• Thriller

Líbánky (2013)

slušný vizuálny začiatok umocnený skvelou hudbou. filmárske umenie zvládnuté na úrovni. len sa to celé akosi stráca a veci, ktoré by mali byť dopovedané, sú nevyrieknuté a naopak. myslím vzťah otca k neveste a jej minulosť. neviem prečo nám jeden z hlavných protagonistov musí dlhým únavným monológom ozrejmovať minulosť, keď sa jedná o film. a to čo je použité v závere, mohlo nahradiť tento monológ. a záver aj keď jednoznačný, tak celkovo je rozpačitý. celkovo akosi nedotiahnutý film. príbeh mal potenciál, len nebol plne využitý. škoda toho.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

mám obavu, či som to s tými tromi hviezdičkami neprehnal. očakával som od tohoto filmu určite viac. no nedočkal som sa a zdá sa mi, že johnny depp hrá vlastne dookola to isté vo väčšine svojich filmov. v tomto dokonca jeho herectvo akosi vôbec necítiť. za zmienku stojí benicio del toro, ktorý je skvelý. zopár psychedelických efektov a skvelá scénka s cestným policajtom. inak sledujete čas, ktorý zostáva do konca.

Noční rande (2010)

sú také jednoduché filmy, ktoré potrebujú osobnú skúsenosť a trochu nadhľadu. nie všetko je absolútne umenie. niekedy je umenie pobaviť diváka. a tento film to asi celkom slušne a v dobrom tempe robí. nehrá sa na umenie, len proste ide. hlavní predstavitelia sú ok, rozvíjajú zápletku a snažia sa nás pobaviť, čo sa im celkom slušne darí. na ameriku celkom svižná komédia, len treba mať odžité a zažité.

Nic nás nerozdělí (2012)

Slušne natočené, slušne zahrané. Rany a bolesti hodnoverné. Trochu menej hodnoverné celkové hľadanie. A prežitie, asi museli mať z pekla šťastie. Snažím sa uveriť, že to bolo podľa skutočnej udalosti, lebo aby sa zachránili všetci piati, sa mi zdá nepravdepodobné. Dalo sa pozerať, len celkovo bol príbeh veľmi jednoduchý a len ťažko držal človeka v strehu. Po odchode tsunami chýbalo napätie i bolesť. A tá bolesť bola predsa všade okolo.

Bublina (2005)

Surový, pravdivý. Asi tak by sa dal okomentovať tento filmový pokus Soderbergha.. Na nehercov skvelý výkon, kamera ide, akoby ani nebola, žiadne rušivé momenty. Len monotónnosť života v malom americkom meste. Nuda a stereotyp. Úplne iná amerika.

Let (2012)

Neviem čo viedlo väčšinu k takému vysokému hodnoteniu, no mňa tento film sklamal. Tak ako celkom sľubne začal, svižné tempo, tak banálne skončil. Tempo sa vytratilo, film sa zmenil na akýsi druh americkej psychodrámy, ktorá ale ničím nepresvedčila. Akurát, že Dnezel hral alkoholika. A to asi zvládne väčšina hviezd Hollywoodu, vzhľadom na to, že to majú natrénované v osobnom živote. Občas zaznela fajn hudba a sem tam sa objavila pekná Kelly ReiIIy. Jej rolu som celkom nepochopil, no ale niečím ten film nastaviť museli, lebo by to bola absolútna povrchná nuda. Škoda , že sa film nedostal aspoň trochu pod povrch svojich postáv. A záver bol absolútne stupidný, americký. Už som len čakal, kedy spoluväzni zatlieskajú Denzelovi k jeho hrdinskému morálnemu postoju a kedy zaznie americká hymna a vztyčia americkú vlajku.

Malé oslavy (2008) odpad!

Vždy, keď si myslím, že väčšia kravina, ako som dopozeral, neexistuje,ma prekvapí nejaké slovenské dielo a viem, že sa dá ísť aj hlbšie ako na dno. Nepresvedčivé výkony, vôbec nechápem prečo si niekto myslí, že mladá Nvotová je talentovaná, no i Šišková zlyháva, tak ako zlyháva celý film. Neviem, čo nám vlastne tento nechutný guláš chcel povedať. Škoda peňazí. Premárnený čas.

Cashback (2006)

Anglický film o mladých a hlavne pre mladých. Nedoriešené a nevyriešené vzťahy mladého hrdinu sú okorenené jemnou erotikou doplnenou jeho schopnosťou zastaviť čas. Skôr priemer ako niečo výnimočné. Ale pozerateľné. Nečakajte žiadny nápor romantiky, humoru. Proste život vo vzťahu bez vzťahu.

Velký Gatsby (2013)

Dal som štyri hviezdičky. Filmársky perfektne odvedené dielo. Výprava, kamera, hudba, zvuk, casting, réžia. Skvelá zábava na pozadí povojnového hýriaceho New Yorku. Len postavy so svojimi citmi, emóciami, pozadím sa kamsi v tomto huriavku strácajú. A možno bola taká doba. Film nie je je priamočiary útok na city. Je vyjadrením doby z pohľadu dnešného, čo zdôrazňuje i použitá hudba. Nečakajme srdcervúce milostné scény, keď väčšina vtedajšieho peniazmi obklopeného sveta si chcela len užiť. Samotný Gatsby si neuvedomuje, že každá šanca v živote je jedinečná. Nič sa neopakuje. A tak je lepšie, že sa vlastne ďalej nemusí trápiť v tom pokryteckom svete.

Purpurová růže z Káhiry (1985)

Woody vo výbornej forme. Prelínanie dvoch svetov, ktoré nikam nevedie a nekončí šťastne, napriek tomu, že sa jedná o komédiu. Každý zo svetov si žije svojím vlastným životom a ich prelínanie privodí človeku len dezilúziu. Idea vynikajúca, dialógy živé a vtipné a skvelá hudba s nostalgickou spomienkou na staré kino.