Pan Nikdo (2009)

Prečo nie je takýchto filmov viac? Úžasné!

Mlčení (2016)

Film, v ktorom sa kruh uzavrie az pri konci.

Šíleně normální (2017)

Dokumentačne veľmi zaujímavá téma. Téma samotná však nestačí a filmu chyba kvalitný príbeh, ktorý by dokázal udržať pozornosť diváka a okorenil celú "story". Chýbala mi aj nejaká logická štruktúra filmu a najmä jasnejšia pointa. V skutočnosti musím dokonca priznať, že ak by ma veda a psychológia nezaujímali, nebol by som film asi ani dopozeral. Pochváliť však musím herecký výkon Davida Tennanta, z ktorého sa stáva skutočne vyzretý pán herec. Jeho multi-osobnosť má nekonečne veľa charakterových polôh.

John Wick 2 (2017)

Ešte že scenár na jednu A4 zachraňuje aspoň charizma Keanu Reevesa. S podivom, koľko málo stačí, aby bol film úspešný. Na druhej strane scenáre typu "ide a zabije, otočí sa a ide a zabije. Strih, ide a zabije..." sú aspoň ekologické nízkou spotrebov papiera a zdrojov všeobecne.

Život (2017)

Pri nízkych očakávaniach, ktoré som mal ako reakciu na zlé hodnotenia známych som bol veľmi príjemne prekvapený. Scifi, ako zo starých - dobrých deväťdesiatych. Príjemná komorná atmosféra a kvalitné herecké výkony. Ak sa vám páčila Koule, Kontakt, či Propast, tak tento film neprepásnite.

Skalní v ofsajde (1960)

Keď sa na tento film pokúsim pozrieť očami mojich rodičov a starých rodičov, tak pri dobrej vôli mu tie tri hviezdy dám. :-)

Všechno, co mám (2015)

Sociálne témy mám vo filmoch rád, no v tomto prípade mi chýbala trocha filmového "kumštu", epickosti a možno niečoho, čo by som nazval umelecký presah. Ako dokument by to však ušlo.

Sunshine (2007)

Komorné scifi filmy bez akčného zabíjania zlých zelených (či šedých) mužíčkov mám skutočne rád. Komornosť samotná totiž núti autorov k silnému príbehu (nestačí zlý dej zakryť dobrými trikmi) a takéto scenáre obvykle patria k tomu najlepšiemu v rámci žánru (Kontakt, Interstellar, Koule, The Thing ...). V tomto prípade sa však múza netrafila. Film nie je vyslovene zlý, nie je však ani vyslovene dobrý. Je to taký ten film, ktorý vás nenasere, no zároveň si pri ňom budete čítať časopis

Lemmy Forever (2010)

Lemmy bol posledný autentický rocker. Lemmy je Boh!!!