• Thriller

Zabiják (2023)

Zabiják nabízí pohled na práci nájemného vraha,který sám sebe prezentuje jako bezcitného. Ale já si myslím,že bezcitnost patří k této profesi,ale mimo práci proč ne. Určitě potřebuje někde načerpat,natankovat sílu a cítit se v bezpečí. Nemusí to být bezpodmínečně bezcitný člověk i mimo práci. Patolog musí být také bezcitný jinak by tuto práci fakt dělat nemohl,ale to neznamená,že je to doma bezcitný člověk. No,ale prý je v populaci 4 procenta psychopatů a ti se pak možná chovají pořád stejně. Ale stejně mi ten poslední záběr ze soukromí přišel uvěřitelný.

Vzpomínka v mlze (2023) (seriál)

Velmi uvěřitelný herecký výkon a to mám fakt ráda. Líbilo se mi,že zde není obvyklé klišé,že alkoholik nemá peníze a tudíž se nachází v nějakém brlohu. Má to tak větší výpovědní hodnotu a ti kteří mají pocit,že se jich tento problém netýká tak třeba zpozorní. Devastace osobnosti totiž ovlivní i finančně zajištěné rodiny. Skvělý závěr.

Ferry: Seriál (2023) (seriál)

Začala jsem filmem Ferry a je to pak jiná podívaná a pohled na hlavní postavu. Přistihnete se,že mu držíte palce přesto,že víte,že páchá zlo.

Dívka z Osla (2021) (seriál)

Napínavé od začátku do konce. Námět již často zpracovaný,ale přesto trochu jiný. Utajený vztah,který vše zkomplikuje jako ostatně vždycky v životě. Je těžké pochopit,že se svět vůbec nemění. Věčná nenávist,nesnášenlivost a netolerance. Asi to skončí jen se zánikem života na téhle planetě. Třeba je náš život jen jakýmsi pokusem kam až to lidstvo dotáhne.

Harold a Maude (1971)

Něžné a hladící,úsměvné a těšící. Prostě kultovní záležitost.

Poražení (2020) (seriál)

Poválečné období o kterém se tak moc neví,ale umím si představit,že takto nějak to mohlo vypadat. Chaos, hlad,absence zákonů,spousta sirotků a rozdělení Berlína vítěznými mocnostmi,které mají své zájmy. Postavy nejsou kladné nebo záporné,ale jsou to lidé ,kteří mají svá tajemství,protože válka je dovedla vyrobit. Příjemná česká stopa.

Dívčí škola Al Rawabi (2021) (seriál)

Drsný závěr ve světě, který uctívá přehnanou prudérnost u dospívajících dívek,které touží po lásce. Nezdravé ovzduší bez opačného pohlaví a opět frustrace z rodinného prostředí, které vede k projevům šikany jako prostředku k vybití vlastní potlačené nespokojenosti.

Bažina (2018) (seriál)

Pro mě naprosto přesně prostředí doby osmdesátých let. Přímo mě mrazilo. Né,že by dnes nebylo zlo,ale máte aspoň naději na spravedlnost. V době tohoto seriálu žádná naděje nebyla. když se soudruzi rozhodli tak nebyla šance. Fuj.

Iveta (2021) (seriál)

Dobře jsem se bavila a nemyslím si,že Petr Kolečko a Jan Hřebejk měli potřebu východní část Slovenska nějak dehonestovat . Každá krajina má svá specifika a chcete-li je ukázat musíte použít nadsázku. Jestli opravdu některé lidi seriál uráží tak by měli o sobě více přemýšlet. Zuzana Mauréry a Milan Ondrík byli boží přímo k sežrání. Nedovedu posoudit zda jejich východní akcent je správný a to přesto,že mám v té oblasti příbuzné. Jsou to ale Maďaři.

Nikdy neodvracej zrak (2018)

Dlouhá stopáž velmi zdařilého filmečku nebyla vůbec dlouhá. Klidně bych s tímto velmi sympatickým a sugestivním hercem zůstala i déle.