Star Wars Povstalci - Dvě slunce (2017) (epizoda)

Bohužel velmi nepovedený konec postavy Maula. Namísto toho, abychom viděli nádherný souboj Obi-Wana a Maula, vidíme zbytečné, zdlouhavé, putování Ezry (který byl pro tento díl i docela zbytečný). Je hezké, že tvůrci nechali Maula zemřít v rukou Obi-Wana (namísto třeba císaře či Vadera, protože v Klonových válkách zabil jeho milenku Satin), ale velká škoda, že souboj ukončila změna techniky, a tím pádem jen jedním seknutím. Kdyby raději tuto epizodu natáhly do dvou dílů (namísto nesmyslné epizody Double Agent Droid, která byla zbytečná), mohla to být epizoda klidně i na 5 hvězdiček.

Star Wars Povstalci - Série 3 (2016) (série)

Tato řada seriálu bohužel je oproti předcházející (zatím) ta nejhorší, co vznikla. Bohužel byla škoda, že se tvůrci odklonily od původních postav Ahsoka (která seriál hodně povytáhla nahoru), Darth Vader. Naopak se zde objevil nový záporák namísto inkvizitorů Thrawn; z Klonových válek Saw Gerra (z 5. série; díly 2-5), Maul a Obi-Wan Kenobi. Bohužel mi chvíli připadlo, že se vrací k základům jako v první řadě. Je škoda nevyužit potenciál postav, protože jediná postava (a také jediné nejzajímavější) byl vývoj Sabine a Kalluse, naopak Ezra mi opět chvílemi začínal připadat opět jako protivná, hrozná postava.

Star Wars Povstalci - Série 1 (2014) (série)

První řada toho moc neukázala, ale to se pravděpodobně dalo čekat a spíš ukazuje úplně první prvopočátky vzniku povstalců, bojujících proti impérium. Je vidět jak hezky to začalo některými drobnými krádeži, menšími záchrannými misemi a poté sjednocením. Tato série mnoho neukázala a spíš působí jako seriál pro děti, ale jako výplň dějové linie to rozhodně stačí, a to i přesto že Ezra působí jako namyšlený Fracek, naopak Kanan a Hera už od začátku plní roli skvělých válečníků. Inkvizitor, Agent Kallus a ministryně zase dobře plní funkci "záporáků", tak jak mají.

Star Wars Povstalci - Série 2 (2015) (série)

!POZOR SPOILERY! Nejlepší série tohoto seriálu, ačkoliv už nemá na svého předchůdce Star Wars: The Clone Wars (česky Klonové války) i tak nabídla spoustu akce. Rozhodně nejlepší co mohla série nabídnout je návrat nejoblíbenějších postav z výše uvedeného seriálu. Ahsoka Tano, kapitán Rex, Anakin Skywalker/Darth Vader, Princezna Leia (i když jen v jednom díle), Bail Organa a nakonci i Darth Maul. Celkově se mi líbil i vývoj nových postav (hlavně Kanan Jarrus), a také že vysvětlila původ. I když zde byli místy slabé epizody i tak rozhodně tato sezóna vyplnila skvěle mezeru mezi díly III a IV.

Doba ledová: Mamutí drcnutí (2016)

Tento díl je rozhodně nejslabší díl z celé série "Doby ledové". Je docela vidět, že tvůrcům dochází nápady. Nechápu proč do takového animovaného filmu vkládali téma "výročí svatby/setkání" tyto části mi připadají kolikrát i trapné, nezáživné a zbytečné, když znám spoustu lidí co naprosto toto ignorují. Hodně zklamal Scrat, tentokrát mi kolikrát přišlo, že ta veverka je tam na obtíž, protože dost scén bylo zbytečně nudných. Dále nechápu proč tvůrci přidávali postavu Juliana, který mi přišel, že ději hodně přitížil a to nebudu vůbec zmiňovat Geotopii. Celkově už doufám, že další pokračování Doby ledové nebude, jelikož si osobně myslím, že 4 díl byl konečná hranice.

Krampus: Táhni k čertu (2015)

Ačkoliv nejsem fanouškem hororových filmů, už jsem měl o loňských vánocích dost všech „rodinných slaďáren", a proto jsem se rozhodl shlédnout na doporučení tento film a rozhodně to nebyla chyba. Naprosto skvěle vymyšlená zápletka, kluk je rozčílený na svou rodinu, který si poté přeje, aby nebyly vánoce a nakonec si uvědomí, co pro něj rodina znamená. Kolikrát si říkám, že by se tento film měl pouštět dětem někdy 5. prosince.

Já, padouch (2010)

Opravdu skvělý „animák", který rozhodně rozveselí jakéhokoliv diváka. Film je opravdu skvěle nabitý humorem, hodně zajímavou zápletkou a příjemným rozuzlení děje. Rozhodně však pobaví mimoni, kteří se rozhodně postarali o popularitu tohoto filmu.

Já, padouch 3 (2017)

Do kina jsem šel jen proto, abych dodržel tradici, jelikož jsem navštívil zatím každý díl. Čekal jsem, že to bude jak u jiných filmů, že další pokračování (navíc vždy 2 roky po sobě) bude znamenat, že tento díl bude bez humoru a na sílu, ale rozhodně jsem rád, že jsem se mýlil. Tento díl sice rozhodně nemá na předchozí díly, ale určitě neznamená, že se na něj nedá dívat.

Kosmo (2016) (seriál)

Seriálu jsem se rozhodl dát šanci i přes docela slabý první díl a rozhodně to nebyla chyba. Další epizody naopak na humoru nabíraly čím dál více a u poslední se dalo hodně nasmát. Bohužel je možná škoda, že tento seriál nebyl trochu více natažen, protože se dalo určitě shromáždit více narážek. Např.: zde byla zmíněná "Škoda Transportion" a i zde by toho šlo docela dost vymyslet (např. problémy s dodáním apod.) nebo mohlo být díl, kde postavy uvíznou na měsíci, kvůli poruše "výtahu".