Jumping (1984)

Kratas s vybornym napadom, ktory sa vsak postupne zacne uberat mimoriadne predvidatelnym smerom a tak aj skonci.

Jak vycvičit draky: Dar Nočního běsa (2011)

Nijak uzasne vianocne rozpravanie zo znameho prostredia, ktore vsak v konecnom dosledku pre mna nie je aj tak nicim inym ako parazitovanim na vydarenom How to Train Your Dragon.

Konspirátor (2010)

Paralely sudneho procesu s Marry Surrattovou s akymikolvek politickymi procesmi, nielen dnesnej doby, je podla mna hladat uplne zbytocne, pretoze taketo procesy nikdy neboli a myslim, ze nikdy ani nebudu o spravodlivosti, ale skor o obetnom barankovi, ktoreho ta ktora vladna garnitura potrebuje najst, aby dala zadost nie spravodlivosti, ale pudovym tuzbam bezmenneho davu po krvi. Redford rezirovat vie a rovnanko vedia hrat osobnosti, ktore sa herecky na filme podielali. Film ubehne ako voda, velmi dobre sa nan pozera, neuraza jedinym jednym zaberom, ci detailom, co ma vsak trochu zamrzelo je, ze Redford mi neponukol jedinu "dlhsiu" scenu, ktora by ma ponechala vlastnym myslienkam.

Kuky se vrací (2010)

Tak ako napisal Jojinecko, je to mile, zlate, hrave, krasne natocene, plus Sverakov hlas je brutalne upokujujuci, no o desat minut to mohlo byt kratsie. Ale kazdopadne sa mi to pacilo, takze 3,5/5*

Anděl zkázy (1962)

Slava civilizacii, slava vecnym ludskym ovciam, slava Bunuelovi, ktory ma volu, chut a predovsetkym talent nam odu na pad spolocnosti prezentovat ako jedno krasne symbolickosurrealisticke divadlo, ktoreho hlavnou postavou je aj tak medved, ktory si jediny zachova svoju tvar ;) 4,5/5*

Pařba v Bangkoku (2011)

Zach Galifianakis dostava priestoru viac ako si z mojho pohladu zasluzi a citit to viac nez je potrebne. Drviva vacsina vtipov je zalozena na otrepanom vzorci, chyba im gradacia, niektore sice rozosmeju, avsak zvacsa presumia, pripadne vyvolaju pocit trapnosti. Druhy Hangover je zbytocnym, no vzhladom na trzby a popularitu, logickym vyustenim vynikajucej jednotky a predpokladam aj premostenim k dalsej rozluckovej party. Len dufam, ze si autori daju vacsi cas na ziskanie a vstrebanie novych napadov.

Deník Anny Frankové (2009) (seriál)

Uplne zbytocna a neinvencna adaptacia znamej knihy, ktora je dynamicky na urovni sledovania desathodinovej sachovej partie...1,5/5*

Krvavý stát (2011)

Motivacne pochody, ktore viedli Kevina Smitha natocit tento film su pre mna uplne zastrene. V priebehu celeho filmu som cakal, ze uz predsa musim niekde uvidiet Smitha, ktoreho dobre pozname a s ktoreho filmami sa tak radi zabavame. Red State je tazkopadnym blabolom o nebezpecenstve nabozenskeho vymyvania mozgov...wtf!?!

Pět hrobů u Káhiry (1943)

Perfektny pribeh vo Wilderovi je absolutnou samozrejmostou ako platok syra v zingri a ked sa k tomu prida genialny Erich von Stroheim ako polny marsal Rommel, plus jeden nonstop ufrflany pospevujuci si Talian, o zabavu je postarane :)

Transformers 3 (2011)

Prva hodinka a pol je velmi dobra, no zvysok je len kombinaciou vsetkych moznych a nemoznych klise. Od Baya som nic ine ako dokonaly audiovizual necakal, dostal som ho, necakal som nic ine ako vsadepritomne preslovy, hrdinske zvasty, povievajuce, popripade slzotvorneohorene vlajky, a tak dalej, tie som dostal tiez. Bay to vsak narozdiel od cloveka, ktory natocil Battle: Los Angeles Vie a preto su aj treti Transformeri stale relativne zabavni a napriek killerstopazi i stravitelni.