Total Recall (1990)

Dnes uz absolutna klasika akcnej scifi, ktora nadalej zaujme svojim rychlym spadom, super maskami a genialnym Arniem, ktory hlaskuje ako malokedy predtym a vlastne aj potom. Verhoeven natocil na svoju dobu velmi podarenu adaptaciu poviedky Phillipa K.Dicka.

Zlomené květiny (2005)

Jim Jarmush a Bill Murray, to proste nemohlo dopadnut zle. A veru ani nedopadlo. Don Johnston je playboy stroskotanec,ktory sadne starnucemu a cim dalej tym lepsie hrajucemu Billovi Murrayovi presne na telo. Film ma slusny spad, zaujimavy den, vybornych hercov, avsak stale pre mna ostava daleko za Jarmushovym fenomenalnym Dead Manom.

Americký prezident (1995)

Romanticky patrioticky film o zamilovanom americkom prezidentovi, skvely namet. No, este ze ho hra Michael Douglas a jeho "vyvolenu" Aneta Bening,pretoze by sa to zrejme zvrhlo do nechcenej sebaparodie,nad ktorou by sme mohli akurat tak zaplakat,takto je to aspon na obcasne pousmiatie sa:)

Zkrocení zlé ženy (2005) (TV film)

Celkom podarena hallmarkovska adaptacia Shaekspearovej komedie, ktora je prakvapivo vtipna a svizna.

Wall Street (1987)

Oliver Stone vo svojom pre mna asi najjednoznacnejsom a najpriamociarejsom tazeni po kapilatistickom molochu, majtrovsky rozohrava burzove divadlo. Charlie Sheen ako po peniazoch tuziaci bazant vo svojom jednoznacne herecky najlepsom filme, mentorsky otec Martin Sheen ako racionalna postava obycajneho cloveka v opozicnej pozicii voci genialnemu Michaelovi Douglasovi,ktory si s obrovskym nadhladom vychutnava kazdy okamih na scene.

Strašpytlík (2005)

Nudna priblbla rozpravka s otrasnymi zvieratkami,ktore viac lezu na nervy ako bavia.Este nieco?Skutocne lutujem rodicov,ktory sa dali nahovorit detom a platili za to v kine.

Spojenec (2006)

Po 25.hodine som od Spikea Lee-ho cakal dalsiu vynimocnu vec. A ta aj prisla. KONECNE po velmi dlhej dobe niekto natocil vyborne obsadeny,napinavy a k tomu aj v celku inteligentny (moralisticka pointa je vsak znacne pritiahnuta za vlasy) film o vykradnuti banky. Ustredne duo Owen vs. Washingtom je skvele. Leeho cesta prerusovaneho rozpravania pribehu nastriedacku s vysluchmi bol vyborny tah a u mna je to len tesne pred vrcholom. 4,5/5*

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Narnia nie je Stredozem a Adams nie je Jackson. Vidiet to snad uplne z kazdeho zaberu.Prve 2/3 filmu su vylozene nevydarene. Sneh vyzera umelo, les vyzera ako zo starych cs.rozpravok.Styria hlavni hrdinovia su uplne otrasni a poriadne mi liezli na nervy. Scenou pripravy na boj vsak dochadza k akejtakej zmene k lepsiemu a samotne bojove sceny su velmi slusne.Otvorene biblicke motivy biju s prichodom Aslana do oci a vo fantasy podla mna v takychto rozmeroch nemaju co robit (vec nazoru samozrejme). U mna vela zachranuje na filme hudba H.G.Williamsa,ktoreho vypravne melodie su prekrasne.Necakal som od Narnie vela,dostal som este menej.Amen! 1,5/5*