Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Pro mě, po Hatufimu, jeden z nejlepších dramatických seriálů vůbec. Dá se k tomu horko těžko něco napsat. Musíte to prostě vidět a prožívat individuálně. Je to geniální, dechberoucí a mysteriózní výtvor od začátku až do konce. Nenechá vás to v klidu a chladným. Uvažujete, co by se stalo, kdyby...A jak si tak uvažujete, stane se úplně něco jiného a nečekaného, což vás skromně posadí zpátky na prdel - i když (při špetce soudnosti) leccos je předem dané či předvídatelné. Co se týče herců - nejraději bych většinu nacpal do TOP_10, ale bohužel tam není tolik místa. Místečka se našla alespoň pro Damiana a Claire, kteří tento seriál neskutečně táhnou k dokonalosti. Klobouček musím také smeknout před Mandym, Rupertem a pár dalšími.

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009) odpad!

Nic hroznějšího jsem nikdy neviděl a doufám, že už neuvidím. Výmluvy typu: "Je to komedie a takto je to natočeno schválně" - v tomhle případě to absolutně neberu. Neskutečné, kam americká zhovadilost může ještě zajít. Evidentně je bezlimitní.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Lister: To když umřel táta mně, bylo mi teprve šest. Dostal jsem od každýho kupu dárků jako o Vánocích. Přál jsem si, aby se to stalo ještě pár lidem, abych si doplnil celý lego. Babička se mi to pokoušela vysvětlit, že jako odešel a že už se nevrátí. Jasně, že mě zajímalo, kamže šel. Říkala, že je moc štastnej a že odešel tam, co moje zlatá rybka. Tak jsem si myslel, že ho spláchli do záchoda. Myslel jsem, že je hned za tou vohnutou rourou. Posílal jsem mu tam jídlo a časopisy, aby měl co číst. Nakonec mě poslali k dětskýmu cvokaři, protože mě našli s hlavou v míse, jak čtu fotbalový výsledky. K tomu nelze nic dodat. Jednoznačně jeden z největších klenotů britského humoru.

Americký zločin (2007)

Americký zločin bych s trochou nadsázky přirovnal k Honu. Silná a zdrcující atmosféra provázela oba tyto snímky, nicméně u AZ byla o něco intenzivnější a více dechberoucí. Skvělé herecké výkony od obou hlavních postav, jak od Ellen, tak i od Catherine. Doporučuji zhlédnout. Rozhodně nespadá do kategorie tzv. "filmové klasiky", tudíž se nemusíte bát, že byste si ho chtěli pouštět v budoucnu vícekrát. Zde bude pravděpodobně platit -> méně je někdy více.

Absolvent (1967)

Výborný snímek s mladým a neklidným Dustinem o vzpouře proti společenským a etickým konvencím. Už tak příjemnou atmosféru nám ještě více dobarvuje výborná dobová hudba od Simon & Garfunkel a jedinečné finále! And now - just watch and listen: http://www.youtube.com/watch?v=ctNJtpMFMOg

Domek z karet (2013) (seriál)

Povím vám příběh o tom, jak jeden cynický, pokrytecký a extrémně manipulativní jedinec jednoho krásného dne po moci a odplatě toužiti začal a pro dosažení svých cílů neštítil se udělati cokoliv. Lžu, nepovím. Podívejte se sami. Toto dílko je, želbohu, odrazem nejen americké, ale i naší společnosti. Což je přinejmenším smutné, ale v seriálové podobě mi to vůbec nevadí, ba naopak vítám to s otevřenou náručí. Kevin (na stará kolena) hraje svou životní roli spolu s neodolatelnou Kate a výbornou (Kevinovou přisluhovačkou) Robin. To co Kevin v první sérii započal to v druhé dorazil až do úplného konce. Bez ztráty kytičky a s grácií, jak jinak. Cg Frank, you astute bastard!

Zběsilý útěk (2006)

Nekompromisní řežba, která se však (bohudík) nedá hodnotit z intelektuálního hlediska. Takže těsně než se na film začnete dívat, vypněte mozkovnu a nechte se téměř dvě hodinky unášet na vlnách brutality, sprostoty, výživných jatek (skoro jako z Quentinova Djanga) a to vše v tak rychlém tempu, že nemáte skoro čas si pořádně vydechnout. Tuto nahuštěnou atmosféru vám také dokreslí poprvé hrající Paul, standardně kvalitní Kája a psychopatický Cameron, který se v celém filmu usmál pouze dvakrát a to ještě s donucením.

Fontána (2006)

Darrene, Darrene, co mi to děláš? Audiovizuální stránka věci byla opravdu ohromující (bez použití PC -> klobouček) a soundtrack od Mansella jako vždy parádní. Hugh, pro mne překvapivě, zahrál na své poměry důstojnou show a Rachel mu neméně důstojně sekundovala. Bohužel, místy jsem už ztrácel diváckou trpělivost (Finish it! - really twenty thousand times?) a to želbohu není vše. Celkový dojem mám proto hodně rozpačitý. Možná by pomohla druhá projekce osamotě a v pohodlí domova, ale i přesto si myslím, že svůj názor bych o moc nezměnil. Upřímně ani nemám potřebu snímek zhlédnout v brzké době znovu. Mám totiž pocit, že si Fontána trošičku hraje na složitější filosofické dílko, ale v celkovém vyznění je vlastně spíše banální. Což je možná i dobře, možná to tak bylo myšleno, možná to tak prostě má být. Přemoci se ale nemůžu, a proto stále převládá můj rozpor mezi složitostí a banalitou. Proto slabší 4*.

Millerovi na tripu (2013)

Vskutku pěkná podívaná. Děj však není nikterak převratný a disponuje klasickou béčkovou zápletkou, kterou bohudík obohacuje skvělá Jeniffer a taky zbytek hereckého obsazení. Jinak je to relativně povedený snímek plný solidních hlášek, který stojí za to vidět. Naprosto ideální ke zhlédnutí při volné chvíli, pro zasmání, na odreagování se a bez zbytečného přemýšlení nad dějovou linkou.