• Thriller

Bezva chlap (2010)

Úžasná kombinace humoru,dramatu a kriminálky.Miluju severský humor, který je přirozený, lidský.Je to hlavně tím, že tyto země neovlivňovala katolická církev.Moc jsem se bavila.

Problém tří těles (2024) (seriál)

Klidně bych uvěřila,že Čína by byla něčeho takového schopna,ale s tím dodatkem,že hledají ve vesmíru další komunistické totality. S jinými by se nebavili. Doporučili by pak případným soudruhům,aby odebírali rozumy a případné produkty jen od nich.

Bloodline (2015) (seriál)

Když mě začalo zajímat jak to vše dopadne tak třetí řada není. Možná jsem hloupá a neumím ji najít ,ale myslela jsem,že bude navazovat automaticky a nic. Jinak to téma rodiny,která k sobě není vždy zcela upřímná není nic nového.  Touha po lásce rodičů a vlastním úspěchu,pocit křivdy a ublížení se objevuje téměř v každé rodince.

Černí motýli (2022) (seriál)

V podstatě jde o lásku ,která nemá hranice a je destruktivní. Seriál dostatečně zábavně a napínavě zamotává a závěrečné rozuzlení je překvapivé. Opět přichází na scénu dětství,které mnohdy předurčí naše další kroky v životě.

Sucho (2024)

Dojemné,pravdivé a smysluplné. Každý z nás má svou pravdu,má své sny a své střety s realitou života,která nám leckdy nedává na výběr. Bohdan Sláma to vše dokáže ukázat s naprostou znalostí peripetií života a laskavého nadhledu.

Přítelkyně smrti (2022) (seriál)

Pro mě nečekané prostředí,neobvyklé a nemyslím to prostředí hor. Hlavní postavě jsem fandila protože vyrůstat v Rakousku v tom dokonalém světě dokonalých lidí není nic jednoduchého. Obvykle má ta dokonalost i stinné a temné stránky.

Bratři (2023)

Myslím,že filmů z obludných padesátých let je ještě dle mého názoru málo. A tak bohužel dnešní mladí lidé netuší jak může zrůdnost všemocné vládnoucí strany vypadat v praxi. Aspoň malá náplast na rány ,které tehdejší režim uštědřil lidem, kteří měli jiný názor.