Vzpomínka v mlze

Polsko, 2023, 4 h 17 min (Minutáž: 44–55 min)

Epizody(5)

Bývalý slavný rocker, kterému závislost na alkoholu a drogách zničila paměť i rodinu, se pustí do horečnatého pátrání po pohřešovaném synovi. (Netflix)

kokofek

Velmi uvěřitelný herecký výkon a to mám fakt ráda. Líbilo se mi,že zde není obvyklé klišé,že alkoholik nemá peníze a tudíž se nachází v nějakém brlohu. Má to tak větší výpovědní hodnotu a ti kteří mají pocit,že se jich tento problém netýká tak třeba zpozorní. Devastace osobnosti totiž ovlivní i finančně zajištěné rodiny. Skvělý závěr. ()

Natalia_Budz

I když jsem si minisérii pustila náhodou, nelituju. Celou dobu jsem čekala, tragický konec pro hlavní postavu..ovšem ne takhle.. rozuzlení mně obrátilo naruby - bylo to nečekané. Postava Martina Kanyi mi je (ano i přes jeho povahu :-D) sympatická. Ač mi ten konec přijde malinko přitažený za vlasy tak si myslím, že kdo žil ať v roli dítěte nebo partnera s alkoholikem,  najde si v tom svoje. Moc pěkná psychologická krimi série. ()

Ivoshek

Já teda nejsem fanda seriálů. Mám rad ucelený film, kde se nemusí všechno říct doslova a něco si i člověk domysli. Tady ta krátká série ale funguje dobře. Bavilo mě, jak tady, podobne jako v Pařbě ve Vegas, jde člověk s hlavním hrdinou proti proudu času. Hrdina není moc sympatak, což je možná pro celek i dobře. Poláci mne poslední dobou baví, tvoří povedené věci s nápadem. ()

RigorMortis

Silný zážitok. Poľskú filmovú / seriálovú tvorbu až na pár výnimiek napozeranú nemám, takže je čo doháňať. Príbeh sa odvíja a odhaľuje postupne a veci sú nakoniec v mnohých prípadoch úplne inak. Mám v rodine alkoholika (stále žije a chlastá a už vyzerá ako mladší brat svojho otca), takže sledovanie seriálu zvlášť v poslednom dieli bolelo. Jakubik ako herec zaujal, určite budem jeho tvorbe venovať pozornosť. ()

Skeksis

Poľský profesionálny alkoholik má také okno, že si už ani nepamätá, že pil. Že si niekto nepamätá, kde bol, čo robil a ako prišiel tam, kde sa prebral, to ešte pochopím, ale keby tak pil a fetoval non-stop dvadsať rokov či koľko, tak by mu pravdepodobne zlyhali vnútorné orgány, alebo by dostal mŕtvicu. Čiže pochybujem o tom, že by riešil iba niečo s pamäťou. Ale seriál je dobrý, Po treťom diely predvídateľný výsledok, ale mne to neprekážalo. Najviac mi asi prekážali tie litre vyhodeného drahého alkoholu, ktorý v snahe spamätať sa vyhadzoval do smetí, či hádzal o stenu. Mohol ich dať radšej mne:)) ()