Ďáblův deník (2007) (TV film)

Námět dobrý, herci strašní, hudba se nehodila a celkově atmosféra nic moc. Nicméně jako televizní počin to ušlo. 47%

Arnold (2023) (seriál)

Velmi zajímavý, byť místy poněkud chvalozpěvný snímek, kde nám Arnie odkrývá svůj život. Ať je to jak chce, nikdo nemůže pořít fakt, že Arnie je stělesněním amerického snu a ve svém věku je to fakt terminátoří senior.  První díl dobrý, druhý slabší a třetí naprosto super. Za mne spokojenost a 80%.

Arnold - 3. díl: Američan (2023) (epizoda)

Musím uznat, že třetí díl se mi líbil nejvíce. Jednak tématem a jednak tím, že byl upřímější, opravdovější. Ať je to jak chce, nikdo nemůže pořít fakt, že Arnie je stělesněním amerického snu a ve svém věku je to fakt terminátoří senior.

Arnold - 2. část: Herec (2023) (epizoda)

Arnold ukazuje, jak si splnit americký sen. Je to dříč a svým způsobem workoholik. Nicméně je škoda, že alespoň trošku nepoodhalil zákulisní praktiky šoubyznysu a alespoň lehoučce si nenastavil kritický pohled na svůj obraz. Např. vztah k ženám, obchdní praktiky atd. Takto to působí spíše jako agytační předvolební video. Každopádně i tak velmi zajímavé.

Arnold - 1. část: Sportovec (2023) (epizoda)

Velmi dobře udělané, vypadá to kultivovaně, trošku načesaně. Ale na rovinu, kdo by osobě točil dobrovolně negativní dokument? Arnold se prezentuje jako patriot a dříč (což bezpochyby je), a tu horší stránku svého já prostě jen pomíjí. Celkem inteligentně nelže, že něco nedělal, ale jen nezmińuje, že by nějaké zápory prostě měl. U mne velké plus za to, že má rád zvířátka.

Silo (2023) (seriál)

1. řada: Potenciál by tu byl, leč za mne zůstal zcela neproměněn. Zatím co pilotní díl vypadal slibně, další díly se obsahově pomalu, ale jistě ubíraly směrem k rektu. Což je škoda. Dialogy nezajímavé, postavy mdlé a závěr stál prozatím za starou belu. Za mne dvě slabší hvězďule.

Silo - Season 1 (2023) (série)

White Bird in a Blizzard (2014)

První dvě třetiny filmu byly dost zoufale se táhnoucí. Ne, že by to bylo úplně nudné, to ne, ale dramatická linka, nějaká wau atmosféra se nekonla. pak se to vcelku slušně rozjelo a závěr byl teda bomba. Eva Green se v rolích pološílených krasavic našla. Za mne 65%.

To Catch a Killer (2023)

Velmi dobrý thriller, jehož hlavní devízou bylo napětí, pomalá a přitom velmi hustá dramatická linka, kde se uprostřed konzumního a povrchního veselí prcházela smrt. Nečekaná, rychlá a děsivě zbytečná. Tak jako vždy tam, kde jsou lidé. Vynikající herecké výkony, chytré dialogy, hodící se hudba. Jediné co bych vytkla je místy zbytečně natahovaná dramatická pomlka v podobě koukání do nikam, nicméně nebylo to časté, takže ok. Za mne spokojených 90%. PS: kdyby místo do obyčejných lidí střílel do politiků ( konkrétních, sobeckých, mamonářských a byrokratických hovad), třeba by dostal i vyznamenání za humanitární čin.