Russell Peters: Deported World Tour (2020) (pořad)

Stand-up komiky neznam, tohohle typa mi poustel kolega v praci, mistama byl docela vtipnej, ale jeho cilovy publikum jsou jednoznacne indove...

The Circle – USA (2020) (pořad)

Novodoba cringe reality show - podobne jako Love is Blind, soutezici se navzajem nevidi (fyzicky), ale komunikuji pomoci socialnich siti - kde lze predstirat, ze jste nekdo jiny. Samozrejme je to bizarni, sledovat, jak spolu lidi "chatujou" a snazi se navzajem sami sobe zalibit. Zatimco uvodnich par epizod pusobilo strasne, nakonec jsme se do toho s partnerkou dostali (predevsim ona) a porad jsme schramstli jako malinu. A mam problem s formatem tohoto poradu - v prvni epizode nam predstavi nejakych 7 soutezicich a pak nekdo vypadne. A nasleduje to, ze vypadnuvsiho nahradi nekdo novy. Tohle by mozna fungovalo, pokud by tam byla nejaka motivace o novacky nejakym zpusobem usilovat, ziskat je na svou stranu. Misto toho se originalni sestava uzamkne, navaze "vztahy" a aliance, a nikoho novyho mezi sebe nepusti a tak sledujeme, jak prijde nekdo novy, a za dve epizody se uz zase pakuje domu. Mozna spojleroidni dodatek - vitez mi prisel jako strasnej pozer, muj oblibenec byl Chris. AD Season 2: Doufal ze tu bude na cssd druha rada zvlast, podobne jako to maji serialy, ale neni. Tak jenom napisu ve zkratce, ze druha rada mnohem zabavnejsi a lepsi nez ta prvni.

Volejte Saulovi - Série 5 (2020) (série)

Nevim, jestli mi opetovna delsi pauza od serialu prospela anebo je to zkratka a jednoduse lepe napsany, ale pata rada byla naprosto super. Saul Goodman se zformuje ve svoji titularni postavu (ackoliv je videt, ze je misty stale moralne rozpolozen), Mike uz je na pul cesty k tomu, aby se stal Fringovym hlavnim muzem, a nova zaporacka postava je spravne creepy a nevyzpytatelna. Nema cenu do detailu rozebirat co a jak, ale nese se to stale v tom samym kabatku - epizoda zacne necim WTF a pak zjistujeme v prubehu dilu, jak a co k tomu vede. Jsem z toho nadsenej a uz se tesim na posledni radu a finalni rozuzleni osudu vsech postav.

Aladin (2019)

Guy Ritchie je sice frajer, ze vohnul (a nejspis opakovane) Madonnu, ale jeho filmova / reziserska kariera mi teda moc nesedi. Toci filmy nezajimavy a divny, snad jen s vyjimkou Sherlocka Holmese. Jeho Aladdin pusobi spis jako pracka penez nez prevedeni klasickeho Disney filmu do hrane podoby, a z hercu krome Willa Smitha (jehoz filmy taky silne osciluji okolo prumeru) se uz pak nepodarilo zaplatit nikoho zajimaveho. Ve filmu se porad hodne zpiva, pribyla tam nejaka sluzka (to aby mohl Dzin zasunout) a zaverecny vyvrcholeni filmu je od originalu trochu odlisne, coz by ale za normalnich okolnosti nemuselo byt nutne na skodu. Moderni Aladdin musi ale oslovit moderne smyslejici divactvo a tak se dockame zvratu v arabskem svete skutecne nevidaneho - sultanem se stane Jasmina. Uz mi tam v ramci zenske emancipace chybela asi jenom scena, jak v zaveru filmu Jasmina Aladdina naklada gumovym penisem zezadu jako tomu bylo treba v Deadpoolovi... jinak animace i efekty docela dobry, i kdyz to CGI tancovani ala Bollywood trhalo oci i s obocim..

Americká fabrika (2019)

Top komentare tu mluvi o cenzure a amerikanismu, ja jsem nezaznamenal nikde ani jedno. Tenhle dokument (z dilny Obamovych) naznacuje, ze prumyslovou valku Trump s Cinou vyhrat nemuze. Je jedno kolik cel Trump na ostatni zeme (a primarne Cinu) uvali, Cina je prumyslovou velmoci diky hodnotam, ktere v zapadni kulture zkratka nelze predstavit - dlouhe smeny a nucene prescasy, potirani odboru, temer nulove dovolene, smesne nizke mzdy, nulova bezpecnost a ochrana pri praci atd. Vazne je amerikanizmem to, ze dokument porovna 8-hodinovou smenu v USA 5x do tydne s 12-hodinovyma smenama a nucenyma prescasama lidi, ktery svazej z chudych casti Ciny a kteri se domu podivaji max. dvakrat v roce? To je proste fakt a zatimco v US a EU vitezi prava zamestnancu, v Cine se vse podrizuje profitu - lekce z kapitalismu. Zapadni populace bude nevericne kroutit hlavou, Cinani budou oslavovat prumyslovou dominanci a ti, kteri by chteli pracovat jen 8 hodin denne budou cenzurovani, ze se o tom stejne nikdo jiny nedozvi. Vrele doporucuji.

