Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi

Recenze (1 051)

8bitové Vánoce (2021)

Misty i zabavny detsky film o tom, kterak Jake Doyle ziskal svoje prvni Nintendo - zakladni premisa je postavena na lzi, protoze se prvniho Nintenda nakonec divak vubec nedocka. Film se spis mel zabyvat tim, kterak se Jake snazil na Vanoce ziskat Nintendo. Nejnesympatictejsi byl dle ocekavani Neil Patrick Harris, kteryho osobne nemam rad, a (ne)herci deti byly nakonec snesitelny. Film konci neocekavanou dojemnou pointou, ktera byla vlastne fajn.

Ztracené město Z (2016)

Posledni dobou koukam na samy kovbojky, stary filmy, komedie a Marvelovky, ze uz me to ani tak nejak nebavi. Dostal jsem chut na nejaky poradny dobrodruzstvi a The Lost City of Z bylo presne to, po cem moje duse touzila. O pruzkumnicich vim kulovy, takze nemuzu soudit, nakolik to bylo biograficky a nakolik to byla fikce, coz je vlastne k dobru veci. Pribeh o Percym Fawcettovi me bavil, jeho predstavitel Charlie Hunnam predvedl nejlepsi herecky vykon, ve kterym jsem ho videl, a podpurny postavy / herci byli vlastne taky super. Jediny, kde film trochu vaznul, byly ty sceny z prvni svetovy.. mentalni vedma, ztec atd.. Mala piha na krase.

Toulavý pes (1949)

Japonska noirovka od mistra filmoveho remesla - a prvni role, kde vidim Mifuneho jinak nez jako samuraje. Byly to jeho zacatky a je to poznat, film tahne vic Shimura v roli staryho detektiva, nez panikarici a vinou szirajici se Mifune. Detektivka ze stary skoly, ktera nabrala na sile az nekde kolem prvni hodiny, me bavila a kdyz tam frajerka tancovala v satech za krvavy prachy, tak jsem si vzpomnel na divou Baru Capovy Babicky. Film klidne mohl skoncit dramaticteji, ale jsem spokojen a jsem rad, ze to detektiv Sato nakonec zvladnul. Jinak super kulturni vlozky z japonskyho baseballu nebo kabaretu.

První liga 2 (1994)

Pokracovani Major League se pokusilo zkopirovat uspech prvniho filmu a tezce se to nepodarilo. I pres temer stejne herecke obsazeni (chybel pouze Wesley Snipes a Rene Russo tu ma jednu scenu) film vubec divaka nevtahne, humory az na jednu dve vyjimky nefungujou a prubeh filmu je jak sled poslepovanejch random scen, ktery na sebe nenavazujou a mohli je klidne prohazet jak chteli. Malou svetlou vyjimkou byl zaporak David Keith.

Rio Bravo (1959)

Pokud se zensky nelibi Rio Bravo, tak na vztah s Quentinem Tarantinem muze zapomenout - to je slavny citat jednoho z nejvyraznejsich reziseru nasi doby, a ja si konecne nasel cestu k te nejslavnejsi variaci trilogie filmu reagujicich na ne-americky High Noon (aspon tak se o tom tehdy referovalo). Film ma uctyhodny 2.5 hodiny, coz rozhodne nebyvalo zvykem, ale uteklo mi to celkem rychle. Vedle charakteristickyho Wayna se objevili zpevaci Dean Martin a Ricky Nelson, puvabna Angie Dickinson, komedianti Walt Brennan s nejakym neznamym hispancem a Waynuv kamarad a bojovnik proti Hollywoodskym komunistum Ward Bond (pro nejz to byla posledni filmova role pred osudnym infarktem). Vsichni herci pusobi sympaticky a film ma pozitivni nadech pratelstvi plnyho humornyho skadleni, ale i zastani a duvery ve chvilich nejtezsich. Na rozdil od High Noon na divaka nikdy nespadne deka z bezradnosti situace, coz byl asi vzhledem k jeho tvurcum umysl. Urcite to neni nejlepsi western vsech dob, ale nebylo na nem vlastne nic, co by mi nejak vadilo. V ramci IMDB ratingu 9/10.

