• Thriller

Bez vědomí (2019) (seriál)

Napínavé špionážní drama,které se zdá chvílemi málo uvěřitelné.Nemyslím obsah jako takový,ale jednotlivé scény jak už tady zmiňují jiní.Například návštěva vojenského prostoru.Jinak jsem se skvěle bavila .Bohužel byla bych raději kdyby nic z toho nebyla pravda.Ale obávám se,že i fiktivní příběh má svůj reálný základ.

Capitani (2019) (seriál)

Náhled do života v lucemburské vesnici a zjištění,že problémy jsou v západní civilizaci totožné. Jen nevím, jestli je to uklidňující, nebo zneklidňující.

Corpus Christi (2019)

Polský Farářův konec.Jiný přístup k náboženství než u nás což je o Polácích známo.

Criminal: Velká Británie (2019) (seriál)

Vytvořit v jedné místnosti napětí,které by se dalo krájet toť výkon hodný mistra.

Čerkasy (2019)

Trochu náročnější vyznat se v postavách a někdy i  v souvislostech. Přesto mě film zaujal svou otevřeností k problémům Ukrajiny. Na lodi jsou námořníci bez výcviku. Vláda Ukrajiny je v krizi. Lidé nejsou v názorech na obsazení Krymu stejného názoru. Dnešní válečné běsnění na Ukrajině mělo zřejmě dle představ Putina proběhnout stejně hladce jako obsazení Krymu ve filmu.

Černobyl (2019) (seriál)

Pro mě osobně připomenutí systému v jakém jsme žili.Nepřemýšlej ,nepátrej a plň co se ti řekne.Nemáš žádné informace a tak si myslíš,že je to vcelku normální.Ve skrytu duše víš,že to normální není,ale protože si žiješ svůj život,své lásky,starosti tak nad tím nepřemýšlíš a plníš co se ti řekne.Po prvním dílu mi bylo fyzicky špatně.Už jsem zapomněla jaké to bylo žít v totalitě.Asi to už dnes nikdo nepochopí.Nikdo nebyl u nás potrestán za zamlčování faktů.A stačilo aspoň gesto dobré vůle jako v Polsku kde se podával obyvatelstvu jod.

Dark - Season 2 (2019) (série)

Tak už se těším na další řadu.Třeba se něco víc vysvětlí a nebo taky ne.Možná to ani vysvětlit nelze,protože to jsou věci nevysvětlitelné.Jedno je jisté ! Druhá řada se mi taky líbila.Asi bych taky chtěla potkat své mladší a starší já.Zvláště to starší na kterém bych viděla chyby,které jsem udělala.No zajímavá myšlenka.

Delhi Crime (2019) (seriál)

Velmi zdařilé ! Od zamilovaných a tančících indických filmů je to zdařilý skok.Velmi tleskám! Indii mám v srdci a určitě bych zajela znovu!!!!Neuvěřitelná země,kde se naučíte pochopit hlavně sami sebe!

Dumbo (2019)

Trochu více pohádkové a málo tíživé než bývají Burtonovy filmy,ale ten večer mi to prostě sedlo.