Trosečník (2000)

Kým si Chuck vybije zub korčuľou je to výborný film. Potom už len samý sentiment, sentiment a sentiment.

Šestý smysl (1999)

Neexistuje veta , ktorá by ma vo filmovom svete šokovala viac než veta: "I see dead people, they dont know they are dead." Brilantný film, ťažiaci maximum z výborného scenára a výborného H. J. Osmenta.

Vikingové (1999)

Keď spočítam Goldsmithovu muziku s temnou atmosférou a pridám 12 severských borcov , nemôžem dostať iný než 5 hviezdičkový výsledok (aj napriek istým nepresnostiam v scenári). Na tento film nedám dopustiť.

Muž na Měsíci (1999)

Bohužiaľ netuším, kto bol Andy Kaufman, takže mi len zostáva dodať - was this for real?!

Narušení (1999)

Herečky výborné, ale film nenaplnil svoj potenciál.

Šest pohřbů a jedna svatba (1998)

Viete aký je rozdiel medzi čiernym a morbídnym humorom? Keď nie, pozrite si Very bad things. Je to nárez, doslova :).

Tenká červená linie (1998)

Trpel som jak americkí vojaci. Nedá sa vyhnúť porovnaniu so Saving private Ryan aj keď sa filmy odohrávajú v inej rovine. Toto je oproti Spielbergovej pecke jednoducho psychologická sračka.

Křižovatka smrti (1998)

Zo začiatku mi to Tuckerovo škriekanie strašne vadilo, hneď som si spomenul na piaty element, tam pišťal rovnako. Neskôr sa ukázalo, že je slušný komik a spolupráca s Chanom fungovala dobre. Bojové kúsky obstojné a tak je celkový dojem nadpriemerný.

Armageddon (1998)

Neviem či gýč je to správne slovo na popísanie tohoto filmu, každopádne miestami bol Armageddon dobrý a miestami dobre smiešny : )