• Pohádka

Dívka ve vlaku (2016)

Dle traileru se film tváří jako mysteriozní thriller, ale přitom by se dalo říct, že jde spíš o drama jedné ženy nebo vlastně několika žen. Postavy jsou vyobrazeny hodně emotivně, hlavně charakter Emily Blunt a Haley Bennett. Detailní záběry tváře při emotivním vypětí, soustředění na pocity, člověk by řekl, že byl snímek natočen pod taktovkou ženy. Slyšela jsem přirovnání k Fincherově Gone Girl, ovšem Gone girl je naprosto chladná a vypočítavá filmová bitch, která vás na konci totálně zmrazí, za to Dívka ve vlaku je spíš ubrečenost s lehce překvapivým i když očekávatelným koncem.

Protivný sprostý holky (2004)

Ten film je kult, ať si to přiznáte nebo ne. Tedy minimálně pro target audience, kterou měl původně oslovit. Spousta hlášek se proměnila v meme a gify, které kolují na sociálních sítích. Navíc McAdams je v roli Reginy George fakt boží bitch.

Aloha (2015)

Takový obsazení a taková sračka. Proč do romantický komedie míchat rakety a politiku? Na Havaji? Nemám nic proti míchání žánrů, ale jen když to má nějaký smysl, tady to bylo úplně zbytečný.

Sebevražedný oddíl (2016)

Akčňák pro holky no. Chápu, že muži z toho asi nebudou unešený. Suicide Squad jsou takový Charlie's Angels, akorát počet andílků se omezuje jen na jednoho lehce acido-halucinogenního anděla v podobě Margot. Výběr hudby top.

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Snad první seriál s ženskou postavou v hlavní roli, který můžou sledovat i chlapi a nebudou se cítit předávkovaní estrogenem. Charaktery, ač nejsou nijak zvlášť emocionálně vykreslené, tak se neustále vyvíjí. Hlavní hrdince se v průběhu pobytu ve vězení mění nejen slovník ale i hranice, za které je ochotna jít. Momentálně jsem si na seriálu vybudovala slušnou závislost.

Dokonalá vražda (1998)

Stejně jako Dawisův starší film Uprchlík má Dokonalá vražda hustou atmosféru a skvěle vybrané herce. Je to zase klasická devadesátkovina, kde se rodily ty nejlepší thrillery. Ovšem u konce jsem si rvala vlasy, protože Gwyneth se chová tak nesmyslně, až to bolí.

Dánská dívka (2015)

Skvělé herecké výkony - Eddiemu Redmaynovi bych fakt věřila, že je jemná dívka v těle zženštilýho chlápka a z Matthiase Schoenaertse, i když vypadá jako mladší a svalnatější Putin, jde tichá síla. Až na pár kýč scén má film opravdu silný příběh, vcelku zajímavou kameru a krásné kostýmy.

Úkryt (2002)

Jako jo, atmosféra skvělá, dost "natěsno" scén, kdy můžu ječet, když se na film dívám sama. Ale tyvole vždyť se občas ty postavy chovaj úplně nesmyslně...

Danielův svět (2014)

Musím dát alespoň 4 hvězdy za Danielovu odvahu vynést pravdu na světlo světa a dokonce i na plátno. Téma dokumentu naprosto převažuje nad zpracováním, to ano. Ale je neskutečně důležité, aby se takovým tématům někdo věnoval a bojoval tak proti stigmatizaci duševních poruch. Pokud se alespoň trochu zajímáte o trestné činy spáchané na dětech, víte, že naprostou většinu spáchali jinak narušení jedinci. Například ti s disociální poruchou. To, že jste pedofil a cítíte k dětem sexuální náklonnost ještě neznamená, že dítěti jakkoliv ublížíte.