Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Krátkometrážní
  • Pohádka

Recenze (91)

plakát

Skins (2007) (seriál) 

1. generace (1./2. série): Když začnete sledovat tenhle seriál, tak po pilotu působí hrozně pitomě. Naštěstí se Skins nachází již v druhém díle a v podobně citlivém a zároveň hravém stylu pokračuje nadále. Největším problémem této generace pak je, že některé postavy jsou odsunuty stranou ústředním čtyřúhelníkem, což je škoda, protože mám všechny postavy upřímně ráda. V čele s výborným Tonym Stonemem, kterého jestli máte od začátku skutečně rádi, tak o vás asi začnu pochybovat, ale díky jeho komplexní povaze (a zvrácenosti) a výborné heterosexuální bromanci se Sidem se jedná o moji nejoblíbenější postavu této generace. Druhá série nabírá na obrátkách co se temnosti týče a já této partě jen nerada dávám sbohem. 2. generace (3./4. série): Řeknu to na rovinu - své pětihvězdičkové hodnocení můžu dát jen za předpokladu, že ignoruji dvě série s ~touhle~ partou. Zatímco chlapci a děvčata (plusem Skins je mimochodem to, že šestnáctileté postavy hrajou skutečně šestnáctiletí herci) z první gen byli znatelní přátelé, aspekt přátelství a opravdivosti mi u jejich následovníků chybí. Nenalézám zde jedinou mně vyloženě sympatickou postavu (a to jsem poctivě shlédla obě dvě série, což ani pro pochopení děje není nutné - stačí si počkat na další generaci, a je to) a z dosud perfektních scénářů se stal naprostý mess. Bye bye, and don't come back. 3. generace (5. série): Po zkušenosti z předchozích dvou sérií jsem se bála, ALE ZBYTEČNĚ, protože po první sérii nového obsazení jsem se do Skins opět zamilovala. Ubylo sexu a drog (ale ne úplně, nebojte), přibylo plynulého vývoje postav a přátelství a mou novou královnou se stává bezchybná (a přitom velice nedokonalá) MINI. We are a mess, we are failures, AND WE LOVE IT.

plakát

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011) 

Harry, you wonderfull boy, you brave, brave man. Poslední filmový Harry Potter nebyl bez chyby, podobně jako jeho předloha, ale já za sebe můžu s klidným srdcem prohlásit, že Yates s Klovesem z Relikvií vytěžili, co se vytěžit dalo, a napravili, co se napravit dalo. Na rozdíl od většiny (?) zdejšího diváctva mi bylo milejší poklidné tempo první části, mně sympatická všeobjímající válečná atmosféra je ale přítomná nadále, a vzpomínky na konec své stále nejmilejší série si nenechám zkazit lehce awkward předzávěrečnou scénou mezi Harrym a Voldemortem nebo vážně-to-musí-být epilogem (uklidňuje mě fakt, že si při domácích shlédnutích si můžu film zastavit před ním), ale bude to to, že Ron a Hermiona konečně překonali svou emocionální idiocii, Freddie a Georgie, to, že McGonagallová vždycky chtěla tohle kouzlo vyzkoušet, a především můj baby-boy Harry kráčející na smrt (oh my cryes), kvůli čemu vím, že se k tomuto (dvoj)dílu budu ráda vracet. After all this time? Always.

plakát

Miranda (2009) (seriál) 

Jak může mít tenhle naprosto boží britský seriál kromě mého jen jedno jediné hodnocení? Miranda Hart, hlavní představitelka a tvůrkyně seriálu, si jen letos za své dílo uzmula tři ceny, včetně Královny komedie, titul, který ji dokonale vystihuje. I gigy, které by se za běžných okolností daly nazvat klasickými či předvídatelnými, naprosto zachraňuje Mirandino komické načasování a dělá z tohoto malého klenotu (který anglický svět miluje, tak proč ten česko-slovenský tentokrát zaspal? Misfits vidělo přes 2500 lidí) možná nejzábavnější pořad v současné televizi. [If you and English get along, you can watch the whole series here.]

plakát

Open (2010) 

Tento film třema slovy - krása, opravdovost, emoce. Poznámka: Komentář od uživatele JFL je naprosto urážlivý. 1) Opak heterosexuality je homosexualita, nikoliv transsexualita. To, že většina postav byla transgender o jejich sexualitě vůbec nic nevypovídá. 2) Že všechny postavy byly homosexuální, případně queer, je už věc jiná. 3) Říct tedy "jeden gay, žena ... a tři muži" nedává smysl. 3) "Žena na mužských hormonech a tři muži na ženských hormonech" je už naprostá hovadina. Řekněte to se mnou: postavy Jay, Gen a Cynthia byly (trans) ŽENY. V onom gay páru zas byli překvapivě dva MUŽI, jeden z nich trans. 4) Nejdřív nastudujte, potom komentujte. Děkuji.

plakát

Smažená zelená rajčata (1991) 

Nadmíru příjemný a pozitivní snímek, který po shlédnutím musím zařadit mezi své oblíbené a podobně laděné filmy jako je méně známá Antonia či Harold a Maude. Vypořádává se hned z několika bolístkami 20., 30. i 80. let, více či méně subtilní formou, plně utvrzuje mé přesvědčení o hereckých kvalitách Mary-Louise Parker, Kathy Bates a Jessicy Tandy a musím zatleskat i poslední představitelce hlavní role, Mary Stuart Masterson, kterou vidím poprvé. A jako velké fanynce seriálu Six Feet Under/Odpočívej v pokoji se mi líbí, jak se postava Kathy Bates ve Smažených zelených rajčatech, Evelyn, dokáže pomocí postav Ninny, Idgie a Ruth osvobodit ze stereotypů svého života a ve SFU je to zase její postava, Bettina, která pomáhá osvobodit postavu Ruth Fisherové. Kruh života. ;-)

plakát

61. Emmy Awards (2009) (pořad) 

Tak zjišťuji, že mám docela ráda podobné ceremoniály. Zvlášť když se sledují ve správné seriálové/festivalové náladě, moderuje je Neil Patrick Harris a Mad Men vyhrávají několikrát po sobě. (Podívejte se s českým televizním překladem a máte o, ehm, zážitek navíc postaráno.)