžia českého znenia (NOVA 2013) = MARTIN KOT - Ukážte mi jedného jediného otca, ktorý by doslova a do písmena nešiel aj cez mŕtvoly kvôli záchrane svojho dieťaťa ! Žiaľ realita je ešte horšia než to čo je zobrazené v tejto kurevsky údernej akčnej snímke. - Okrem fantastickej Liamovej "nedotknuteľnosti", je jediným negatívom zabraňujúcim udeleniu absolútneho hodnotenia, zlé obsadenie Liamovej dcéry. Maggie Grace sa tu snaží stvárniť "oplašenú" pubertiačku, navyše pannu (cha cha) a vôbec, ale vôbec jej to nejde. (4.5.2010)

96 hodin: Odplata (2012) odpad!

Scenár absolútne a doslova sprznil kvality vybudované v prvej časti. Dúfam, že Liam dostal aspoň poriadne tučný honorár, inak je jeho účasť na tejto retardovanej úchylnosti pre mňa nepochopiteľná. (21.10.2012)

96 hodin: Zúčtování (2014) odpad!

Takže Neesonovi zavraždia manželku, že áno. Ide po ňom "buldočí" vyšetrovateľ, že áno. Neeson musí dokázať svoju nevinu, že áno... Tak to ma po..r! A toto vážne nie je deja vu? Ani UTEČENEC? No áno, už tu chýba iba jednoruký vrah, ale zasa je tu čoraz dementnejšia dcéra (aspoň už nepredstiera pubertu). :-) Teda kým dvojka bola odpad!, tak toto je Mega(ton)ODPAD! (19.1.2015)