Barbie a kouzelné Vánoce (2008)

Pominuli trapně nenormální fyzickou dokonalost všech postav, jejich ksicht na jedno brdo, tak námět i zpracování velmi půvabné. Tudíž nemám co vytknout.

Potomek (2019)

Docela slušný biják s pár lekačkami a docela slušnými hereckými výkony. Nic extra, ale lepší průměr určitě.

Invaze - Série 1 (2021) (série)

Za mne nesmírně utahaná a nudná záležitost, které by prospělo zkrácení tak na tři díly.

Školní nářez (2018)

Tak skvělé obsazení to má a taková kraina děsná to je. přitom potenciál by tam byl obrovský. Škoda. za mne 45%.

Pavučina (2023)

Výborná hororová atmosféra, slušné herecké výkony. jen ta spousta nelogických děr. Jako, že by Petrova sestra nedokázala projít chatrnými zdmi jejich ruiny, o tom silně pochybuji, stejně tak, že by se začala ozývat až po takové době, ale logiku vem kozel, vcelku řemeslně dobré to bylo.

Svobodný mládenec (1993) (TV film)

Je zde již hodně vidět, že jeremy Brett už nebyl ve formě a že jeho zdravotní stav se povážlivě zhoršoval. Děj má mystický nádech, který ovšem v tomto případě byl spíše na škodu. Celé to působilo utahaně a místy dost zoufale. Viděno s titulky, český dabing je výrazně lepší.

Princezna zakletá v čase 2 (2022)

Jako pohádka nefunkční, jako fantasy příběh málo kouzelné a vše na jedno brdo. Vlastně největší kámen úrazu je příběh, jenž se skládá spíše z jednotlivých obrazů, než ze souvislého děje a jehož příběhová kostra je hubená, jak ocas toulavého psa. Z postavy Muriel se dalo vytěžit mnohem více, stejně jako z paradoxu jedné osoby ze dvou časových rovin. Princezna s Bramborou tam byli jen do počtu a rádoby vtipné hlášky dvou strážných, to celé posouvaly na úroveň stupidní americké komedie pro puberťáky. Postava Kotka jako Pána run mohla být také více záludná a rafinovaná a hlavně to celé mohlo dávat nějaký smysl. Jestli jednička byla slabá jak dvakrát vyluhovaný pytlík čaje, tak dvojka je už jen runa divákovi bolesti. Přemýšlím zda mne na nohy postaví lexaurin, nebo runa naděje, že trojka už určitě nebude.

Gardens of the Night (2008)

Velmi emotivní příběh, jenž poukazuje na to, že přežít se dá sice lecos, ale k žití to není. Pedofilové a obchodníci s bílým masem patří mezi nejhorší svoloč na planetě.  Naši hlavní hrdinové sice přežili velmi kruté dětství, nicméně jejich další životní cesta jim neskýtá mnoho vyhlídek, protože takovéto zážitky jeden dotr prostě z hlavy nevymaže. Velmi se mi líbilo to, že se nejednalo o nějaký happy end, ale naopak  se ukázala ta obrovská propast mezi poklidným životem její rodiny, kde se evidentně se ztrátou dcery vyrovnali možná až příliš dobře a mezi tím, co Leslie prožila a v jakých podmínkách musela přežít a předčasně dospět.  Námět výborný, zpracování dobré, herecké výkony výborné, snad jen některé emoce, zejména v druhé polovině mohli nechat probublat trochu více do hloubky. Za mne 90%.

Sound of Freedom (2023)

Naprosto dech beroucí příběh, jehož námět mi otvírá v kapse celý arsenál kudel. Jsou situace, kdy jsem si zcela bezpečně jistá, že bych neměla problém s tím, někoho zaživa stáhnout z kůže a začala bych od kotníků. Tyto lidské bestie, naprostý odpad společnosti by měl zdechnout v ukrutných bolestech v náruči brutální rakoviny, za čož se denně modlím a je mi to houby platné. Děti podaly skvělý herecký výkon, stejně tak Bill Camp. Horší už to bylo s Jamesem Caviezelem. Ne, že by byl vyloženě špatný, ale takový nijaký, prostě jsem mu ty emoce a nasazení moc nevěřila. Tempo pomalé, až líně, nicméně na míře dramatičnosti to nijak neubralo. Místy až minimalistické pojetí dodávalo snímku na autentičnosti a absence výrazných akčních sekvencí, či nechutných záběrů, jen umocňovaly dojem marnosti nad tím,  že s touto hrůzou nemůžu nic udělat. Možná to chtělo hlouběji zabřednout do samotných praktik obchodu s dětmi, ale vzhledem k tomu, že se vše dělo z pohledu agenta, tak by to asi nevyznělo tak opravdově. Za mne rozhodně počin roku, který Barbie, ani Malá mořská víla rozhodně nepřebije.

Malá mořská víla (2023)

Navzdory až pouťové vybarvičkovanosti snímku se jednalo o vizuálně přitažlivý film, kde barva pleti Ariel mi byla srdečně ukradená. Ariel v podání Halle Bailey je neprvoplánově krásná mořská panna, s vlasy  ( s přimhouřením obou očí) do zrzava, s nádherným úsměvem a moc milým kukučem. Rozhodně hezčí než naše česká nedomrlá Mirka Šafránková. Má krásný hlas a je správně zvídavá a odvážná. Její otec Triton byl také skvělý v podání Javiera Bardema a naprosto nejlepší byla Melissa McCarthy, která si svou roli jedusestry Uršuly viditelně užívala. Princ sice nebyl žádný hrdina dívčích snů, spíše trochu jeliman, ale k Ariele se hodil. Příběh tvůrci pojali dobře, vynechali trapné drama a nastavili jasně pohádkové parametry, kde dobro, statečnost a láska na celé vlně poráží zlobu, závist a faleš. Animovaní přátelé se povedli a věřím, že děti musí být nadšené.  Mně osobně bylo úpně šuma fuk, jakou barvu pleti bude malá mořská víla mít, neb to není historická osobnost, takže za mne jde spíše o její osobní kouzlo, než o rasovou příslušnost.  Film se mi líbil, v dnešním světě plném negace a chmurných vizí do budoucna, je příjemně se občas zasnít. Jediné, co bych snímku vytkla je, za mne málo propracovaný příběh života pod vodou, jen hodně barviček nestačí. Hudba krásná. Jako celek naprostá spokojenost a 85% k tomu. PS: vážení erudovaní kritici, jako vážně budete rozebírat přítomnost pigmentu melaninu u pohádkové bytosti? Řešit její autentičnost? Je to mořská panna proboha, takže vlastně není vůbec. Prozradím Vám tajemství, ani mluvící krab není, ať už bude červený, nebo zelený. A že je příběh oproti originálu pozměněn? Pane bože z Andersenova originálu jsem jako malá zvracela, to není pro děti. A co se animáku týče, ten  je sám o sobě také přebarvený, lehce kýčovitý, prostě Disney.