Očista (2013)

Takto to v podstate vyzerá aj na Slovensku, ibaže s tým rozdielom že tu sú zločiny legálne len pre tých ktorý majú tmavší odtieň pleti a bývajú v osadách, a platí to pre nich celý rok... Snáď sa to jedného dňa zmení a konečne aj my budeme môcť očistiť túto Republiku od parazitov, a to natrvalo :)

Naruto: Šippúden (2007) (seriál)

V mojom hodnotení sa neodzrkadlujú fillery, ktoré sú tak na pol *, musím vytknúť animáciu v "Pain Arcu", pretože bola neskutočne odfláknutá, ale inak je to moja srdcovka aj keď manga sa pomaly ale isto rúti do pekla, ale aj tak nemôžem ísť pod 5*

School days (2007) (seriál)

Na jednu stranu je síce pekné že "School Days" sa snaží vybočiť zo zabehaných koľají romantických Anime, ale na druhej strane robí to dosť ťažkopádne. Nehovoriac o tom že Animácia je s prepáčením úplne na p..., tak ešte aj postavy sú neskutočne nesympatické a schematicky len dopĺňajú šablónu. Hlavnému protagonistovi Matokovy, sa osobnosť každé 3 časti mení, najprv je to typický Ecchi Debilko, potom mu semeno udrie do hlavy tak začne súložiť so všetkým čo má nohy nehladiac na to, že má asi 14 priateliek ktorým sľúbil lásku až za hrob, a nakoniec je z neho pokrytecký imbecil. Dievčatá ani opisovať nebudem, jedna je promiskuitná štetka, druhá zas typická urehotaná krava, ďalšia zas prepnutá Yandere. Tešil som sa až to skončí, ale nemôžem ísť pod 3* pretože by som bol pokrytecký.

Sakurasó no pet na kanodžo (2012) (seriál)

Príjemná, milá, sentimentálna, klišé recyklujúca oddychovka, v rámci daného žánru nadpriemer, občas je to samozrejme prehnané ale hranicu trápnosti to neprekračuje, ja som sa bavil, 4*

Deadman Wonderland (2011) (seriál)

Neviem v čom bola chyba, osobne som od prvej série Deadman Wonderland čakal viac. Možno to bolo preto že som pred DW pozeral iné skvelé Anime, kde bola hlavná predstaviteľka tiež prepnutá (Mirai nikki). Rozhodne nemôžem povedať že Anime je zlé alebo že mu chýba originalita, len mi to pripadalo také nemastné-neslané, možno bude druhá séria lepšia. Hektolitre krvi potešili, ale čakal som od toho trošku viac. Odporúčam si to pozrieť a vytvoriť si vlastný názor, buď budete mať orgazmus alebo sa vám nepostaví tak ako mne... 50%

Mirai nikki (2011) (seriál)

43. Najobľúbenejšie Anime na MyAnimeList-e a tu má len 73% (áno len), hlavne že klišé sračky ktoré absolútne postrádajú dej a originalitu majú po 80, well done. Nechcem nikomu brať jeho názor, chápem že to nemusí každému sadnúť, ale občas sa mi z vkusu niektorých ľudí chce plakať. Keby už pre nič iné (hovorím keby), tak 5* už len kvôli hlavnej predstaviteľke, ktorú som si doslova zamiloval, a ktorej sa proste nedá nefandiť (Asi mám slabosť na krásne a nepríčetné dievčatá) + posledné 3-4 časti mi doslova vyrazili dych, rovnako ako tunajšie debilné hodnotenie. Radosť mi spravila hudba a rovnako aj prvý opening, ktorý bol výborný. Už veľmi dlho vo mne nič nevyvolalo toľko emócií, bol som nasraný, smutný a dojatý zároveň. No nič, možno som len sentimentálny. Moje hodnotenie bolo ovplyvnené aj tým, že Anime s Yandere postavami majú veľmi málo kvalitných zástupcov, a rýchli dejový spád v posledných častiach bol fakt geniálny. Občas nedokážem pochopiť niektoré tunajšie komentáre, mne to že je hlavný hrdina zbabelé, trápne, uplakané, dementné a sebecké decko (to že nie je impotent dokázal v 23. epizóde), vôbec nevadilo, vynahradzovala mi to tam jeho "NEŽNÁ" polovička. Nemôžem nič iné iba Anime odporučiť, pretože ešte žiadnemu sa vo mne nepodarilo vyvolať také depresívne pocity (občas sa to hodí).

Durarara!! (2010) (seriál)

Úplne iný štýl na aký som zvyknutý, každá epizóda je v podstate časť mozaiky, ktorá vám neskôr zapadne do uceleného celku. Postavy a ich minulosť sú nám predstavované postupne, a po čase som začínal byť paranoidný, pretože som netušil či už o danej postave padla zmienka alebo som len ignorant a nedávam pozor. Pravdou je že hlavná postava bola pre mňa totálne nezaujímavá, ale všetko mi to vynahradil geniálny manipulátor Izaya, ktorého proste nemôžete nemilovať, a každú časť som čakal len na neho, ale nemôžem povedať že ostatné charaktery zaostávali (teda okrem už vyššie spomenutého hlavného hrdinu). V podstate my toto anime ako panicovi v tomto žánre ukázalo iné spektrum pohľadu na svet a život (do istej miery), čiže som spokojný a nemôžem ísť pod 4* už len kvôli originalite. A ešte jedna vec, Durarara (aspoň mne to tak pripadalo), občas úplne ignoruje čas a musíte si domýšľať čo sa kedy dialo, čo sa niektorým ľuďom môže zdať otravné a môže ich to odradiť od sledovania ďalších častí, ale po čase si zvyknete a prídete na systém, akým autori pracujú.

Kokuhaku (2010)

Veľmi dobré zvládnutý film, motív pomsty síce na konci už začne nudiť, ale aj tak sa jedná o vysoko nadpriemerný kúsok z dielne Japonskej kinematografie. Kecám