RWD (2015)

Film ze subžánru Found Footage, takže jestli nemáte rádi rozklepanou kameru, hodně střihů a noční nátáčení v lese, tak tenhle film určitě nebude pro vás. Jestli ale stejně jako já máte podivnou zálibu v tomtu žánru, tak vás čeká příjemné překvapení. FF je nejčastěji horor a proto jsem rád, že tvůrci z tohohle směru odbočili a to do science fiction. Hororový element tu stále je, ale mnohem výraznější jé téma cestování časem, případně časové smyčky a to ja se zachovají naši filmaři, když na tenhle fenomén narazí. A když se mi film trochu rozležel, tak i ta motivace postav a jejich chování dává v rámci filmu smysl. Svůj názor si ale můžete udělat sami, film je zatím dostupný na youtubu zdarma.

He Never Died (2015)

Henry Rollins je prostě frajer s drsnou vizáží a role padlého anděla je mu snad psaná přímo na tělo. Ve filmu se střídají akční scény a klidnými momenty, které se Jack (Rollins) zarputile snaží ignorovat, aby snad nakonec pochopil, že nemůže ignorat lidi okolo sebe, stejně tak jako okolní svět nebude ignorovat jeho.

Dům ďábla (2009)

Film má patřičnou stylazaci i atmosféru, tak proč je to tak děsná nuda? Posledních 15 minut je to solidní horor, ale všechno předtím je jen vata. Navíc scéna, kde zabijí kamarádku hlavní hrdniky byla nesmyslná a spoléhala se pouze na náhodu (co kdyby se nezastavila aby si zapálila? nebo si zapálila před odjezdem?) Jedinej důvod proč tam tahle scéna je, je proto, že se jinak nic nestalo a film vám chce říct : Ano jsem pořád horor, lidi tady umíraj, což je přesně scénáristickej styl Ti Westa. I tak ** za konec a Toma Noonana.

Pevnost Boyard (2016) (pořad)

Já už jenom čekám na den, kdy bude Bouček moderovat Oskary a jeho kariéra tak dosáhne vrcholu. Jinak, Boyard je klasika 90tých let a tohle je prostě verze s českým týmem. I přes Liborovi "hlášky" je pořád vidět, že spousta komnat vyžaduje fyzickou sílu a je prostě zajímavé to sledovat. Tým v prvním díle byl v pořádku, až na vyžilého alkáče Jakuba Prachaře, kterej na to prostě neměl, ale nuda to nebyla a Prima umí hůř.

Strašidla (2016)

Zdeněk to dokázal! To je bezpochyby jeho nejlepší noční scéna natáčená ve dne, že by tu byly ve hře i nějaké digitální efekty? Jinak, no jinak je to asi opravdu to nejlepší co Toška natočil za posledních 15 let. Vždycky je výhoda, když scénář není čistě "troškovský", ale podílí se na něm i někdo jiný. Filmu ale zoufale chybí antagonista a potenciál upíra Ignáce v tomhle směru tvůrci ignorují, takže se ve směs nic neděje a nic nemá žádný následek. Ale Troška umí hůř a ta troška (ha ha) snahy se prostě musí ocenit. * Matěj Hádek má možná Lva za Kobry a užovky, ale prachy jsou v Lipánku, to je jasný i jemu.

Noc hrůzy 2 (2013)

Žalostná nuda a otravná kamera dělají z tohohle filmu zážitek, který rozhodně nestojí za to.

Vaříme s Mírou (2016) (pořad)

S eidamem jako jako se ženskejma, třicítka je lepší než pětačtařicítka a za mě určitě 5*.

Deadpool (2016)

Komiksovej film ,kterej ukončí všechny ostatní komiksový filmy! Zábavná jízda s hláškujícím Ryanem Reynoldsem, kterej tímto filmem odčinil Deadpoolův debut ve filmu X Men origins. Je mi jasný, že film to nebude pro každýho, ať už díky Rkovýmu hodnocení nebo díky humoru ze základky (kterej, ale v tomthle filmu funguje) a hlavně díky bourání čtvrý zdi nebo jak řekl Wade Wilson : Bourání čtvrté zdi ve scéně, kde se bourá čtvrtá zeď? To je jako... 16 zdí. Už jenom pro úvodní scénu stojí za to tenhle film vidět a závěrečnej souboj je prostě nářez a když k tomu ještě Deadpoolovi nahrávaj mutanti Colossus a Negasonic Teenage Warhead co víc si vůbec můžeme přát? Snad jen to, aby dvojka byla stejně zábavná. 5/5!

TripTank (2014) (seriál)

Tento pořad je sbírkou několika krátkých animovaných filmů, někdy na pokračování, někdy samostatných. Tvůrci však počítají s tím, že hnus a sprosťárny se rovnají humoru, ale bohužel bez někoho kdo umí s touhle formulí pracovat je to jen hromada nevtipných a někdy vyloženě blbých animáku naprosto bez pointy. Je to jen další ukázka současné amerického trendu v televizním humoru, kde každá postava musí bejt hnusnej grázl a všichni okolo se musí chovat jako kteréni. Bez postav, ke kterým byste se vraceli, či se o ně zajímali vás další díly těžkou přivedou k TripTanku zpátky. Samozřejmě, že v těch dvaceti minutách najde jeden či dva vtipné momenty, ale ty zaniknout pod hromadou těch dalších, které jsou naprosto o ničem. Jedna hvězda za občas zajímavou animaci, ale to je asi tak vše a jinak tady víc nehledejte.

Sunshine (2007)

Ne. Ne a ne. Prostě ne! Jednu hvězdičku za viuální zpracování a to je všechno. Čím dále se dostáváme do děje tak ve scénáři nejsou díry, ale je tam přímo černá díra. Logiku už dávno někdo vyhodil z přetlakový komory a všichni se chovaj nuceně, protože jinak by nebyl tenhle film a postavy prostě musej udělat určitá rozhodnutí, aby se mohlo pokračovat v nalajnovanech kolejích děje. Dvě věci za všechny ostatní "to snad né momenty" : 1) Jak to, že se dá hlavní počítač lodě tak jednoduše vyřadit z provozu? Slyšel někdo o zamčenejch dvěřích? 2) Rakovina kůže vás nejenom nezabije, ale dokonce vám dá nadpřirozenou sílu a schopnosti ninjy. Chudák kapitán Amerika.