Šestý smysl (1999)

Celý film sa tiahne v ponurej atmosfére a to je dobré. Predsa len je to film o duchoch. Obaja herci či už Willis alebo Osment podali výborné herecké výkony. Koniec je už len čerešničkou na torte skvelého filmu.

Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

Tomuto dielu sa naozaj nedá nič vytknúť. Animácia užastná. Postavy výborne napísané(najmä homunculovia).Boje užasne, ako by v každom shounen mali byť. Možno niekomu bude pripadať slabý pribeh, ale ja som s týmto problém nemal a celý seriál som pozrel za 4 dni.A aby som nezabudol samozrejme užasne openingy a endingy. Pre mňa najlepšie anime. Jednoznačných 5*.

Bleach (2004) (seriál)

Začalo to super arcom s kapitánmi. Potom to bolo čoraz horšie. Arc s Espadou bol dobrý, ale proste nedosiahol kvalít ako mal začiatok seriálu. Pre mňa najslabší kúsok z trojice Bleach, Naruto,One piece. Ale stále je to príjemná zabava takže 4*.

Naruto: Šippúden (2007) (seriál)

Začiatok Shippudenu bol naozaj epický. Diely boli úžasne kreslené a čo sa týka bojov a deja tiež nemám čo vytknúť. Avšak od arcu s Painom mi začalo pripadať že to autori začali flákať. Animácia je strašne jednoduchá a absolútne sa mi nepáči. Boje tiež začali nejak stagnovať oproti mange. Dúfam, že sa to časom zlepši. Najradšej by som dal 4*, ale kedže som silný narutárd musím dať aj tak 5*:)

Pokoj 1408 (2007)

Nie je to síce špičkový horor ani nič podobné, ale celý film som zvládol bez toho, aby som sa nudil, ba dokonca to bolo pre mna príjemné prekvapenie a musím povedat, že je to jeden z tých lepších hororov. Takže 4* si to urcite zaslúži:)

Amazing Spider-Man (2012)

Toto nie.Takto zhovadiť môjho obľúbeného komiksového hrdinu...Film sa chová skôr ako nejaká teenegerská blbosť ako poriadny komiksový trhák. Marc Webb pokazil čo sa dalo a predošlému spider-manovi sa to ani zdaľeka nevyrovná. O nesympatickom hlavnom hrdinovi ani nevravím. Proste celé zle. Dve hviezdičky sú len za efekty a za to ze je to spidey..

Já, robot (2004)

Videl som to už asi 10-krát a stále ma to baví pozerať. Takto si predstavujem sci-fi. Dokonalé triky a zvladnutý dej. Will Smith ako vo väčšine svojich filmoch bol vynikajúci. Pre mňa osobne najlepší sci-fi film.

One Piece (1999) (seriál)

Veľmi dlho som sa prekonával, kým som sa rozhodol začať pozerať toto anime. Odrádzala ma najmä kresba, ktorá je v tomto seriáli naozaj svojská. Nenechajte sa však kresbou zmiasť. Toto dielo má všetko, čo od poriadneho seriálu divák očakáva. Výborný dej, super zvládnuté súboje a najmä výborné charaktery. Mám pozretého Naruta aj Bleach, ale musím povedať, že z tejto trojky u mňa jednoznačne vedie One piece. Samozrejme, že diely sú často naťahované, ale aspoň vdaka tomu tu nie sú nezmyselné fillery ako v predchádzajúcich dvoch spomenutých dielach. Kedže anime má už cez 550 dielov a niekedy teraz sa len manga prehupla cez prvú polku, človek musí mať na pozeranie naozaj aj čas, lebo je to silno návykové. Všetkým anime obľúbencom odporúčam prekusnúť kresbu a pustiť sa do pozerania, podľa môjho názoru, jedného z najlepších anime respektíve seriálov vôbec.