Na západní frontě klid (2022)

plne sa stotožňujem s Marhoul.. prvýkrát som čítala Remarqua ako malá a odvtedy je pre mňa guru a nemecký Jára Cimrman v jednom.  Film je samozrejme iný, ale presne zachytáva to, čo zo seba tenkrát dávno vylial Remarque.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

ja len tolko. to vážne kilometrový koment shakers,filmfanouch a ďalší prokrastinátori? ? bože čím sa živíš, že máš toho toľko o jednom oddychovom sf seriáliku vychrliť zo seba?

Pes (2022)

žiadne hladivé klišé.práve psia dáma nezapadala do obrazuobvyklých hrdinov  ..zatiaľ najbližšie k realite, dobre vykreslený obraz toho , čo má človek vyorané v sebe po záťahu ´v Afganistane ,na drogových poliach v KOlumbii, či v prdeli niekde na Donbase.  Chan Tatum sa viditeľne vyzná v psoch o to ťažšie bolo hrať "týpka" ,ktorému je dáky pes u prdele.  S ohľadom na to, že rolu zobral kvôli svojmu  psovi, ktorého pred smrťou zobral na podobný dlhý  výlet, klobúk dolu.

Seveřan (2022) odpad!

naivná krutá báchorka v čisto chlapáckom vnímaní. Niečo ako Karel Jaromír Erben  na psychodelikách. Nevadila by linka  vikingskej témy. Oni boli krutí . Ale tie scény? Jasne že sa na rozheganom člnku , na ktorom by sa ani na Dunajci dnešní pltníci voziaci turistov nezviezli , ale títo naviac v mraze a  pri 2 stupňovej vode sa mirnixdirnix  plavili na rozzúrenom mori ,ktoré ich neustále zalievalo , a oblečení do vreca si len tak vyhopsali po dákych 12 dňoch bez jedla na breh ... uff!  no egocentrickí hnidopychovia  ala Verbal oceňujú ten naivistan, robí im dobre mizéria. mne nie.

Top Gun: Maverick (2022)

jediné čo je tu bizarné, je nepriateľ---záhadný nepriateľ v samom srdci Ameriky, ktorý už čerstvo vybetónoval, má vlastnú letiskovú plochu a teraz.Pomoc! už aj ide zasviniť mohawskú púšť jadrom.To všetko sa americkí vojenskí odborníci dozvedajú, až keď je v púšti prestavaných tak 5 miliárd dolárov a to nehovorím o raketových systémoch a desiatkach stíhačiek. Kto to bol? žeby pôvodní indiáni kmeňa Hopi?  Au. Aby to bolo hrdinsky korektné, nemohli ani len naznačiť, že by piloti prekročili cudziu štátnu hranicu a teda zachraňovali domovinu.

Válečnice (2022)

nezabudnuteľný  africký folklór , ktorý sa nadlho dojmom vryje do pamäte. Pobavil, nadchol , aj keď podaný americkou kamerou , ale to sú aj avengers a kto brble? tradične leda mizogyn typu verbal, škoda jeho  inteligencie, pokiaľ má  v sebe toľo zbytočnej nadrapenosti a pohŕdania všetkými .    Famózna , energiou nabitá hudba s vynikajúcimi vokálmi tomu dala špeciálnu farbu.

Velryba (2022)

na to, že išlo o comeback herca dlhé roky vedeného na čiernej listine, kvôli odvahe označiť v mužskom svete predátora,popredného to šéfa holyoodu, to vôbec nebolo zlé.  MOžno menej uveriteľný fakt , kombinácie osobnej charizmy a  prííšerne obézneho človeka . je mi fuk, či to nazveme, švédske, americké, či tatárske, bude to zapamätateľný film. fajn.

Všechno, všude, najednou (2022) odpad!

tak ak sa oscary merajú podľa emócie zvanej odpudivý chaos, tak si tvorcovia naozaj každú jednu sošku zaslúžili... ja som v tom videla presne to čo tam bolo.  Nadľudské trápenie v snahe vyhovieť praštenému režisérovi a prepálenú hovadinu, ktorá ľudí stojí akurát stratu času.  Ak sa na tomto vie niekto pobaviť, v pohode,ja určite nebudem ochkať na originalitou veľdiela :-).

Všechny velké a malé bytosti - Šťastné a k***a veselé! (2022) (epizoda)

nie je to vonkoncom žiadne klasické spracovanie knihy.. v reále išiel sigfried (donald sinclair) aj james..tris ostal ako vojenský veterinár... takže sportovec, radšej začni čítať. a v úplne skutočnom reále alf wight---james napísal knihy plné humoru a dobrodružstva, tu ide len o telenovelové stvárnenie takmer nepodobné knihám,kde sú tak nádherne košaté príbehy kvôli malým kulisám (nechápem prečo prenajali len 2 natáčacie miesta  )nepoužiteľné ,  samozrejme od  Netflixu sa iné čakať nikdy nedá , ako inak. Ale tento diel si zaslúži plný počet, inšpiruje.