R-15 (2011) (seriál)

Typické neoriginálne Ecchi Anime, dopozeral som to hlavne z povinnosti. V podstate som ani nevedel čo sa tam deje, keďže som nedokázal udržať pozornosť, jediné čo ma občas zaujalo boli úchylné predstavy hlavného predstaviteľa, ktorého osobnosť je neskutočne "klišoidná". Videl som už horšie, ale aj tisíckrát lepšie, ale za tie občasné úsmevné situácie dám 1*.

Sword Art Online (2012) (seriál)

Ako skvelo to začalo, tak sentimentálne to skončilo. Prvé diely boli skvelé, uvedenie do online sveta, hrdina ktorý si ide svoje a nemá zbytočné reči okolo, lenže po treťom dieli to začne s kvalitou upadať a ja som si uvedomil, že som to už niekde videl. Niekde v polovici sa príbeh v podstate resetoval a začal odznovu, a ja som mal pocit že ma tvorcovia oklamali a nedokončili to, čo začali. Z hlavného záporáka ktorý zabil vyše 4tisíc ľudí sa vykluje v podstate ľudomil a dobrák, ktorý sa len nudil a hľadal zmysel vlastnej existencie, a tvorcovia úplne zničia dobrý pocit z prvých dielov. Aby som to zhrnul, časti 1-3 za 5*, 4-14 za 3,5* a 15-25 za 2*. Ešte dodám, že to hranie sa na rodinku spolu s NPC ma neskutočne sralo, a cítil som sa pritom trápne.