Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný
  • Dobrodružný

plakát

Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 4 (2016) (série)

Ve svetle oznameni, ze Agents of Shield uz nejsou kanonickym serialem pro MCU, se dostavilo urcite zklamani. Uvod sezony byl takovej meh, ale hodne rychle se to pretavilo v prvni skutecne dobrou sezonu diky prekvapivemu predstaveni Ghost Ridera a sexy hlavni zaporacce, ktera davala smysl. Pokud ma nekdo rad serii Assassin's Creed, tak je tady neco jako Animus a Radcliffe nakonec dopadne jako Clay Kaczmarek..

plakát

Šest pohřbů a jedna svatba (1998)

Cameron Diaz se tu nastesti moc neobjevuje, ale i tak to tenhle film moc nezachranuje od podprumerny az spatny zabavy. Rezisersky debut se Bergovi moc nevyvedl, ale nevadi.. postupem casu se beztak ukazalo, ze jeho reziserske kvality jsou jinde. Film se snazi byt vtipny tim, ze do debilniho (ale treba vzdalene moznyho) pribehu o neumyslne vrazde nabaluje debilni komplikace, ktere se podepisuji na mentalnim zdravi vsech zucastnenych. Bohuzel komplikace jsou bud uplne debilni (ala montovani rozrezanych casti tel..) nebo neuveritelne trapny (ruzny lapsy zucastnenych). Kariera Jona Favreaua tohle prezila, skoda ty hanby pro atraktivni Jeanne z Vodniho sveta... nejlepsi na tomhle filmu byla jednoznacne ta stripterka / prostitutka.

plakát

Spiderman - Sins of the Fathers (1996) (série)

Treti sezona skoncila uplne z niceho nic, jediny vyusteni je zmizeni MJ... Je docela zajimavy, ze to zacalo mystic hrdinou Dr Strangem a pak se tam mihali ostatni - Baron Mordo, Carnage, Green vs Hob goblini atd, ale proste to skoncilo strasne nahle. Navic kdo sakra byla Madame Web??? To taky zmizelo uplne z niceho nic... porad asi dobry, marvelovsky hrdinove zapracovany do devadesatkovyho Spideyho, ale uz to neni takovej odvaz.

plakát

Perníkový táta - Série 4 (2011) (série)

Serial ma zajimavy vyvoj a prestoze me to bavi, tak uz se docela tesim na finalni vyusteni tohohle dramatu z Noveho Mexika. Nedokazu posoudit, zda to bylo cilene od zacatku, ale serial se hezky transformuje a ze sympatickyho ucitele chemie se stava prvotridni svine a jak jsem mu v uvodnich sezonach fandil, tak ted uz me tolik nebavi. A presny opak se tyka jeho partaka Pinkmana, ktery mi prisel nejprve zabavny, pote otravny a ted v puli sezony, kdy se diky Gusovi / Mikovi dal do kupy, mi zacal byt dokonce sympaticky. Aniz bych chtel spoilovat, tak musim rict, ze jsem presne tusil, ze za tim vyvrcholenim sezony stal Walter. Celkove me sezona ale asi bavila min, nez tri predesle.

plakát

Mortal Kombat 2: Vyhlazení (1997)

Stejne jako originalni Mortal Kombat, je i jeho pokracovani kycem zasazenym do 'herniho' sveta tehle znacky. Bohuzel, zatimco prvni film mel smysl a spousta lidi jej ma spojeny se sentimentalnima hodnotama, pokracovani by radeji vsichni zapomeli. Misto Lamberta a neznamy herecky predstavujici Sonyu Blade tu mame tretirady herce a herecky a jediny smysluplny element filmu je vyobrazeni dalsich postav ze hry (Baraka, Mileena, Cyrax, Sheeva s Motarem, Jade, Jax a samozrejme hlavni zaporak filmu Shao Kahn). Bohuzel vsechno je o poznani hur zpracovany, nektery postavy ve filmu jen jsou, ale nic neudelaj (Sheeva, Nightwolf), a CGI bylo mega shit uz v roce 1997 - oproti tomuhle je i ten Goro z jednicky high tech. Film ma misty dobrou hudbu.

plakát

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Dalsi z filmu, na ktery jsem nasel odkaz v Borderlands 2 a rozhodl se ho shlednout. Animovany film temer stary jako ja vubec nezestarnul a ted skoro lituju, ze jsem ho tak dlouho odkladal. Nadherna animace a dojemny pribeh o mlade carodejce, ktera se vydava na cestu za osamostatnenim, aniz by vsak byla ovlivnena rebelii tolik typickou pro zapadni kulturu. Film byl dlouhy tak akorat a Hayao Miyazaki putuje na muj soukromy 'watch list', jehoz slavnejsi dila (Nausika z Vetrneho udoli, Cesta do fantazie nebo Princezna Mononoke) jsem cilene prehlizel. Videna anglicka verze 2010 re-release s navratem k puvodnim prvkum z originalu.

