Absolvent (1967)

Klasicka klasika, ktorej opakovane zhliadnutia len pridavaju na krase :) 4,5/5*

Absťák (2021) (seriál)

Mnohovrstevná seriálová lahôdka, kde funguje všetko ako má, ponúkajúca intenzívny, ale mimoriadne ťaživý zážitok. Skvelé.

Absurdistán (2008)

Napad nie zly, niektore sceny vynikajuce, ale inak vo mne film skor budil dojem bubliny nafuknutej formou, ktora sa miestami az prehnane inspiruje Kusturicom a Fellinim, avsak vyrazne absentuje ich originalita a predovsetkym zmysel pre detail. Absurdistan sa vsak pozera dobre a vzhladom na kratku stopaz nudit nestihne.

Acid House (1998)

Dalsia z rozohratych drogovo-vztahovych mozajok. Niektore momenty a napady boli celkom slusne, avsak ako celok to u mna za vela nestalo.

Adamova jablka (2005)

Nepamatam, kedy som sa, na inteligentnej drame naplnenej silne zamysleniahodnym obsahom, tak nasmial. Postavy a postavicky filmu su uplne jedinecne a niektore sceny a vety, ktore vypustaju z ust, su absolutnymi perlami. Velmi prijemne, no na velku skodu veci, nenapadne klubove prekvapenie, ktore ma toho ponuknut ovela viac ako drviva vacsina mainstreamovych predstaveni. Myslim, ze prave taketo filmy by mohli byt cestou ako priblizit klubove filmy aj beznym divakom, avsak to by chcelo trosku viac odvahy zo strany distributorov. 4,5/5*

Aeon Flux (2005)

Cakal som nieco obdobne ako Catwoman,ale tajne som dufal, ze Ch. Theron ma viac rozumu ako H. Berry a ze by sa nedala nachytat na totalnu blbost. No, Aeon Flux urcite nie je uplna blbost. Ma to v podstate aku taku myslienku, hlavu a patu, da sa na to kukat, je tam zo zaciatku celkom nadupana hudba, atmosfera celkovo pripomina dost Equilibrium,az na to,ze nech sa Charlize snazi ako chce, Christian Bale z nej nikdy nebude :) Problem je, ze vsetko sme uz videli tolko krat a mnohokrat v lepsom podani,ze neviem preco to opat opakovat a horsie...Kazdopadne, cakal som nieco podstatne horsie a ked som dal Catwoman 0,5,tak nemozem dat teraz menej ako 2!

Aféra Thomase Crowna (1999)

Slusna oddychovka s pohodovym Brosnanom a Russo(ovou,ako to sproste znie...),medzi ktorymi to obcas fakt velmi dobre zaiskri...snad aj lepsie ako 60%,skor takych 70%

Africká Královna (1951)

Vynikajuci dobrodruznak s perfektnym duom H.Bogart-K.Hepburn. Film ma velke caro a pomalicky si plynie, divakovi podsuva iskrenie ustrednej dvojice miestami okorenene o nejake tie vtipne hlasky. Plny pocet vsak nedavam, pretoze mi vadilo miestami az prilis silno polarizovane vyznenie, na podklade ktoreho film balansoval medzi dobrodruznou komedialnou uletenostou na jednej strane a medzi serioznou dobrodruzdramou na strane druhej.

Agatha Christie's Poirot - Záhada modrého expresu (2005) (epizoda)

Dalsia „agathochristieovka“, v ktorej sa vrazda opat stane v relativne uzavretej komunite ludi a opat vtedy, ked tam nahodou je prespekulovany Poirot, podozrivych je opat vela, motivov este viac. Kniha moze byt zaujimava, avsak toto podpriemerne televizne spracovanie ma len otravilo (pricom som skoro dobru polovicu prespal).

Agent bez minulosti (2002)

Moja cesta k Jasonovi Bournovi bola klukata, avsak po opakovanom zhliadnuti musim povedat, ze Bourne ma dostal. Nie je vela skutocne inteligentnych thrillerov, avsak Bourne identity napriek svojmu zo zaciatku pomalsiemu tempu k nim urcite patri. Kratsia stopaz by vsak neuskodila. 3,5/5*