• Reality-TV

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Pilot : Musím uznať, že pilot bol vo veľmi rýchlom tempe, naozaj som sa ani nenadýchol a už prišiel skvelý nával, ktorý ma tak vtrhol do deja, že som takmer od začiatku vedel, že tento seriál bude určite súčasťou mojej dennej závislosti seriálov. Čo je úplne najzaujímavejšie je, že som dlho nevedel prísť na to, kto bude stvárňovať pozitívnu postavu a kto nie. Čo je veľmi pozitívne - nakoniec som na to prišiel! Hodnotenie pilota : 85%

Bučkovi - slunce, seno, vesnice (2013) (pořad)

Bučkovci je program, pri ktorom nemôže človek na nič myslieť. Ak sa mu to podarí, tak je to dobré :). Dá sa nad tým zasmiať - veď kečup na sushi, alebo koleso šťastia - no coment. Ale kde máme brať istotu, že to nie je hrané, a že nadávky nemajú v zmluve? No každopádne, mne to je jedno - občas si to pozriem a zasmejem sa. Váhal som medzi *** a ** a dal som silné ** - keďže umelecká hodnota je na bode mrazu :).

Cena je správna (2013) (pořad) odpad!

Píšte do pošty, pokiaľ prídete na to, aký má táto show okrem reklamy zmysel. Ďakujem.

Český lev 2012 (2013) (pořad)

Tak, odovzdávanie Českého leva bolo tento rok oproti minulému roku o 100% špičkovejšie ak to tak môžme povedať. Moderátori sa síce snažili, ale nebolo to ono. Ceny boli odovzdané v podstate oprávnene :), ale ja som fandil filmu "Štyri slunce" a trochu ma sklamalo, že výraznejšie neuspel. Hoci dávam "len" ** stále sa držím názoru, že odovzdávanie cien má byť o odovzdávaní cien a nie o vtipných "omáčkach" moderátorov ...

Drahá tchýně (2013) (seriál)

No je to pomerne pekný seriál. Herecký výkon Petra Marcina a Mariána Labudu to zachraňuje :). No Sabina Laurinová a Jana Švandová - jednoducho slabý výkon. Nedá sa nič robiť. Čo sa týka vtipov, tiež platí, že vtipy Marcina a Labudu naozaj stoja za to :). No, ale vtipy českých herečiek - jednoducho sa na tom nenasmejem. Usmejem sa a idem ďalej. Je to seriál, ktorý sa pozrie populácia keď má veľmi dobrú náladu. Takže Jednotka to vystihla a dala to na čas 21:30. Jednoducho klasický televízny sitcom - od televíznych a slovenských sitcomov sa nedá veľa čakať - aj keď niektoré naozaj prekvapia :).

Experti (2013) (seriál) odpad!

Nehnevajte sa, ale dať takýto program do éteru je úbohé. Príšera, kto sa má na to dívať. Ako urobiť gadža, blbšia pointa asi ani nie je. Vážne, takýto seriál obrovská strata času. Dobre párkrát sa nad tým dá zasmiať ..., takže odo mňa odpad. MUHAHA!!

Goldbergovi (2013) (seriál)

Pilot : Takže takto, pri sitcome je najdôležitejšie aby sa človek zabavil. A práve to tomuto seriálu chýbalo! Po technickej stránke to bolo pomerne premakané, a povedal by som, že herecké výkony neboli zlé, ale ja som sa počas pilota pousmial asi dvakrát. Možno tomu ešte dám šancu. 35%

Chlapi neplačú (2013) (seriál)

Pilot : Osobne si myslím, že sa bude jednať o nadpriemer slovenských seriálov. Malý Paľko je veľmi podarený, ujo Vincent zaváral veľmi zaujímavo marhuľky! No na prvý diel sa až príliš rozdávali emócie, a celkovo nebol úplne typický. Inak dobré. Som zvedavý ako to pôjde ďalej, lebo nevyzerá to zle. Časť č.2 : Táto časť nebola vyslovene prúser, ale viditeľne strácala na pilota. Už tu bola cítiť hra s citmi, ktorá nebola až tak na mieste. Na druhej strane ťažko vystihnúť také ťažké životné situácie nejako inak. Stále si myslím, že na slovenskú produkciu nadpriemer. Nebudem ešte hodnotiť počkám si ešte na ďalšie diely. Časť č.3 : Myslím si, že táto časť mala oveľa vyššie kvality ako tá druhá. Oveľa rýchlejšie mi zbehla a v tejto časti sme mali možnosť vidieť krátke vyniknutie všetkých postáv. A to sa mi veľmi páčilo. Zatiaľ nebudem hodnotiť, ale som zvedavý na ďalšiu časť! Časť č.4 : Tento diel mi začal (bohužiaľ) pripomínať prototyp telenovely maskujúcej sa za klasický romantický seriál. Napriek tomu to nič nemení na tom, že takéto časti musia byť a keby neboli tak by to nebol televízny projekt, teda možno bol, ale projekt HBO. Teda napriek tejto kritike som pomerne zvedavý na nasledujúci diel. Takže tvorcovia môžu byť spokojný :-) Časť č.5 : Po tejto časti už seriál konečne ohodnotím a nebudem tu písať osobitné hodnotenie ku všetkým častiam. Táto časť bola priemerná. Priniesla nám viac ľudskosti a menej vydierania citov no zasa nenechala vyniknúť žiadnych kvalitných hercov. Napr. keby nechali režiséri vyniknúť Timura Kramára, ktorý zatiaľ talent má, aj keď som názoru, že jeho rovestník Richard Labuda má nadanie ešte väčšie. Všetko ostatné priemerné. :-) Dávam 55%, tri hviezdy a príležitostne tu tento komentár ešte nejako doplním. 6.-10.časť : Seriál začína upadať do typických slovenských koľajov. Napriek tomu je to stále celkom solídne a veľmi zaujímavé. Keby som to mal pozerať tento seriál každý deň vkuse, celkom určite by som tu dnes bez silnej migrény nebol. Ale dve hviezdičky nechám.. Na záver doporučenie na skvelý komentár ---> Marek1991 Po dvadsiatich-piatich častiach znižujem hodnotenie na jednu hviezdičku a stále si myslím, že to je dobré hodnotenie. ***********Zároveň si dovolím odpovedať na krásne číroslovenský komentár topiho. What's the matter, my favourite guy?***********

Iron Man 3 (2013)

Napriek tomu, že nie som fanúšikom 3D na tento film len tak ľahko nezabudnem. Myslím si, že ten kto sa do filmu fakt vžil, hodil všetko za hlavu, vychutnával si Starka musel odchádzať mimoriadne spokojný. Iron Man 3 bol nečakane vtipný, skvele akčný, romantický a emotívny. Asi po pol roku som sa v kine nenudil ani na chvíľu. 85%.

Kandidát (2013)

Posledné dva roky naozaj zvažujem za čo v kine vyhodím 5€. O to väčší pozor si dávam na slovenské filmy, ktoré som videl v kine asi len dva (vrátane Kandidáta). No teraz som na konci nejakým zázrakom neľutoval zaplatené vstupné, naopak. Je potrebné povedať, že aj tí slovenskí otrepaní herci dokázali zahrať výborný film, čo dáva jasnú facku kritikom, ktorí píšu, že práve kvôli nekvalitným hercom zo Slovenska sa nedá natočiť príjemný film. Vidíte - dalo! Naozaj perfektné spracovanie. Tento film bude prelomový v slovenskej kinematografii. To si zapamätajte, že som mu to predpovedal. :D 85%