Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Skvelé pokračovanie. Málokedy sa druhý diel vyrovná prvému, tu to platí do bodky. Síce, keď tak utnú aj rozdelenú tretiu časť, tak to bude hra o môj život, ale som mimoriadne spokojný. Dej bol dobre stupňovaný, síce mi vadilo, že Katniss a Peeta neboli viac samostatní, ale scenáristicky to bolo zvládnuté perfektne. Dokonca medzi nimi konečne zafungovala aj chémia. Jennifer je skvelá herečka (Oscara si za Terapiu láskou zaslúžila), ale tu som od nej videl ešte lepší výkon.

Jen 17 (2013)

Zvláštny film. Marine bola v určitých scénach dosť neurčitá. Ťažko povedať, či to bolo jej herectvom, alebo odosobnením sa jej postavy od postavy, ktorú hrala. Našťastie, celé to vytiahol záver filmu. Ani nie tak kvôli hlavnej herečke (som zvedavý, aký typ filmov bude hrať), ale skôr to, že to neskončilo sladkým koncom, ale pokračovaním jej prostitúcie. Dalo to tomu celému zmysel a skôr sa to priblížilo realite ako nejaký sladký koniec.

Justin Bieber's Believe (2013) odpad!

Ja som myslel, že sa takejto debility primitívnej nedožijem... nuž, dožil som sa a ľutujem strateného času...

Kandidát (2013)

No, bol to proste pokus o iný film. Strašne mi vadilo, že tam museli spomenúť všetkých sponzorov, takže je to 100minútová reklama. Keď to pôjde v telke, ani komerčné televízie to nebudú musieť prerušovať reklamami... Dej nebol zlý, ale príliš predvídateľný. Herci... no, tak nemastný-neslaný výkon, hlavne Majeského. A ten najlepší - Dlouhý - mal scenár na pol strany. Rozhodne ma prekvapil prirodzenosťou Kubovčík a hlavne jeho úseky bavili ľudí. Zvyšok filmu, ako som písal - sa dal vždy 10 minút dopredu uhádnuť, čo bude nasledovať. Pokus to nebol zlý, ale rozhodne nie dobrý... Oceňujem aspoň snahu urobiť niečo iné, ako sa robilo doteraz.

Kauza Cervanová (2013) odpad!

Ďalší pokus urobiť z beštiálnych vrahov neviniatka... trápny pokus... V roku 1982 mali dostať traja z nich trest smrti a to bol jediný spravodlivý trest pre nich !!! Sprostí svinskí vrahovia, beštie, ktoré majú chodiť po kanáloch !!!!

Klauni (2013)

Nadčasové dielo pre viac generácií. Doslova i obrazne. Veľkolepé herecké výkony, Lábusove a Kaiserove monológy sú Harvard herectva. Samotná zápletka síce príšerná, našťastie sa herci venovali svojim postavám a dali do toho všetko. Niekedy som mal pocit, že sa naozaj lúčia, ale našťastie to bol všetko iba film. Skvelý film.

Konzultant (2013)

Sklamanie. Tých kecov čo tam mali. Postavy polovicu drístov ani nepochopili, niekedy je menej viac (často), premúdretý scenár, ktorý sa iba tvári ako premúdretý je nanič. Tri dávam za vzťah Michaela a Penélope... Hlavne samotný Fassbender bol ten, ktorý dával kvalitu. Bardem klasicky - bezchybný. Na prvé pozretie zmiešané pocity, samotná zápletka neskutočne triviálna, ale zaťažená toľkým rozprávaním oničom...

Líbánky (2013)

Chýbalo tomu iba jedno... pointa...

Machři 2 (2013)

V 20.tej minúte už som sa nevládal smiať... po hodine už som sa rehotal aj keď sa niekto pozrel do kamery a na konci po veeeľmi dlhej dobe som zase raz chcel, aby film mal aspoň 4 hodiny. Výborne som sa zabával :-)