• Thriller

Bezva zuby na zásnuby (2022) (TV film)

Po delší pauze jsem sledovala českou komedii na ČT 1 a nevím co jsem čekala. Utvrdila jsem se, že fakt ne. Mám ráda Miroslava Hanuše tak asi proto jsem to zkusila. Je to asi těžké natočit komedii na kterou se můžete podívat znovu a znovu a znovu.

Bledé modré oko (2022)

Úžasně autentické prostředí vojenské základny s ponurou atmosférou a překvapivým koncem.

Černí motýli (2022) (seriál)

V podstatě jde o lásku ,která nemá hranice a je destruktivní. Seriál dostatečně zábavně a napínavě zamotává a závěrečné rozuzlení je překvapivé. Opět přichází na scénu dětství,které mnohdy předurčí naše další kroky v životě.

Devadesátky (2022) (seriál)

Otevřeme - li vrata zoologické zahrady po 40 létech musí jednoznačně nastat chaos. Urvi si co můžeš za každou cenu. Pokřivená morálka komunistické éry. Je to podle vzoru soudruhů z východu a ten zní : vše je důležitější než lidský život.

Drž se (2022) (seriál)

Chvílemi trochu nejasné,ale vcelku sledovatelné. V popředí je mateřská láska která nemá hranice často je však opičí.

Dvě léta (2022) (seriál)

Dávám 3 za krásnou přírodu. Hned bych se tam rozjela. Příběh zajímavý,ale vyprávění zdlouhavé. Pointa je poučná,ale nic nového.

Gangy z Birminghamu - Série 6 (2022) (série)

Celý seriál jsem si moc užila,ale šestá série byla pro mne zákusek ač sladké nejím. Postava hlavního hrdiny se neskutečně posunula do roviny polemiky nad sebou samým,nad světem,životem a vinou. Z malého zlodějíčka se vypracuje až do vysoké politiky,ale uvnitř je stále zmítán svými pocity,které nezapřou jeho původ. Původ svobodných lidí žijících mimo jiné i za přispění čarodějných praktik. Snaží se svými činy pomoci dobru,aby tak vykoupil své svědomí. Herecký výkon je tak skutečný a uvěřitelný,že mám ještě pořád husí kůži.

Grand Prix (2022)

Začátek pro mě trochu rozpačitý,ale během dalších scén jsem se bavila a to tady asi jde především.

Il Boemo (2022)

Asi není možné zjistit zpětně detaily života člověka, který žil v 18. století. Většinou jsou známa jen některá fakta. A faktem je,že Josef Mysliveček uspěl se svou tvorbou ve světě,který nebyl jeho domovem. Beru tento film jako poctu tomuto umělci. A dle mého názoru zdařilou.

Jan Žižka (2022)

Po přečtení všech negativních recenzí jsem zašla do kina a byla příjemně překvapena. Moc si přeju mít ve svých dějinách takové hrdiny. Tady se to hemží odborníky úplně na všechno. Já se tedy nepasuji do odborníka a nechávám film na sebe působit. Taky jsem zajela před návštěvou kina do muzea v Trocnově a zjistila,že se o Žižkovi,než se postavil do čela husitských vojsk nic moc neví,tedy přesněji skoro nic. Proto se mi smyšlený příběh ,který má český lid ubezpečit,že máme v dějinách své kladné hrdiny líbil.