Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Thriller
  • Akční

Morke (2005)

Jak mi tenhle skvělý film mohl tak dlouho unikat? Zvlášť, když Nikolaj Lie Kaas je můj oblíbenec.

plakát

Červená tečka (2021) odpad!

Fakt jsem se těšila, survivaly mám ráda a skandinávské filmy ještě víc. Ale tohle je prostě neskutečný shit. To si z nás Netflix dělá srandu??

plakát

Zločin (2014) (TV seriál)

Za prostředí 5 hvězdiček, za příběh slabá dvojka. Dívám se z nostalgie, protože Hel - nejkrásnější místo Polska znám jako svý boty a kochám se známými místy.

plakát

Rebecka Martinsson (2017) (TV seriál)

Málokdy se podaří dobře zpracovat literární předlohu. Tady se to však povedlo skvěle. Zásluhu na tom samozřejmě má úžasná laponská příroda, která tu hraje jednu z hlavních rolí.

Složka 64 (2018)

Knihy o Oddělení Q považuji za jedny z nejvydařenějších severských krimi. Filmy za nimi bohužel pokulhávají, děj je osekaný a někdy jsem měla pocit, že se dívám na jiný příběh - zvlášť pak u Složky 64. Chápu - do dvou hodin se nedá narvat všechno, možná by seriál byl lepší.Takže mírné zklamání - tím spíš, že recenze byly skvělé. Ale aspoň, že ten Carl se svým neměnným nasr..ým výrazem nezklamal :-)

plakát

Pozdravy ze severu (2015)

Seveřanské komedie bývají většinou absurdní až černé. Tohle je výjimka. Skvělá oddechovka, krásná laponská příroda. A což teprve Ola, když sundal vousy - krásný chlap.....

Muž jménem Ove (2015)

Celou dobu jsem měla pocit, že jsem to už někde viděla - a jak je vidno, nejsem tady jediná. "Stoletý stařík" mixnutý finským "Mrzoutem". Ale pěkné.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Drsný film. Až neamericky pomalé záběry na úchvatnou přírodu.Leo je dokonalý - jako ostatně ve všech filmech. Takže toho Oscara už snad musí dostat. Půl bodu ovšem dávám dolů za opravdu nepovedenou digitální medvědici.

Obviněný (2005)

Zpočátku se zdálo, že to bude jeden z těch antikoncepčních filmů typu Hon či Musíme si promluvit o Kevinovi. Pořád si kladu otázku, proč Dánové točí takové depky, když žijí v tak úžasné zemi......

Marťan (2015)

No vida - jak kus igelitu a izolepy vyřeší všechny problémy:-). Moc pěkná pohádka o přežití. Matt Damon konečně vypadá k světu, dřív se na ten jeho dětský xicht nedalo koukat.

Ovládací panel