Avengers: Endgame (2019) odpad!

Prajem si mať 5 zázračných kamienkov aby som mohla raz lusknúť a všetky marvelovky by zmizli z povrchu zemského.

Bez jištění na El Capitan (2018)

Taká milá turistická reality show. Najprv sa pozeráme ako týpek, ktorý bol v minulom živote zaiste horská koza, lezie na skoro 90 stupňovú horu a potom sledujeme ako si vyberá s frajerkou chladničku. Oscar dostal tento dokument len a len kvôli tomu, že je týpek Američan a dokázal niečo obdivuhodné a na konci dal pár motivačných klišé fráz. No ale čo si budeme hovoriť inak ten dokument nestál za nič, niečo medzi fear factorom a debilnými rozhovormi, ktoré počúvame dookola (neviem, či ho niekedy ešte uvidím a bla bla). Pre mňa je to príbeh síce obdivuhodný, ale nie svetoborný. Je krásne, že niekto dokáže vzdorovať gravitácií, ale ide tam na vlastné riziko, čiže asi takto. V každom prípade musím uznať, že je až neuveriteľné, že jeden človek dokáže vyliezť strmú horu bez problémov a bez istenia a ja mám minútu pred infarktom keď nejde výťah a musím výjsť tri poschodia pešo.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Romantické komédie sú často a oprávnene škatuľkované ako filmy s nízkou kvalitou príbehu či hereckých výkonov. Preto poteší, ak sa spojí vydarená komédia s romantikou i so štipkou drámy. Hlavné postavy sú veľmi sympatické pretože majú výbornú charizmu a dobré sa na nich pozerá. Najmä dvojka S. Carell a R. Gosling, ktorí sú veĺmi zábavny a je zaujímavé sledovať ich kontrast. No aj tak si myslím, že najlepší a pre dnešnú filmovú dobu naozaj nečakaný je záver kde sa všetko vygraduje a všetka zápletka sa dosť zložito rozuzlí. V závere som sa naozaj nevedela prestať smiať. Pre dnešnú dobu je takýto pocit neistoty kde neviete ako sa to skončí veľmi zriedkavý. Práve toto je veľké plus. Vcelku môžem povedať, že som sa po celú dobu výborne bavila a bola som prekvapená ako s takej jednoduchej a dookola sa otáčajúcej téme, láska, môže vzniknúť niečo úplne nové a originálne.

Boj o moc - Connorova svatba (2023) (epizoda)

Fuuuh, nádych výdych a ide sa komentovať (a to tiež len preto, aby som zostala v tej epizóde čo najdlhšie môžem). My God. Už keď som videla názov epizódy, kde zase evokovala svadba, vedela som, že nás čaká niečo impozantné (krásne sa tvorcovia inšpirovali GoT, keď sa rozhodli, že to najlepšie ponúknu vždy na svadbe, veď niečo pekné (možno) začína a niečo aj končí, že?). Všetky komentáre tu sú úplne 100/100 a áno This is Cinema. Tento diel bol tak perfektne zvladnutý po každej jednej stránke, štylisticky, scenáristicky, tématicky, že môžem kľudne spokojne zomrieť tu a teraz pretože som videla krásu. Kebyže som romantický básnik 18. storočia napíšem báseň: Ode to Succession season 4 episode 3 “Art is a lie that makes us realise the truth.” - Pablo Picasso and "Beauty is truth, truth beauty,—that is all Ye know on earth, and all ye need to know." - John Keats

Cesta do fantazie (2001)

Cesta do fantázie je rozprávka môjho detstva. Pamätám sa, ako som to s nadšením pozerávala stále dookola. Nemám viac slov. Proste dokonalé. Sám veľký Miyazaki tvrdí: „Verím v silu príbehu. Verím, že príbehy hrajú dôležitú rolu vo formovaní ľudských bytostí, verím, že vedia povzbudiť, ohromiť a inšpirovať.“ Cesta do fantázie to všetko spĺňa, povzbudzuje, ohromuje a inšpiruje! :)

Co děláme v temnotách (2019) (seriál)

Absolútne fenomenálny nápad Taiki Waititiho a Jemaina Clementa sa dočkal i seriálového spracovania. Čo viac si priať? Síce tam už nehrajú v hlavných úlohách, ale casting je perfektný. Zachovali si vttipnosť filmu a zároveň priniesli niečo nové (hlavne upírka Nadja je skvelou alternatívou a povedala by som, že vo filme vyslovene chýbala). Len tak ďalej.

