Vládcové nebes (2024) (seriál)

Trošku prestrihať a bolo by to aj na plný počet, výborné. 4,5/5*

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Obdobne ako posledna marvelovka, co som videl (Doctor Strange in the Multiverse of Madness), jeden velky digitalny bordel s prisernym scenarom. Uz by asi fakt stacilo.

Berlín (2023) (seriál)

Akcia, vtip, vata, nuda, vata, akcia, vata, nuda, vata, vtip, vata, vata, vata, vata, vata, vata, nuda, akcia, vata, vtip, vata, vata, vata, vata, vata, vata, vata, vata, vata, vata... Inymi slovami, scenaristicka impotencia skrizena s natlakom Netflixu na tvorbu plnoformatoveho serialu, ktora k zaveru pripomina skor nepodarenu grotesku, ako co i len ciastocne seriozny thriller. Spravit z toho dvojhodinovy filmovy prequel, dojem by bol zrejme znacne odlisny. 1,5/5*

Bod obnovy (2023)

Od prvých sekúnd je zrejmé, že pôjde o snímok  vymykajúci sa čomukoľvek, čo sme mali možnosť vidieť vo filmoch z našich zemepisných šírok. Bod obnovy je skutočne plne funkčný scifi thriller s výborným nápadom a napriek niekoľkým logickým prešlapom, mňa ako diváka neuráža a najmä, nenasiera. A vôbec by som sa nečudoval, ak by jedného dňa vznikol vysokorozpočtový hollywoodsky remake. Prijemné prekvapenie 3,5/4

FUBAR (2023) (seriál)

FUBAR vyvolaval obrovske ocakavania, ktore vsak velmi skoro zacal zabijat priserny scenar, doslova idiotske dialogy a (opat raz Netflix) premrstena stopaz. Par momentov je vybornych, no popri tej vsetkej vate, je to velmi malo. Neskutocne premarnena prilezitost 1,5/5*

Noční agent (2023) (seriál)

Jednoduchy serialovy akcnak, ktory funguje zial v prvych epizodach lepsie, ako v tych zaverecnych. Stale vsak ide o prijemne osviezenie. 3,5/5*

Oppenheimer (2023)

Oppenheimer je formalne klasicky Nolan, akurat bez velkolepych akcnych scen a pritom je uplne iny ako vsetky jeho doterajsie snimky. Skor mi pripomina komornu divadelnu dramu s obrovskym mnozstvom dialogov, ktore by vzhladom na stopaz vystacili aj na utlejsiu knihu. Nolan divakovi uz klasicky nic nedaruje, vyzaduje jeho 100% pozornost, ale tu naviac aj aspon ciastocne historicke znalosti, bez ktorych by sa vo filme utopil. Hodnotit tento snimok po jednom pozreti je ovela tazsie ako pri predchadzajucich Nolanovych filmoch. Na jednej strane ide o DOKONALE remeslo, so skvelymi hercami, perfektne napisanymi dialogmi a pribehom s velkym presahom, na druhej strane som ani raz necitil, ze by sa ma film realne dotkol, ze by mi vliezol pod kozu tym sposobom, akym to robia tie najvacsie filmy. Oppenheimera treba vidiet viac hrat, bez debaty, zatial 4,5/5*

Papežův vymítač (2023)

TV LUX a Hallmark Entertainment uvaaadii...a tym bolo povedane vsetko. 1,5/5*

Světlo naděje (2023) (seriál)

Dalsi z pribehov, ktory nam pripomina pominavost vsetkeho, co povazujeme za samozrejme. Tema, ktora sa v sucasnej dobe stava este naliehavejsia a pri sledovani tohto skveleho serialu mi nedalo hladat a zial aj nachadzat paralely s dnesnym svetom. A Small Light je brilantnou historickou dramou, ktorej v zasade nemam co vytknut. Spolu s Bad Sisters od Apple ide o jeden z najlepsich serialov tohto roka!