Captain Marvel (2019)

Kapitanka Marvelova a vsechny ty rasy Kree a Skrull jsou pro me stale jeste neprobadanym uzemim a nejsem v nich moc kovanej, ackoliv jsem ted nedavno par komiksu cetl a aspon ty jmena typu Minn-Erva, Ronan the Accuser, Korath the Pursuer atd rozpoznam. Kdyz se dostala v uvodu filmu na Zemi, prislo mi to jako slabsi (!!!) napodobenina Wonder Woman s mnohem sympatictejsi Gal Gadot, ale nastesti to netrvalo tak dlouho a film se rozjel svoji cestou. Pro me osobne kontroverzni - Brie Larson jako herecku i jako cloveka nesnasim a do role mi nesedla, opacne zde pusobi side-kickove slozeni z mych oblibenych hercu Jacksona a Gregga, kteri se velmi dobre starali o tu zabavnou cast filmu.. tezko uverit, ze mu je uz 70 let. Cernoska a Jude Law "meh".

Dálniční hlídka (2019)

Skvely film pro staromilce, pomerne nudny film pro kohokoliv bez zajmu o historii a pozadi dopadeni svetoznamych gangsteru Bonnie a Clydea z prvni poloviny tricatych let. Filmu o zlocineckem duu Bonnie a Clyde je nekolik, ale vetsina z nich nejakym zpusobem jejich ciny romantizuje a oslavuje - nikoliv vsak tento film, kde se o nich sice mluvi a sem tam se na obrazovce objevi, ale film je zameren na byvale Texaske Rangery, kteri stali za jejich dopadenim / zabitim. Je to oslava strazcu zakona, vysloveni ucty a pamatky obetem radeni zabijaku a me osobne se to hodne libilo.

Dave Chappelle: Sticks & Stones (2019) (pořad)

Stand-up comedy and jejich predstavitele me nikdy nezajimali a o tomhle cernochovi jsem nikdy predtim neslysel. Pustil jsem si jeho special na Netflixu v praci a docela jsme se jeho vtipkum, miricim hodne na stereotypy dnesni doby, zasmali. Kdyz mluvil o tech teplousich nebo obetem pedofilie, nijak me to nepohorsovalo, ale zaroven jsem si rikal, ze tohle urcite nejakou negativni reakci vygeneruje - coz se vlastne i stalo, dle kritiku paty special Sticks & Stones rating 30%, dle divaku (obycejnych lidi) kolem 90%. To asi hovori za vse...

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Aaron Paul si me zrovna dvakrat neziskal svoji ucasti v "I take responsibility" videu ale budiz, soustredil jsem se zde ciste na film a musim rict, ze to nebylo zrovna dle ocekavani (otazkou je, co jsem od El Camina ocekaval? Mozna neco jako road movie za svobodou ve zminenym aute..). Film sestavajici se z poloviny z flashbacku a poloviny z 'post Felina' byl ve finale asi dustojnou teckou za pribehem Jesse Pinkmana. Camea navrativsich postav z BB pusobilo ve finale hodne nostalgicky, akorat ten Plemons, kterej v serialu byl mladej fit klucina, tady beha jako pupkatej tricatnik a pusobilo to fakt divne. PS: film neobsahuje mnoho licencovany hudby, ale to malo co tam bylo se mi libilo.

Hello, Love, Goodbye (2019)

Joy vodi postizenou cinanku v Hong Kongu do / ze skoly a setri si na vizum, aby mohla do Kanady, protoze tam zarobi 4x tolik. Ethan mrda filipinky a do Joy se zamiluje - do Kanady ani Ameriky nemuze, protoze je tam na blacklistu. Snazi se Joy presvedcit, aby nikam nejezdila, protoze ji miluje. Ona ho taky miluje, ale nakonec odleti a film skonci. Kdyz sem to videl v kine, spousta asiatu (asi filipincu) se u toho docela hodne gebilo a prej je to velkej hit, me to ale prislo dost nuzny. Vtipu je pomalu, romanticky / dojemny sceny jsou rozvlekly a ani nefungovaly.