Idiot na cestách (2010) (seriál)

aj keď je Karl typický štamgast z krčmy, a mne sa zdá, že má zrejme české typické korene v génoch, občas boli Ricky s týmom poriadne za čiarou, Síce som sa nasmiala viac ako pri súčasných sračkách ala american comedy, ale   aj cítila súcit. Na to, že ide o reálne prvoplánované cestovanie  s reálnymi reakciami uzavretého  ritualistu  , akým Karl bezpochyby je, som obdivovala, ako nútene,ale aj stoicky išiel z jedného šialeného cestopisu do druhého, aj s ohrozením života, ak by sa veci zvrtli, Cestovanie je to posledné, čo by zrejme chudák človek  robil,pokiaľ by mal peniaze. Za jeho odvahu, ktorá je tam zámerne  úplne zakopaná ale klobúk dolu. Naopak, Rickyho by som nechala vymáchať sa v sračkách, do ktorých ho poslal. Aj keď je Ricky známy sociopat , zaslúžil by spoznať to povestné kto druhému jamu kope...

České století (2013) (seriál)

na toto sa dá napísať jedine.:  Vy sa máte, máte Pavla KOsatíka.    Jeden z najinteligentnejších čechov, skvostne prepája fakty s mentálom, akoby tam naozaj bol ... predbehol svoju dobu o pár desaťročí. Super.

Pes (2022)

žiadne hladivé klišé.práve psia dáma nezapadala do obrazuobvyklých hrdinov  ..zatiaľ najbližšie k realite, dobre vykreslený obraz toho , čo má človek vyorané v sebe po záťahu ´v Afganistane ,na drogových poliach v KOlumbii, či v prdeli niekde na Donbase.  Chan Tatum sa viditeľne vyzná v psoch o to ťažšie bolo hrať "týpka" ,ktorému je dáky pes u prdele.  S ohľadom na to, že rolu zobral kvôli svojmu  psovi, ktorého pred smrťou zobral na podobný dlhý  výlet, klobúk dolu.

Sluga naroda 2 (2016)

už chápem hnojníkov ,ktorí majú hrdo za svojím menom číslice....tragickí trolíci bez chrbtovej kostičky. ich musculus sternocleidomastoideus je permanentne v kŕči nad vyhľadávaním všemožných portálov, kde by mohli svoju nehynúcu zášť a podporu ruskému vládcovi zreteľne prejaviť, chlapci a dievčatá, toto je  asi najlepší web na hodnotenie filmov, zatiaľ bol roky  trolloodolný.  seriál má mimoriadne dobré sitcompové prvky, kvalitnú kameru, vynikajúce obsadenie vedľajších postáv, skôr by som ho tipla na francúzsky alebo britský blackbook projekt, taký je dobrý. Keby taký verbal napísal, že ide o odpad, má to svoju hodnotu, takto urážate mozgy ako je Verbal, Pomo, Spitro a mnohí, ktorí majú síce odlišné názory, ale obrovský dar podať otvorené hodnotenie . To vaše odpad je smutný pohľad na to, aká je aj česká spoločnosť prežratá drbkami s IQ hojdací koník . Schválne som nakukla na hodnotenia takého  b4ldik, Takeshi666,Libor9 ..a očíslovaných hrdinov,.ale ale!  čo to čo to? okrem tohto seriálu sa zdá, že ste nestihli pozrieť dokopy nič . a tu  podávate  fundované eseje  a páve preto, že vám seriál nedal ani dýchať,  ako ste sa nańho tešili, ste sa teda sem zaregistrovali. Kokotkovia naslovovzatí,venujte sa radšej vareniu. Ale to by ste zas zrejme otrávili  svoj už aj tak žlčou dodrbkaný Git .

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

presne som dostala čo som chcela. posledného romantika s klasicky českým buquetom skvelých postrehov a bonmotov.  V týchto časoch  som ani nemohla lepšie zaloviť v archívoch a ľúbostných pahrebách spomienok. Na parádu.

Malé ženy (2019)

zaujímvavé , ako prvý femino román tej doby - a podla reality bol často zakazovaný pre jeho údajnú divokosť, tu hodnotia páni ako POMO, Verbal a kdekto trpiaci pocitom, aký je jeho názor exaktne dôležitý pre "ovce", skrátka prvých desať úúúžasných odborníkov na históriu a zákutia ženskej mysle sa na účet dievčat riadne rozšuplo a trčia nám tu pre ich nesporné zásluhy top hodntičov na prvých 10miestach :-)  Autorka polobiografie sa samozrejme nikdy nevydala, bola jednou z prvých zaregistrovaných voličiek v Amerike a samozrejme život tých čias v mestách Británie a Ameriky  nebol taký nádherný a uprataný, Londýn  a iné mestá bol vtedy obrovské páchnuce , plné splodín, blata a kobylincov, a celkovo doba bola rozorvávaná mnohými vojnami, ktoré Briti  aj Amíci viedli, žiadna idylka. Napriek tomu bol román úplnou bombou pre vtedajšie puritánske obdobie plné zošnurovaných pravidiel a biedy. Takže z tohto uhla pohľadu sa podarilo majstrovsky zachytiť ducha knihy. bodka.

Policajt z Paříže (2018)

potenciál  oboch by tam bol..ale čo ten záver? akoby strihač zabudol. že už jednu záverečnú scénu zostrihal a  ešte mal minutáž, tak tam strihol úplne zbytočne ešte dve .takto to išlo v celom filme.

Zavolejte porodní sestřičky (2012) (seriál)

Natočené vo veľkolepom britskom štýle . genius locci je také silné, že má človek pocit, že tam niekde v dave v časoch dávnominulých  zahliadol svoju babičku, ako tancuje na čaji charleston,zatiaľ čo sa deti oddávna predsa rodia doma, a je to tak správne.

Děda, postrach rodiny (2020)

tak tu vidno, ako to dopadne, keď musí takýto formát brať po desaťročiach slávy a kvality hocičo ..lebo ho zas raz po rokoch rozvodová manželka doháňa do šialenstva a na mizinu. katastrofálny bečkový scenár, a Smutné, že si to ani neužíval hral autopilot. ale v podstate ani nebolo čo,a nemohli to zachrániť ani starí bardi. Mno, tak ale zas má na konte viac ako top 15 kvalitných snímkov, tak stačí ho pozerať po rok 2016.