• Thriller

Vzkaz v láhvi (2016)

Ďalší skvelý kúsok z tejto minisérie. Pekne sa to rozbehne a o napätie nieje núdza. Len en Hasan mi liezol na nervy svojou neschopnosťou.

Spojenci (2016)

Tak neviem. Film ako taký , bol spracovaný na úrovni, no niečo tomu príbehu chýbalo. Kamsi sa vytratili emócie a bolo to celé akési chladné, hoci snahu hereckej dvojici nemožno uprieť. Aj zápletka je dobrá, len sa akosi stráca v nedotiahnutých detailoch. Škoda toho premrhaného potenciálu. Má to byť odkaz na Casablancu, čosi na tom bude. No viac ako tri hviezdy si tento počin nezaslúži.

La La Land (2016)

Vzhľadom na reklamu a množstvo nominácii a rôznych cien , čakal som viac. No nedočkal som sa. Začne to ako z veľkej muzikálovej knihy, no postupne sa to mení na sladký hollywoodský príbeh. Našťastie dostali tvorcovia rozum a aspoň trochu ten sladký koniec osolili. Ale skutočne len jemne. Emma Stone a Ryan Gosling celkom ušli, no až tak úžasné, že by z toho malo byť toľko Oscarov, to určite nebolo.

Vojtěch (2015)

Ďalší zo slovenských nepodarkov na poli filmu. Vlastne už ma nič neprekvapuje. Nemáme hercov, scenáristov, režisérov. Jeden trápny a neoriginálny príbeh, ktorý sa snažil byť komický, no bol len ukážkou, ako hlboko sa dá klesnúť, ak nič nefunguje. Jediný svetlý zjav Zuzana Maurery.

Mládí (2015)

Váhal som, či dať tri alebo štyri hviezdičky. Dal som štyri, lebo ten film musí v človeku doznieť a časom aj dozrieť. Je to film, kde funguje kamera, hudba a herci hrajú. Dokonca moja milovaná Rachel zažije poníženie, z ktorého sa dostane a presvedčí nás o svojich kvalitách. Dvaja hlavní hrdinovia vedia, že koniec je za rohom, no nevedia ako to pozemské trápenie ukončiť. Občas filozofujú, občas sa snažia spomenúť si a občas len sledujú nádheru, ktorá sa volá život. Je to film ako život sám. Občas veselý, občas smutný, občas až tragický. No život pokračuje napriek partikulárnym koncom.

Rudý kapitán (2016)

Nečítal som knihu. Film asi preceňovaný. Veľa motívov, ako v každom slovenskom filme. Občas trochu neprehľadný. Technicky na úrovni.

Nevesta hôľ (1971)

Vzhľadom na dobu vzniku a technické možnosti, skvelý film, podľa originálnej predlohy velikána. Výkon Júliusa Pántika je excelentný.

Room (2015)

Pozerateľná psychologická dráma. Ktorý život nám kladie väčšie nástrahy? A kto sa skôr otrasie z negatívnej minulosti. Pekne natočené, pekne porozprávané. Trochu mi chýbala hĺbka. Ale námet v dnešnej dobe asi už dosť ošúchaný.

Čarodějnice (2015)

Film skôr mysteriózny alebo fantasy, ako horor. Nechýba napätie, moment prekvapenia, no horor to nie je. A ako hovorí celý názov v angličtine, je to vlastne ľudová povedačka. Trochu ma prekvapil záver, asi aj tvorcovia mali trochu problém, kam ho nasmerovať. A mladučká Thomasin je skvelá.

Puškvorec (2009)

Film o prelínaní života a smrti. O tenučkej hranici medzi bytím a nebytím. O láske i stereotype. Keď pomyslíme, koľko rokov má pán Wajda, tak natočil svieži, moderný film. Nie každému budú po chuti monológy hlavnej predstaviteľky, no kto má citlivé vnímanie, bude ho až mraziť. Skvelý film, odporúčam.