V zajetí démonů (2013)

Pořád jsem uvažoval nad 4 nebo 5 hvězdičkami. Po přečtení zajímavostí jsem se přiklonil spíše k 5. Proč taky ne. Je to určitě nejlepší horor za posledních pár let. Na dohled se mu přiblížil zatím pouze Sinister. Je to sice v daném žánru pořád jedno a to samé - démoni, exorcismus, atd. atd. Avšak jde o to, kdo z tohoto tématu vyždímá co nejvíce. A to se Wanovi rozhodně povedlo. Neviděl jsem to sice v kině, ale i tak jsem se (ne zrovna málo krát) málem připosral. Kvalitní výběr herců, skvělá kamera, povedené vykreslení 70. let, prvotřídní 'baf' scény a stupňující se atmosféra, která při finální scéně ve sklepě dokonale vygradovala. Klidně kruťte nad mým hodnocením hlavou, ale horory mám rád a tenhle byl pro mě po delší době hodně povedený.

Rivalové (2013)

Mistrovská režie a kamera, výtečné vykreslení doby, překvapivě výborný výběr hlavních herců, skvěle se stupňující atmosféra a opět neskutečný Zimmerův hudební podklad. Takto se dají v pár slovech zhodnotit Rivalové a více ani netřeba. Obdržel jsem od tohoto filmu přesně to, co jsem od něj očekával. Ba dokonce ještě něco navíc - intenzivní emoce.

Newsroom (2012) (seriál)

Co se dá k tomuto velemistrovskému dílu napsat? Tuny a tuny slov, frází a superlativ, ale tím nikoho z vás nebudu zatěžovat. Takže to zestručním. Jeff, Sam, Olivia, Thomas a další - jejich seriálové herectví je opravdu neskutečné. Geniální seriál, jehož největší úspěch tkví ve skloubení reálných faktů, osob, událostí (krom operace Genoa, což jim rád odpustím) s prostředím televizní stanice a kupou kvalitních herců. Vím, že je to vesměs utopie dělat takovéto zpravodajství. Nicméně bych byl neskutečně vděčný, kdyby si současné TV stanice vzali alespoň 10-20% z toho, co se odehrává v tomto seriálu a pokusily se to aplikovat v jejich zpravodajství - tady v naší zemičce. To je zhruba vše. Teď už si jen počkat na třetí řadu, což bude ovšem úmorné čekání!

Rosemary má děťátko (1968)

Rosemary není vůbec špatný snímek. Mia Farrow je opravdu vynikající. Nicméně mi ideálně nesedl český dabing. Myslel jsem, že bude daleko lepší (má chyba). Také film jako celek mě trošku zklamal. Je možné, že jsem měl podle hodnocení a komentářů až přehnané očekávání. Každopádně je to povedený film, který by bylo nejlepší zhlédnout v letech 70tých až 90tých. V dnešní předigitalizované filmové době nemůže Rosemary nikterak konkurovat jiným hororovým či i zcela odlišným snímkům. Proto se na takovéto starší kinematografické klenoty musí pohlížet v tzv. "backflashovém vidění" a představit si reakce a ohlasy tehdejších lidí. Alespoň 4* si určitě zaslouží.

Prázdniny v Římě (1953)

Nevinné, vkusné, uvědomělé a přitom i nezřídka kdy vtipné. Toto jsou hodnoty, které současné filmy v 99,9 procentech případů postrádají.

Hon (2012)

Emocionální jednohubka, kterou by z nás nechtěl nikdy nikdo pozřít.

Rváčův deník (1995)

Povedený snímek ze sportovně-drogového prostředí. Skvělý Leo, otřesný Mark (Bohužel mám k němu averzi. Ať už hraje v čemkoliv, vždy se mi z jeho (ne)herectví třepe kudla v kapse) a vynikající James. Nicméně Trainspotting je Trainspotting. Přes to nejede vlak. I kdybych moc chtěl, tak nemohu tyto snímky postavit na roveň.

Dokonalý trik (2006)

Pravděpodobně jeden z nejlepších iluzionistických filmů. Více netřeba dodávat.

Pot a krev (2013)

Pokud je tento film natočen podle skutečné události a jestli toto má být podstata tzv. "amerického snu", tak mám opravdu celou dobu zkreslenou představu o životě a lidech obecně. Respektive mě to utvrdilo v tom, že Amíci jsou opravdu banda totálních tupců anebo tak přinejmenším chtějí před zbytkem světa vypadat ať už jsou jejich důvody racionální či nikoliv. Dávám 2* a to jen a pouze za příležitostné klasické šprýmy a černé frky.

Osvícení (1980)

Výborný thriller, který se opírá především o výtečnou kameru, grandiózní hudbu a vynikající herecké obsazení. Už tak hustou atmosféru mi ještě umocnil fakt, že jsem Shining sledoval za bouřky, která byla doprovázena silným větrem a světelnou show, se svými přáteli. Lloyd i Nicholson své role odehráli na jedničku s hvězdičkou. Především pak Nicholson, jehož psychopatické pohledy a grimasy dodnes děsí statisíce lidí po celém světě.