plakát

24 hodin - Série 2 (2002) (série)

Jiz tradicne linka kolem Jackovy rodiny (nebo toho, co z ni po prvni serii zbylo) je otravna - Kim Bauerova se mela spakovat a vypadnout do Santa Barbary jak ji otecko porucil a ona dela vicemene opaky, nastesti ta jeji linka po uplne zbytecny vyplni ve forme blazna v lesich vicemene vysumi do ztracena a uz tam pak jen dohrava ve stylu 'aby se nereklo'. Zbytek super, napric serii je i par prekvapek, na ktery jsem behem prvniho shlednuti pred 20 lety uplne zapomnel.

plakát

24 hodin - Série 1 (2001) (série)

Jak mam tenhle serial rad, tak zacatky byly takovy kostrbaty. Neni to vylozene spatna sezona, predevsim finale je perfektni, ale linka s rodinou Jacka Bauera me moc nebavila.. predevsim proto, ze obe jeho zeny byly uplne vymatlany.

plakát

Volejte Saulovi - Série 4 (2018) (série)

Po delsi odmlce jsem se k tomuhle serialu zase na nejaky cas vratil a navnazuji se tak na finalni radu. Bohuzel musim zkonstatovat, ze po odchodu vyznamne postavy serialu (coz asi bylo vzhledem k jeho vyvoji nezbytne) mi nakonec v prubehu rady chybela jeji pritomnost. Chapu, ze v cliffhangeru minule rady si bratri rekli nejaky smutny pravdy, ale Jimmyho apatie v prubehu tehle rady mi byla vlastne na obtiz. Ze sympatickyho Jimmyho se stava pomalu ten svindlir, ale zaroven taky docela svine, takze ten zaver byl v podstate smutny. A zatimco Jimmyho / Saulova linka byla v prubehu rady spise zklamanim, ta druha a obvykle trochu upozadena o Mikovi nabrala na obratkach a bavila me ke konci vlastne vic. Jonathan Banks uz je dost starej a je to obcas videt, jak se hrbi a chodi .. proste jak stary lidi, sice se to snazej skryvat promenlivyma uhlama kamery a dalsima trikama, ale i tak je to uz videt. Docela se bojim ty dalsi, a predevsim posledni rady.

plakát

Láska je slepá: Japonsko (2022) (pořad)

Japonska verze Love is Blind byla jina - takova civilizovanejsi. Nechybely emoce, ackoliv japonci je nedavaji najevo tak teatralne jako treba americani v te originalni verzi - slzy tu tecou proudem, usmevy se to jen hiri a stydlivym chichotanim je show propletena od zacatku do konce. Ve zminene civilizovanosti se ale take muze skryvat potencialni nuda pro ty divaky, kteri chteji ten adrenalin - nikdo se tu nesnazi nikomu nasadit parohy s jinym ucastnikem souteze, nikdo tu teatralne nezahazuje prsteny a nenadavaji si do homousu / kurev a o sexu tu nepadne slovo ani naznakem. Me se tahle PG friendly verze libila, za pary, kterym to vydrzelo az do konce (a stale drzi) jsem stastny a casu straveneho u tyhle show nelituju.

První liga (1989)

Sportovni filmova klasika s radou mych oblibenych hercu z dob, kdy jsem jeste chcal do plin a o filmech nevedel zhola nic - k filmu me privedl uplne nahodou easter egg k filmu v Borderlands 2. Premisou se jedna vicemene o totez jako o 10 let pozdeji natoceny Any Given Sunday s jedinym rozdilem - tohle je baseball. Oproti mne znamejsimu fotbalovymu filmu tohle neni tak explicitni / sokujici a humory zustavaji v mezich PG ratingu. Rekl bych, ze tak dve tretiny filmu muzou pusobit bez jiskry az do doby, kdy se luzri seberou a zacnou vyhravat. Film proslavil radu znamych hercu (Russo, Haysbert, Snipes) a bylo fajn je po dlouhy dobe zase videt zarit v necem novym.