Kameňák 4 (2013) odpad!

Celý film pozliepať z 1000-krát obohraných vtipov, ktoré už každý dávno počul? Vážne?

X-Men: Apokalypsa (2016)

Super film. Očakával som po negatívnych ohlasoch niečo zlé, takže ma to príjemne prekvapilo. Najlepšia časť filmu je aj tak rozhodne scéna s Quicksilverom.

Zoolander No. 2 (2016)

Príde mi to ako úplná "zlátanina" všetkého možného. Použitých veľa známych osobností veľmi nepomohlo tomuto filmu a ani Penelope to nezachránila svojim telom. Dávam 2*

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Christian Bale je pre mňa jediným batman-om, no Ben sa mu môže aspoň priblížiť. Ohľadom filmu - Neviem, čo si mám myslieť. Pomaly sa rozbiehal, názov je viac-menej zavádzajúci, keďže žiaden poriadny súboj medzi nimi nebol a bolo také odveci tam dať "opicu" z iného "sveta". V skratke - film neskutočne dlhý, zniesol by som ho aj kratší. Keďže supermana nemusím, tak ho ani nehodnotím. Ale Ben bol podľa mňa ako batman dobrý. Wonder woman sympatická. No dávam 3*

Záhada Hory mrtvých (2013)

Nemám rád filmy, v ktorých sa skoro hodinu nič nedeje a v závere, akoby to chceli dobehnúť, tak tam šupnú všetko možné. Aj tento film je tomu tak. Divák skoro 3/4 filmu pozerá na skupinku turistov, ktorý idú do hôr stanovať. Nie, nie, nie a ešte raz nie. Tento film nemá jednoducho čo ponúknuť, aj keď potenciál by mohol byť, ale tu jednoducho chýba "iskra". Dávam 2*.

Bohové Egypta (2016)

Príbeh a dej mi príde ako taký zlepenec. Niekoho niečo napadlo, tak pridali poprípade ubrali. A tie CGI efekty - niekedy menej je viacej. Ale ako v rámci mytológie môže byť. Netvrdím, že je to zlé, ale čakal by som lepšie spracovanie. 3*

Deadpool (2016)

PECKA! Neskutočný film, na ktorý som sa veľmi tešil. Od traileru som už očakával od tohto filmu dosť, no to, čo prišlo, som naozaj nečakal a toľko humorných pasáží, ktoré boli na diváka dávkované ako strely z guľometu + akčné, ba priam "brutálne" scény, tak to budem ešte dlho vstrebávať. Zatiaľ pre mňa najvtipnejší film za posledných aspoň 5 rokov. Musím a aj chcem dať 5*.

13 hříchů (2014)

Podľa mňa v pohodičke filmík. Môžme byť svedkami toho, že peniaze naozaj hýbu ľuďmi. "Dokonči 13 úloh a budeš bohatý." No, len za akú cenu. Cenu života či smrti? 3*

Sweet Home (2015)

V pohode filmík, na ktorý sa aj dalo pozerať. Škoda, že najväčšie "grády" sa dostavilo až poslednú štvrtinu, lebo od začiatku to bolo len také suché a pre diváka nudné sledovanie niečoho, čo tu bolo milión-krát predtým. Ale tak čo už - udeľujem slušné 3*.

Odebrat z přátel (2014)

Podľa mňa zaujímavý koncept filmu. Možno, že originálny, ale aj tak si myslím, že mohol byť viacej tzv. doladený. Nie je bohviečo sledovať upišťané "teenky", a hormónmi nabitý násťročný, ktorý tam pomaly celý film len kričia po sebe. Ale ak mám hodnotiť viac-menej originalitu, nápad, tak sa neviem rozhodnúť medzi slabšími 4* alebo lepšími 3*. Nakoniec som rozhodol pre 3*. Majte ma radi! AHOJ.