Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

What a lovely day. Po troch Mad Maxoch si George Miller uvedomil, že 20 ročná pauza bude to najlepšie čo pre túto sériu urobí. Keďže trilógia z 80tých rokov je skôr uspokujúca ako dobrá, Fury road stavil na svoj nekompromisný vizuál skombinovaný s výborne natočenou akciou. V podstate si ani nevšimnete aký prostučký je dej, kedže minimálne trištvrte filmu je počuť len vojnové bubny so šialeným gitaristom na kapote monster trucku. K postavám sa dostaneme v podstate až v druhej tretine filmu, ktorá nám priblíži aspoň trochu čo kde prečo ako. No nečakajte nič prevratné a zlomujúce, pretože tento film nie je postavený na srdcervúcom príbehu ale na nadupaných pozliepaných kárach a śialenosti, ktorá drví každú postavu vo filme. Taktiež, aspoň pre mňa, oceňujem slabú naviazanosť na predchádzajúce diely a tým pádom si Fury road vytvoril vlastné prostredie pre trilógiu, ktorú rozhodne chcem vidieť. Myslím že toto leto má jasného víťaza v kategórií blockbuster rocku.

Špinavý trik (2013)

Z jednej strany ide o vykostýmovanú gangsterku s nabitým hereckým obsadením, na druhú stranu len o priemerný film s jednoduchým dejom bez konečného vyvrcholenia. Práve u typu takýchto filmov sa očakáva trocha napätia, zvratov s prípadným záverečným ponaučením. Sledovať 138 minút dlhý čisto dialógový film je veľmi ťažké. Taktiež je jednoznačné, že film bol točený oscarovým nádychom ako v prípade Arga.Vážne nechápem toľko oscarových nominácií.

Tahle země není pro starý (2007)

Skvelá práca bratov Coenovcov. Skvelý námet a scenár. Dosť prekvapujúci koniec, keďže som knihu nečítal. Práve ten ma dokázal nadchnúť ku piatej hviezdičke. Javier Bardem je rodený zlosyn, ktorému perfektne rola sadla. Tommy Lee Jones ako vždy vynikajúci a aj keď bol Brolin dosť nevýrazný, jeho štýl riešenia situácií sa mi páčil. Jediné, čo by som vytkol je asi hudba, ktorá filmu dosť chýba a občas by jednotlivé scénky skvelo dopĺňala. Ale inak super film odporúčam.

Temný obraz (2006)

Veľmi zaujímavý a jednoduchý film s neobvyklým vizuálom. Asi tak by som charakterizoval ďaľšiu filmovú adaptáciu slávneho spisovateľa P.K. Dicka. S Dickovou tvorbou už mám ako také filmové skúsenosti a preto som tušil do čoho sa púšťam. A aj napriek tomu som bol trocha sklamaný. Na jednej strane je vizuál filmu zaujímavý a v podstate vystihuje Dickovu predlohu, no na druhej strane, kontrast medzi perfektne spracovanými animáciami postáv a odfláknutým prostredím je až príliš bijúci do očí. Taktiež je film určený skor pre fanúšikov knihy ako pre obyčajného diváka. A preto chápem, že pre niekoho je to buď kravina alebo perfektný film. Čo sa týka hereckého obsadenia, Reeves spolu s Downeyem a Harrelsonom odviedli dobrú prácu a preto aj napriek niektorým vážnym nedostatkom si tento film zaslúži ľahko nadpriemerné hodnotenie.

Temný případ (2014) (seriál)

"Man is the cruelest animal". HBO je diablova továreň na seriály o tom niet pochyb. Po prvých dvoch dieloch ma viacmenej zaujali práve postavy a nie až tak tuctový prípad. Duo policajtov perfektne "ladí" a je len otázkou do kedy ich pracovný vzťah vydrži. Po štyroch dieloch je to za plný kotel. *****

Temný rytíř (2008)

Jednoznačne najlepší fim aký som kedy videl a pochybujem že ho niečo prebije. Majstrovsky zahraný Joker je najlepší záporák a v podaní Ledgera je krutoprísne najbizarnejší. V tomto filme som nenašiel ani jednu chybičku a vysoko prekračuje 100% kebyže môžem dám 6 hviezdičiek.

Tenkrát na Západě (1968)

Dá sa povedať, že Sergio Leone skrotil divoký západ nielen svojou réžiou ale aj spoluprácou s pánom Morriconem. Ako už pri Dobrý, zlý a škaredý, ide o western, v ktorom je dokonale zladená atmosféra s hudbou, a práve toto spojenie robí tvorbu Leona výnimočnou. Všetky chvály a aj miesto v rebríčku je zaslúžene. Ale aj napriek tomu, zatiaľ u mňa vedie Dobrý, zlý a škaredý.

The Punisher: Dirty Laundry (2012)

Na kratkometráž je to jeden z najlepších kúskov. Má to grády, dobrú pointu a nevadilo by mi ani keby týchto 10 minút bolo úvodných ku Punischer II. P.S. Ano viem že dvojka existuje ale radšej sa robím, že o tom neviem.

Ti druzí (2001)

Film veľmi podobný známemu thrilleru, ktorého vyslovením stratí svoje kúzlo, a očarujúca Nicole Kidman nám dokázali, že správna atmosféra ducharského hororu sa odvíja od hereckých výkonov a zručnosti kameramana. Tí druhí je v podstate film bez efektov, ktorý má základ hlavne v rozuzlení záhady, ktorá možno nepoloží diváka do kolien, ale zato zaujme a určite nepokazí celkový dojem z filmu.

Tiché místo (2018)

Vzhľadom na to aké braky sa poslednú dobu točia, Tiché miesto je tohtoročným príjemným prekvapením. Neprináša síce nič prevratné, ale svojou formou budovania napätia na tichu a zároveň celkom dobre spracovanými nevyspytateľnými situáciami, si určite zaslúži minimálne pochvalu. Jasné, pri trocha zamyslení nad nejakými detailami je scenár pekne deravý, no Tiché miesto nie je film logiky ale atmosféry a pri svojej dostačujúcej minutáži som sa slušne bavil.