Černobyl (2014) (TV film) odpad!

Not great just terrible

Dámský klub (2018) odpad!

Nemám rada hollywoodské žánrové filmy, uráža ma ich absolútna blbosť a debilné scenáre. Tieto filmy majú za cieľ len a len profit, pretože vedia, že nech to je akokoľvek blbé ľudia na to proste zájdu. Ono to je jedno, že či to je Book Club alebo iný film rovnakého typu všetko je tak isto debilné. Ale keďže nechcem byť úplný pokrytec vždy hodnotím len to čo celé (s ťažkosťami) dopozerám. Je to presne také aké som čakala, humor ako keby napísaný trojročnými deťmi, zápletka vycucaná z prsta, fakt strašné, nedá sa na to pozerať a nezvracať. Film, ktorý sa volá Book Club a jedinú knihu, ktorú tam rozoberajú je Fifty Shades of Gray je nevyslovne trápne, pretože horšia kniha na trhu ani neexistuje.

Doktor Živago (2002) (TV film)

Tento film, ktorý pravdivo a detailne ukazuje ako to v minulosti vyzeralo v Rusku mi úplne vzal dych. Nádherným spôsobom sfilmovaná knižná predloha. Vystihuje dobu a pocity ľudí takým spôsobom, že to človeka naozaj chytí za srdce. Ľudia sa milovali, nenávideli, zabíjali ale všetci sa snažili prežiť – po svojom, ako najlepšie vedeli .Príbeh je skutočne veľmi silný a doprevádza ho láska, bolesť, nenávisť, utrpenie, útek, strach a odhodlanie a nie je inak ako bravúrne zahraný. Pre mňa dovtedy neznámy Hans Matheson ako Dr. Živago je naozaj natoľko presvedčivý, až vás to donúti premýšlať a preživať jeho príbeh ako by bol váš vlastný . No najviac sa mi páčila Keira Knightley, túto herečku proste zbožňujem a fakt, že mala len 17 keď to natáčala je pre mňa až neuveriteľný. A k tomu všetkému je divák doprevádzaný prekrásnou hudbou Ludovica Einaudiho a nádhernými zábermi prírody, najmä ruskej zimy. Pre mňa je to jeden s najkrajších a najdojímavejších filmov aké som kedy videla a pravdepobodne aj vždy bude.

Dr. House (2004) (seriál)

Vo svete je v obehu už toľko seriálov, že to ani poriadne nedokážeme sledovať. Práve preto, že ich je tak veľa, je veľmi náročné vytvoriť taký, ktorý naozaj je aj napriek vysokému počtu častí a sérii stále pozerateľný. No ešte náročnejšie je vytvoriť taký, ktorý je nie len zaujímavý ale hlavne taký, ktorý vás nenudí a zostane skvelý od začiatku do konca. Pre mňa je to House. Perfektný seriál, ktorý má všetko, čo by jeden správny, kvalitný serál mal mať. Ak sa to tak vezme tak, samozrejme, seriál rieši vzťahy a večne sa opakujúce diagnózy stále dookola ale ako? Podľa mňa perfektne a hlavne reálne. Jasné, že niektoré veci treba brať s nadhľadom ale všetko, čo perfektný Gregory House síce drsne ale pravdivo povie má logiku. Parádne prepracované dialógy, nestarnúce hlášky Dr. Housa a hlavne realita, ktorá naozaj dokáže riadne ublížiť sú práve aspektmi, ktoré robia tento seriál nezabudnuteľným. Do poslednej minúty poslednej časti som to sledovala a neľutujem jedinú sekundu strávenú pred televízorom. Tento seriál ma naozaj prinútil premýšlať o živote, o jeho hodnotách,o tom, že nič nevychádza podľa predstáv a o tom, že priateľstvo je niekedy viac ako láska....