• Thriller

300: Vzestup říše (2014)

dal by som hviezdičky len dve, no akčná, zlá a obnažená Eva Green si zaslúži o jednu viac. v 3D kvalitná zábava pre mladšiu vekovú kategóriu, ktorej sa páči vizuálne spracovanie v duchu počítačových hier. ponurá atmosféra, krutý príbeh. asi je toho pokrúteného z Hollywoodu už aj dosť. no myslím, že si ešte "užijeme".

Zimní příběh (2014)

trochu romantiky, trochu srdcervúcej bolesti, trochu nelogických prelínaní. s priateľkou pozriem rád znovu, ako romantiku na zimný večer. herci odviedli celkom slušnú prácu a pozdvihli moje hodnotenie o hviezdičku hore.

Noe (2014)

čakal som všeličo, ba možno aj očakával, no musím povedať, že to bola bieda. prešustrované milióny i príležitosť. naivné prepletanie biblického príbehu s akčným filmom. ako hovorí moja priateľka "fantasy". ale aj ako fantasy to bolo slabé. herci vlastne ani nemali čo hrať, lebo scenár im to neumožnil. chýbala filozofická hĺbka, emócie, duša. akoby všetko ľudské odplavil ten nekonečný dážď a zostalo len blato.

Užívej si, co to jde (2009)

bol som veľmi milo prekvapený týmto Woodyho filmom. asi na jeho pochopenie treba mať už aj určitý vek. hlavne aby človek pochopil prečo a kam smeruje hlavný hrdina. pozitívne som sa usmieval pri sledovaní príbehu, ktorý mal hlavu i pätu a niekam sa dostal.

Krátký film o lásce (1988)

podoby lásky podané filmovou kamerou. minimum dialógov, maximum obrazu. hľadanie, nájdenie, strata, bolesť, samota, strach, to všetko sa odvíja pred našimi očami tak jednoduchým spôsobom, až je to geniálne. žiadna sladká romantika. život v jeho reálnej podobe.

Krátký film o zabíjení (1987)

pozeral som a zostal som fascinovaný. pohyblivé obrázky využité na sto percent. herec, kamera, režisér idú v skvelom tempe od začiatku do konca. krutosť, ktorej pozadie sa dozvieme až nakoniec je podaná až na koreň svojej podstaty. film, ktorý potvrdzuje, že aj v skromných pomeroch sa dá vytvoriť silná emočná bomba, ktorá človeka zasiahne.

Nymfomanka, část II. (2013)

no neviem. asi niekomu došiel dych. prvá časť ešte ako tak ušla, aj vďaka herectvu, hlavne Umma je skvelá. no druhá sa už len akoby opakovala a režisér, akoby sám nepoznal koniec, tak narýchlo vymyslel jeden malý šok.

Špinavý trik (2013)

asi som veľa očakával, vzhľadom na trailer a vysoké hodnotenia, ktoré sa hrnú spoza oceánu. herci hrajú skvelo, casting sa podaril, no filmu akoby chýbalo tempo a údernejšie prekvapenie. jeden z mnohých príbehov, filmárky na úrovni, no duša, emócie sa stratili.

Vlk z Wall Street (2013)

dal by sa vlastne prežiť ľudský život bez drogy? a ešte , keď ste v jednom kuse na vlne úspechu, nelegálneho úspechu založenom na podvode, ku ktorému vás ženie spoločnosť svojou nedokonalosťou. trojhodinový úlet. kvalitná zábava, kvalitné prevedenie. a Leo si už skutočne zaslúži Oscara.

Psí dny (2001)

skvelo natočený pohľad na ľudské stvorenia vystavené neúmernému teplu. túžba po živote, po láske, sexe, po prítomnosti blízkeho človeka. človek by chcel ale život je občas, v prevažnej väčšine proti. tak sa hrdinovia trápia a kvasia v tej neznesiteľnej horúčave až do úplného psychického vyčerpania. obyčajné príbehy obyčajných ľudí. treba vidieť.