Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (1 013)

Lucy (2014)

Pomerne prapodivny film, ackoliv podle pratelskych recenzi jsem ocekaval jeste neco horsiho. Nepochopil jsem, proc ji zasili ten pytlik drog do bachoru a pak ji dali cinanum na mrdani? Nebo byla unesena? Korejci byli ale jinak hyper, takovy sympataci.

plakát

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Akcni film z pomerne zajimaveho prostredi, ktery vsak postradal pravidla a tvurci si tak mohli vlastne vymyslet cokoliv. Normalne mi to nevadi u vetsich fantasy projektu, ale u tech mensich jako je tenhle film, jsem urcite mantinely postradal. Presto mi to nezkazilo zazitek z filmu prospikovaneho ruznymi pop-kulturnimi odkazy (predevsim z doby pred mym narozenim) a s pomerne neznamym hereckym obsazenim.

Hancock (2008)

Film jsem videl kdysi davno, ted jsem si ho pripomenul. Mozna prave "kdysi davno" by se mi to libilo vic nez ted - vubec jsem jim to neveril.

Největší showman (2017)

Pomalu si rikam, jestli bych si o filmu nekdy nemel zjistit aspon NECO nez si ho pustim, muzikal jsem totiz vubec necekal - nicmene nedavno jsem jeden nebo dva muzikaly videl, tak aspon mam nejaky srovnani. Velmi zjednoduseny pribeh inspirovany nejakym PT BARNUMem o muzeu kuriozit a jeho honem za slavou... na muzikal tenhle film mel docela pekny herecky obsazeni - charismaticky australsky wolverine, muzatka Williamsova (tady jeste vypadala jako zenska - anebo mela paruku, nevim), milacek nactiletych divek Zac Efron nebo treba mlada bojovnice za BLM Zendaya. Ve filmu se podarilo zamaskovat nedostatky tech, ktere nemam rad, a vysvihnout dostatky tech, ktere rad mam. Pisnicky byly docela libivy a pribeh, ac romantizovany, pusobil neobvykle pozitivne. Slabsi 4*

plakát

Dai hao mei zhou bao (1989)

(Temer) zapomenuty filmu Zhanga, ktery se vymyka svym zasazenim do moderni doby - narozdil od jeho ostatnich filmu se ale jedna vizazi o takovy studentsky film, upgradovany dvema dobryma hercema (Li Gong a You Ge) a pristupem k vrtulnikum a letadlu. Film taky doplatil na to, ze byl castecne cenzurovan CCP, takze z toho zbylo tohle dilo nedilo..

plakát

WWF Insurrextion (2001) (TV pořad)

Druhe Insurrextion poradane v Anglii exkluzivne pro anglicke fanousky wrestlingu (tenhle PPV event nebylo tehdy mozne v Americe videt) a ted 20 let po odvysilani pomerne obtizne jej ziskat... kazdopadne ani neni moc o co stat - koneckoncu je to event pro Anglii, tak clovek nemuze cekat zazraky. Cely event zacal necim, co lze kvalifikovat jako adepta na nejhorsi event roku - nesmyslny line-up, sampioni nedostali zadny zapasy na obhajobu (vcetne WWF European titulu, ktery ma smysl asi jen zde nebo jeste v Rebellionu) a nakonec i vykony nekterych byly daleko za ocekavanim.  Prvni match byl prehlidkou zpackanych kousku (Sexay prepadnul behem sit down power bomby, Guerrero dal pin prestoze Sexay mel ramena az do druhyho pinu jeste ve vzduchu atd) a byl predzvesti vyhazovu obou wrestleru pred koncem mesice. Radicalz a Hollyove taky strasny Big Show ani nemel zabookovanyho oponenta a pak to skoncilo tim divadlem s Bradshawem? WTF? 4-Way elimination byl prvni match, ktery byl docela povedenym po rychlym vyhazovu Hardyu / X-Factoru a Benoit vs Angle skoncil prekvapive 2-0 namisto ocekavanyho 'dramatu' o treti pin. Regal vs Jericho byl podobne jako predesly match jenom re-matchem z Backlashe a jelikoz to bylo v Anglii, meli asi Regala nechat vyhrat. Koneckoncu kdyz tenhle beef skonci v budoucnu v kleci vyhrou Jericha, tak proc nedat trochu prostoru i Regalovi, kterej je celou dobu jen za luzra. Hlavni event postradal logiku - Undertaker vs Power Trip s tim, ze kdyz dostane pin SCSA tak Undertaker bude WWF sampion a kdyz Hunter tak nic??? Tohle mohlo dopadnou jen destrukci Undertakera nebo prekvapivou vyhrou s pinem Helmsleyho (coz se samozrejme stalo). Vince dostal zidli, to vzdycky pobavi, ale jinak cely event kvalitativne spada presne mezi Backlash a Judgment Day, ktery bude za 2 tydny... Nejzajimavejsi byl buildup Benoit / Angle beefu, jinak to ale za moc nestalo.

