• Thriller

Bohové musejí být šílení 2 (1989)

Dvojky obvykle bývají slabší - ale opět mě to dostalo - i po několikáté se musím smát vydařeným skokům hlavní hrdinky na stromy či zoologa a oblbnuté hyeně:-). Takhle mají vypadat oddechovky.....

Bohové musí být šílení (1980)

Absolutně dokonalé - jeden z filmů, kde se fakt bez jakýchkoliv výhrad od srdce směju (a to nemám ráda Afriku a komedie.....)

Kruh (2002)

Miluju bát se u televize a horrory, které by se mohly stát. To sice není případ zrovna tohohle, ale jsem z něj nadšena tak, že si ho dávám opakovaně v ponuré večery (a ta holka lezoucí ze studny mě děsí pořád:-)) Je to jeden z nejlepších horrorů všech dob - a že jsem jich už viděla....

Tvrdá fuška (1982)

Podle upoutávek jsem brala obsazení Jeremyho Ironse do role polského "juzka" (včetně nezbytného knírku) jako vtip roku:-)... Fakt je ten, že jsem se nemohla odtrhnout od obrazovky - série naprosto absurdních situací a scének jako z Pata a Mata.... Je ale pravda, že se od doby natočení zas až tak moc nezměnilo - v Anglii jsou i dneska davy polských gastarbeiterů, kteří se ani po letech nenaučí jazyk a jsou odkázáni pro styk s okolím na svého "nowaka"

Útěk ze Sibiře (2010)

Jsem drobet na rozpacích - poněkud nesrozumitelný úvod pro diváky neznalé bratrských slovanských jazyků (u TV verze). Jinak pěkná, jen lehounce dobrodružná oddechovka na nedělní odpoledne. BTW, kdy nám ten Ed Harris tak charismaticky zestárnul??

Hluboko (2012)

Strašně jsem se na tenhle film těšila. Vůbec mi nevadí, že se z toho vyklubalo něco jako hraný dokument, možná právě naopak.Evropsky poklidně natočené drama.....Dovedu si představit, co by s tímhle v podstatě hollywoodským námětem udělali Amíci - viz Dokonalá bouře a podobné trháky.

Na sever od slunce (2012)

Úžasné, co dodat.... Klukům se to fakt povedlo, vůbec to nevypadá jako dokument, natož pak amatérský. Když si navíc uvědomím, že kousek odtud (Kvalvik beach) jsem předloni byla - o důvod víc se tam vrátit.... Nedivila bych se, kdyby se toto místo stalo kultovním, stejně jako pláž z "Pláže". V každém případě, takových úchvatných opuštěných míst jsou v Norsku stovky. Dokonalé pro introverty. Naštěstí se tam nevyskytují turisté "jadranského typu" a doufám, že to tak zůstane navždy.

Hitchcock (2012)

Jsem lehce v rozpacích - proč jen tahle životní epizoda - byť významná.To nestálo zato natočit celý životopis - Hitchcock by si ho určitě zasloužil a v tomto hvězdném obsazení by to bylo naprosto dokonalé.

Za modrým nebem (2010)

Vydařená švédská letní idylka.Takhle že vypadaly drogové gangy v 70.letech? Perníkový táta a dva zhulení magoři. No to mě podrž :-). Přistihla jsem se, že se celý film přiblble usmívám, což mi ostatně zůstalo i při následujícím FuckUp (dva filmy za sebou v rámci Severské filmové zimy.

Adamova jablka (2005)

Definitivně jsem pochopila, co mě do té Skandinávie pořád táhne - ti lidi jsou ujetí takovým způsobem, který mě absolutně bere. Normálně nesnáším komedie, ale ty severské jsou tak absurdní, že nelze odolat, navíc spojení s dramatem.... Chudák Mads - skvěle ztvárnil pořekadlo"koho pánbíček miluje, toho křížkem navštěvuje". A ten vystřelený mozkový nádor - to je snad vtip roku:-). Jak už tady konstatuje Tsunami_X, čeští filmaři, učte se - tady si vystačili s jedním interiérem i exteriérem, 5 herci a ani chvíli to nebyla nuda - na rozdíl od filmů českých - zvlášť z poslední doby.