Metoda Markovič: Hojer (2024) (seriál)

Na české poměry kvalitka. Herci super hlavně Lněnička a Uhlík tak to je strop ostatní také obstojný. Akorát Mišík byl takový toporny, nemastný a neslaný ten mi tam vůbec neseděl a spíš by tam vůbec nemusel být nebo bych ho přeobsadil. Kostýmy, interiéry, exteriéry také chválím je to celé tak krásně šedé přesně jako ta doba. Akorát mi vadí, že to bylo odvyprávěné v podstatě od konce. Jinak to mohlo mít ještě lepší atmosféru a být to napínavější přestože pachatel nám byl dopředu znám. Ty rekonstrukce vražd už pak byly trochu monotónní. 4* za 77%

The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Bellu Ramsey jsem neskutečně žral jako lady Mormont. Jako Ellie mě zatím neskutečně sere. Pedro odvádí svůj nadstandart, vizuální stránka je dobrá ale chybí mi více akce. No uvidíme jak to bude v další sérii...

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

Musím bohužel napsat že jsem dlouho čekal na zvrat i na to, že se Prsteny moci rozběhnou na plné obrátky ale je to čím dál horší křeč. Leda by se k další sérii postavily jinak a bez debat i jiná tvůrčí parta. Já musím prsteny moci jakožto velký obdivovatel Jacksonovi trilogie která mě v pubertě uchvátila označit pro mě za největší zklamání minimálně za posledních deset let. Snad každé etnikum ve všech národech Středozemě jsem zkousl ještě dávno před uvedením a řekl jsem si tak co TOPka jako LOTR to nebude ale 4* to s takovým potenciálem a financováním to dát může a taky by mělo. Žel bohu je to snad horší jak Zaklínač - i Zdeněk Troška by měl větší koule než ta banda zoufalců co toto universum totálně znehodnotila. Stručný výčet toho co mi dost vadí: výběr většiny herců, vzezření některých postav, slaboučké dialogy, místy až hloupý scénář, nelogičnosti v ději, vrci co vypadají jak když je zkřížíte s divočáky, duševně labilní Istari co spadl z nebe jenž by měl být příkladem moudrosti a vědění ale je jak idiot co zrovna opustil blázinec, otravná a nesympatická Galadriel s anti sexappealem a v poslední řadě také nulový posun v ději. Je to utahaný a vesměs celkově umělý kýč. Je to plivnutí do tváře předloze a fanouškům. A super vizuál to nezachrání, s tím se tak nějak za tyhle prachy snad počítá. V porovnání s Hobitem kde byl přehršel CGI, bylo tam také pár hloupostí a byl natahovaný jak to jen šlo do tří dílů je proti tomu ještě Hobit Velkofantasy. Obrovsky promarněný potenciál to mi nikdo nevymluvi, mohla to být seriálová událost století...

Wednesday (2022) (seriál)

Popravdě myslím že je to mírně přeceňované což je jednak následek velkého očekávání a také to všichni v mém okolí vychválili do nebes. Ale Burtonuv otisk tam je jasně znát a líbí se mi černej humor a zvlášťe atmosféra kterou seriál buduje a v poslední řadě to má styl. Ještě musím podotknout že Jenna Ortega v roli Wednesday je nebezpečná sexy mrška. 77%

Voyagers - Vesmírná mise (2021)

Kdo zná slavného Pána much, tak ať si představí ústřední zápletku v budoucnosti na vesmírné kolonizační lodi a znáte celý příběh o čem je Voyagers. S tím rozdílem, že zde jsou starší děti a chovají se méně dospěle....Škoda, že je to tak prvoplánové a předvídatelné... prvních a posledních 20 minut je solidních, vše co je mezi zapadne do průměru. Ale že bych se nudil nemohu říci. Bohužel se ale vsadím, že většině lidí se to z hlavy vypari do pár týdnů nejpozději. Film na jedno podívání, nic víc. 68%

Ghoul (2015)

Je to kopírka Záhady Blair Witch, která je zcela jasná a do očí bijící. Ale mě to prostě nevadí! Proč? Protože na mě to působí, že "Ghoul" se s tím zrovna dvakrát netají. Spíše naopak mi přijde, že svým způsobem vzdává hold tomuto základnímu pilíři Found footage žánru a snaží se ho rozvíjet trochu jiným směrem, především vnesením nové, originální myšlenky. A daří se mu to možná o dost více, než mnohým hollywoodským tvůrcům s pokusy o obdobné snímky. Ti herci ač všichni cizinci jsou spíše průměrní, nicméně dobrý scénář plný nápadů a strhující atmosféra vynáší snímek, za moji osobu, do kladného hodnocení. Dal bych něco kolem 3,5* ale jelikož to považuji především za český film a na českou kinematografii výrazně přelomový snímek ( jelikož horory a obzvláště takové se u nás netočí! ), zvednu hodnocení na 4* a 75%. Jákle, máš u mě palec nahoru a respekt!