plakát

Spiderman - Partners in Danger (1997) (série)

Celkove uz mi ty epizody napric seriema splyvaji, obzvlast behem navratu zajetych zaporaku. Hlavni highlightem v tehle serii je predevsim prerod Felicie Hardy v Black Cat a jeji laskovani s Parkerem, ktery se vyporadava se ztratou MJ. Ta se pak pred koncem serie objevi uplne z niceho - s Parkerem se ozeni a serie tak konci neefektivni a pomerne nezajimavou epizodou s Prowlerem (ktera na zbytek sezony vubec nijak nenavazuje). Zajimavejsi nez treti season.

plakát

Annie Get Your Gun (1950)

(Prvni) filmove zpracovani pomerne slavneho stejnojmeneho muzikalu inspirovaneho zivotem ostrostrelkyne Annie Oakley. Nejsem moc na muzikaly, takze vlastne ani nevim, co me inspirovalo ke zhlednuti - urcite to nebylo herecke obsazeni, ktere nepatrilo ve sve dobe ke spicce... Nektery pisnicky byly zabavny (predevsim ty slavnejsi ala There's No Business Like Show Business nebo Anything You Can Do), ale platilo to asi jen pro tretinu. Romantizovany pribeh jejiho seznameni s Frankem Butlerem byl koukatelny a nejzabavnejsi byl asi jeji 'adoptivni' otec - starej indian (kteryho nehral indian, coz jsem ani nepoznal - lol). Vzhledem k tomu vsemu zpivani prumer, pokud si na to ale potrpite, tak si klidne pridejte treba pul hvezdy navrch.

plakát

Koně se také střílejí (1969)

Yowza, yowza, yowza - hlaska z filmu popularni natolik, ze ji slychavam kolem sebe jeste v dnesni dobe. Pres veskera oceneni, nominace a chvalu musim za sebe vyjadrit spis zklamani - film mi prisel zdlouhavy a mel jsem problemy udrzet pozornost. Premisa zajimava, tanecni maratony uz jsou dneska neznamy pojem, ale nektere sceny se proste vlekly - ruzny to preslapovani a fylozofovani o nicem.. nevim no, za me tak maximalne prumer.

After Porn Ends 2 (2017)

Druhy dil dokumentu o (vetsinou) byvalych pornohvezdach a jejich zivote nasledujicim - zaujalo me, ze jsem na Netflixu mel prvni a treti dil a druhy tam nebyl, musel jsem si ho teda stahnout (a ted budu stahovat i ten treti, protoze tuhle dokumentarni serii z Netflixu uz odstranili). Kazdopadne cekal jsem neco kontroverzniho nebo sokujiciho a nenapada me nic, co by predcasny odstraneni vysvetlovalo. Tenhle dil se mi libil o poznani vic nez prvni, mozna protoze to pusobilo trochu pozitivneji. Opet plati, ze jsem podle jmena poznal asi tretinu a nefapoval jsem vedome ani na jednu (na rozdil od prvniho filmu, kde mozna ta Asia Carrera mohla vyvolat vzdaleny vzpominky) - zacalo to hned lobbingem za rasovou rovnopravnost, kdyz Lissa Ann zacala se svym "prumysl ovladaj belosi, jsou to rasisti a ja mam cerny penisy mnohem radsi a ja jsem to ustala". Uz jsem vzdaval nadeji, ze uvidim neco smysluplnejsiho, ale nastesti se to pak srovnalo. Pak zacal orchestr veselych lidi se stastnym zivotem a clovek mel lepsi naladu, az pak v zaveru doslo na ty pripady, kterym se moc nedari... Chasey Lain je ocividne v prdeli, ale vlastne se ani nevi proc, a Janine Lindemulder je po tech tahanicich u soudu s Jesse Jamesem / Sandrou Bullock a odebranim dcery v prdeli naprosto pochopitelne. Ve filmu se mihnou / jsou kreditovani i Herschel Savage nebo Venus Lux (pani s ocasem), ale reknou na kameru jednu vetu a to je vse - takze docela fail. Jinak hodne pobavilo, kdyz ty vyslouzily pani rikaj, jak musi mit herecky "escape plan", jinak dopadnou jak ty trosky z prvniho dilu, a hned v kontrastu ty kratky interviews s aktualnima hvezdama, ktery vubec zadny plany nemaj... "budu to delat rok dva a pak pujdu studovat" nebo "mam internetovy stranky, tak pak jednou budu platit holkam, aby to delaly misto me" - yeah, right xD