Pokrevní bratři 2 (2009)

Pokracovaci prumernyho filmu, ze kteryho se postupem casu stal mensi kultovni snimek, pusobi presne jak by se dalo ocekavat - pokracovani po 10 letech v rukou kultovnich honicu ... teda milovniku originalu. Film je ve vsem horsi, ale ne o moc. Herci samozrejme zestarli a je to na nich videt.. na nekom vic, na nekom min, ale mame tu i novy cast v podobe pokracovatelu nahrazky za Rocca, malyho hitmana a samozrejme atraktivni milfky... teda detektivky. Bohuzel zapletka je dost slaba, resp. ma zajimave body, ktere se ale nedari Duffymu dobre propojit a ve filmu jsou proste nesmysle. Rocco byl citelne lepsi postavou nez Romeo (Collins Jr), Joe Yakavetta byl vtipnejsi nez Concezio Yakavetta (no name) a detektivka Bloomova (Benz, ale ne ta z porna) - no byla rozhodne hezci, nez Dafoe, ale tim to asi tak konci. Zpracovani filmu je vicemene identicke s predchozim dilem - akcni sceny, interaktivni vysetrovani atd, akorat tentokrat je tam o trochu vic akce a 'zabavy'. Hlavni padouch a odkryti minulosti jejich otce povazuji za jediny pozitivum. Celkove s hodnocenim trochu tapu, prvnimu filmu jsem dal 3* a tohle je horsi, ale neprislo mi to na 2*... pokud bychom meli desetibodovou skalu, tak by tohle bylo asi 5 a prvni film 6. Takze asi tak.

Pokrevní bratři (1999)

Takovej prazvlastni film, kde se netradicne pojata akce misi s humorem a nadsazkou - osobne mi ten styl vypraveni (flashbacky skrz vysetrovani) nesednul a dle meho to skodilo spadu filmu. Co filmu naopak neskodilo byl humor, ktery by uz v dnesnich meritkach neobstal. Hlavni herci nic moc, ale Rocco a Carlo Rota byli dobry. PS: K filmu me privedl odkaz v Borderlands 2 :)

plakát

WWE Royal Rumble (2000) (TV pořad)

Rock vyhral Rumble, ackoliv posral zaverecny 'stunt' :D Hardy Boyz porazili xenofobni Dudley Boyz :( Premiera Tazze :) Chyna vs Jerycho a picento :O Triple H porazil Kaktuse >:(

Black Panther (2018)

Black Panther samotny je vicemene zajeta znacka a jeden z prvnich barevnych superhrdinu, nicmene v dobach svych publikaci pusobil spis jako 'sidekick' a vsechen ten wakandansky ansambl je az novodoba naplavenina z 21. stoleti, kterou zas az tak moc dobre neznam. Podle svetovych recenzi jeden z nejopevovanejsich filmu od Marvelu, ale tady na csfd se drzi lehce nad prumerem. Pokud si mam osobne vybrat, priklanim se spis k prumernemu hodnoceni mistnich divaku a Black Panther me neoslovil tak, ze bych si kvuli nemu musel menit spodni pradlo. Jedna se o pomerne dobre provedeny film, coz je ale u filmu Marvelu vicemene standard. Probehlo tam nekolik vtipu, kterym jsem se kupodivu nesmal, a hlavni zaporak Killmonger mi prisel hodne nesympatickej a povazuji jej za nejslabsi clanek filmu. Asi je to velky kulturni milnik, protoze to je povazovano za prvni cernossky / africky megafilm a nepusobi to parodicky jako typicky beckovy komedie z ghetta, ale ja se osobne asi vic pobavim u starsich filmu s Queen Latifou.... PS: Vzhledem k PC dobe me uz ted docela desi ta Ms Marvel. Snad z toho nebude americky provedeni nejakyho Baahubali.