Hrajeme s Alim (2015) (pořad)

Místy dobrej vtip nebo moment ale celkově mi koncept tohoto pořadu přijde neoriginální a asi po 2 nebo 3 dílech Vás to více než omrzí! Je to pořád jedno a to samé dokola. A nezachrání to ani ti nejsledovanější streameři, youtubeři, vlogeři a dokonce ani okoukaní hosti. 1,5* za 27%

Kmeny - Punk (2015) (epizoda)

Necelých 30 minut je pro punkovou subkulturu bohužel nesmírně krátkej čas, což je jeden z faktorů co ovlivňuje i mý výsledný hodnocení. Na tohle téma by to chtělo minimálně hodinovej dokument a ani tak by nebyl vystižen smysl, podstata a hodnoty na 100%. Navíc příjde mi to dost účelové. V popředí jsou zmínky spíše o kapelách jenž už jsou dnes poměrně známé nejen mezi "pankáčema" ale i mezi širší veřejností. Malý příklad - ani jedna z těch kapel jejichž skladby zazněly, se mi nestalo že bych minimálně jednou neviděl jejich song někde v jukeboxu a nebo také nehráli na nějakém z větších festivalů. Což už trošku svědčí o jisté formě popularity. Jistě každý chápe jak je to myšleno! Chtělo by to širší záběr...po obsahové stránce nedokonalé, formu bych také zvolil více směrem "do ulice" a k samotným kořenům české punkové scény. Mě tam chybějí, ty pro punk typický garážový "pankáči" plný ideálů a vnitřní svobody. Prostě a jednoduše - je to trochu strojené ale pro to, aby si neznalý člověk udělal alespoň maličký obrázek o této subkultuře by to snad mělo stačit. Pro fajnšmejkry je to ale velice málo :( Vyloženě zklamanej nejsem ale čekal jsem širší pojetí a velkolepější zpracování 3,5* za 66%

V hlavě (2015)

Zajímavý nápad a originálí námět od Pixaru je povětšinou zárukou dobré zábavy. Ačkoliv zde není až tolik vtipu jako u jiných animáků tak nemohu říci, že by jsem se dobře nebavil. Ten menší poměr úsměvných scének zde totiž vyváží již zmíněná originalita a dostatečně dobrý scénář. 4* za 76%. Mimochodem Bing Bong je úžasně rozverná postavička :D

Annabelle (2014)

Nechápu až tolik nízké hodnocení!!! Jistě, s trochou kritiky lze říci že po technické stránce to není zrovna ono a herci jsou takový standardní hollywoodští pózeři. Ale že je to vykrádačka obstarožní klasiky přecpaná žánrovými klišé??? No a co jako!!! Ať mi někdo řekne co není vykrádačka a v čem v dnešní době, v roce 2015 nespatřuje klišé?!? A zrovna u hororu toto platí dvojnásob!!! V době kdy bylo natočeno již téměř vše co se natočit dá jsou nové nápady, kterých mnoho není, buď ještě více k smíchu než tyto "vykrádačky" nebo remaky a nebo se originalita skrývá často v experimentálních nebo nezávislých projektech, které stejně mnoho lidí nezná protože ruku na srdce, v dnešním konzumu 70% pindíků i tady na ČSFD žere "pouze" blockbustery a nějaké nové, nezávislé, nedej bože experimentální produkty jsou jim buď putna, nebo o nich nemají ani ponětí! Ano taky sleduju blockbustery a rádoby "velkofilmy" ale taky mám rád klasiku, novou vlnu, nezávislé a experimentální filmy i festivalové jedinečnosti. A je mi jedno jestli je to pro sto nebo sto tisíc diváků, nebo jestli to má rozpočet deset a nebo milion dolarů! Ve finále to o kvalitě stejně nerozhoduje a sám jsem se již několikrát přesvědčil že i béčkový film může dostat pětihvězdičkové hodnocení. A přes všechny nedostatky které v sobě Annabelle má, je pro mě příjemným oživením již zaběhnutého tématu a já se dobře bavil. 4* za 74%