Sledování (1998)

Velmi prijemne prekvapenie tento Nolanov celovecerny debut. Vynikajuca atmosfera, nolanovsky scenar, civilny herecky prejav hlavnych zucastatnenych, proste vsetko tak ako ma byt. No a k tomu pribeh, ktory zo zaciatku vyzera uuplne inak ako sa skonci. Treba podotknut, ze je zaujimave, akym sposobom dokazu niektori reziseri podat nenutenou formou prekvapivy zaver a na druhej strane "niektori" ini, ktori film robia len kvoli sokujucej pointe, ktora je v koncecnom dosledku uplne debilna. 4,5/5*

Pád (2006)

Vizualne nadherne dielo, ktoreho pribeh je vsak uplne klasicky, viac krat videny, a okrem specifickosti obrazoveho ponatia, neprinasa nic nove. Kazdopadne som pri filme stravil v celku prijemne dve hodiny.

Stalo se (2008)

Po katastrofalnej Lady in Water som sa do Udalosti vrhol s velkou vervou, avsak na moje pocudovanie, to nebolo az tak zle. Ano, herecke vykony (najma, ako Jojinecko trefne podotkol, hlavne zenskej hrdinky, nieco take otrasne som v "ackovom" filme davno nevidel) stali za staru belu, pribeh, nech bol namet akokolvek zaujimavy, je takmer nulovy, kamera je sice obcas pekna, avsak nic nevraviaca. Jednoducho a proste povedane, dalsi Shyamalan, ktory sa hra na nieco viac ako je a som skutocne zvedavy, dokedy mu studia budu ochotne taketo filmy financovat. Kazdopadne som cakal vacsi pruser a preto su moje 2* pre mna osobne velmi milym prekvapenim :) Apropo, uvodna scena z parku je mimoriadne podobna ako v niekolkorocnom Kingovom Pulse, tolko ku Shyamalanovej originalite ;)

Neznámý svůdce (2007)

Film ako taky na mna posobil dojmom nafuknutej bubliny, ktora sa hra na nieco, na co absolutne nema a to v ziadnom smere. Halle Berry som nikdy nepovazoval za dobru herecku a nepovazujem ju ani teraz. Bruce Willis no comment a teda jedina osoba, ktora tam robi co sa da, je osvedceny a spolahlivy Ribisi. Postavy s ich vyumelkovanymi tajomstvami a ich konanim su skor smiesne, vnutorny naboj funguje ako tak len, ked je na scene spominany Ribisi. No a ten zaver??? Zostala mi len hlava na krutenie. A to som teraz celkom zhovievavy, pretoze ked som film dopozeral, chcel som napisat len: "Zle,zle, zle,.....ultraidiotska zhovadilost."

Poslední skotský král (2006)

Ustredne herecke duo (samozrejme najma FW) je vyborne, avsak to je asi tak vsetko co v tomto filme patri medzi superlativy. Last king of Scotland MOHOL byt mimoriadny film osvetlujuci vzostup a vladu jednej africkej mizantropickej bestie, avsak tvorcovia sa nepochopitelne zaplietli do absolutne nezazivneho a nepodstatneho romantickeho vztahu hl. hrdinu s Aminiho manzelkou. Dokumentaristicky pristup k materialu by pri takejto teme bol viac nez vhodny, pretoze citelne hollywoodske ponatie, samotny pribeh degraduje a o tom, co sa dialo v Ugande sa dozvedame len utrzkovite informacie.

Sicko (2007)

Jednostranny, manipulativny, dlhy, ale stale viac nez dobry dokument, pri sledovani ktoreho si je nutne hned na zaciatku vybudovat urcity odstup, pretoze ak by clovek mal verit co i len polovici z toho, co tu odzneje, tak by mal velky problem niekedy v buducnosti do USA vycestovat. Teda ja osobne by som mal, ale esteze uz viem, ze Moorea treba brat znacne odlahcene.

Battlestar Galactica (2003) (TV film)

Viac nez vydareny uvod do nieco, co zatial nepoznam, ale myslim, ze spravim, co budem moct, aby som spoznal. Tento film je proste kvalitne oldschoolove scifi so vsetkym,co k tomu patri a niekolkymi bonusmi.

Iron Man (2008)

Velmi vydareny vstup do filmu a v podstate aj jeho celu prvu hodinu, zabija druha cast, ktora je klasicky komiksovym behom za lepsim subojom, velkolepejsimi efektami, moralizovanim a pod. Ak by si Iron Man ponechal cestu ironie a nadhladu, ktorou vykrocil, zazitok by to bol ovela lepsi.

Tropická bouře (2008)

Kopec skvelych napadov v parodii nielen na more vojnovych ci akcnych filmov, ale na samotne fungovanie tovarne na sny. Musim vsak povedat, ze napriek velkej miere vtipnosti a nadnesenosti som bol v podstate z Tropickej burky sklamany, pretoze tak obrovsky potencial, ci uz herecky (najma absolutne /z/neuzity Jack Black), ale aj dejovy a scenaristicky, zostal nevyuzity. Niekollko krat som si hovoril, ze ten ktory vtip nebol dotiahnuty, hlasky neboli vypointovane a pod. Na druhej strane, pri niektorych som sa rehotal ako male decko, retardovany Stiler, "stanislavský" Downey, Jr. a plesaty Cruise, su absolutne skveli a akcne sceny su natocene velmi umne a efektne. Mozno na druhy krat to bude o nieco lepsie. Takto "len" 3,5/5*