Kursk (2018)

A mne sa to páčilo, tento rok dokonca viac ako Le Chant du loup. Výborný rytmus aj keď uznávam, že po prečítaní faktov som zostala sklamaná, že sa nepodarilo ísť úplne faktograficky a určite by som ocenila, keby tomu tak bolo. O filme sme sa rozprávali ešte na druhý deň, čo sa často nestáva. 4*

Domek z karet - Série 3 (2015) (série)

Tretia séria trošku sklamala, nenabrala také obrátky a nudila som sa pri nej. Dúfam, že štvrtá zase chytí tempo, lebo začínam váhať, či sa mi oplatí s tým strácať čas, keď ma to nebaví. 3*

Vánoce v divočině (2019)

Gýč gýčoidný. Ozaj sa nedá viac k tomu povedať. Akože, toto si nepúšťajte, ani keď sa budete veľmi nudiť - je oveľa lepších romantických filmov, z ktorých vám nebude oči obracať. 2*

Láska na druhý pohled (2019)

Romanťárna, čo má chytiť za srdce, kde si uvedomíte, že keď je vo vzťahu úspešný len jeden, nikdy to nebude fungovať. Veľmi sympatické hlavné postavy, ktorým to proste ladí. Do pohodyyy 4*

Domek z karet - Série 2 (2014) (série)

Toto bola jazda. Cestou nastalo pár zvratov, párkrát ma to už s tými Číňanmi už nebavilo, ale v tejto sérii som sa zamilovala do Franka Underwooda - konkrétne do jeho hry, zápalu, ťahania figúrkami a celému jeho majsterštyku! 4,2*

Domek z karet - Série 1 (2013) (série)

House of Cards na to ide veľmi pomaly a trvalo dobrých 6 dielov, kým som sa dopracovala k tomu, čo sa tam deje. Keby si to celá rodina nepozrela predomnou a tisíckrát mi to neodporučila, nedopracovala by som sa k dopozeraniu ani prvej série. Frank od začiatku, už prvou scénou, ukazuje svoju odhodlanosť leva a nič ho nezastaví - ani jeho vlastná žena - i keď by som povedala, že je to častokrát jeho jediná achilovka. Long way to be the president! 4*

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Na film som narazila úplnou náhodou na Netflixe a nedávala som mu veľké šance. Naopak ma veľmi prekvapil. Will Smith ako láskový poradca si sám nevie poradiť, lebo už má v hlave všetky scenáre predpísané. Veľmi sa mi páčil tento kontrast - pripomína mi to doktora, ktorý sám na sebe nevie vykonať operáciu. 4*

Pro ptáčky (2000)

Myslím, že tento krátkometrážnik som videla ako prvý a navždy mi zostal v pamäti. Podarené, zapamätateľné a jednoducho fasa. 5*

Sex ve městě - Loučení (2004) (TV film)

Veľmi pekné ukončenie, akési zhrnutie všetkých pekných chvíľ. So spiatočným ohliadnutím je to naozaj kultový seriál. Carrie Bradshawová ví hodně o sexu a nestydí se zeptat!! :) 4*

Moderní láska (2019) (seriál)

Vynikajúci šalát príbehov, ktoré spolu vôbec nesúvisia, avšak dotvárajú všetky odtienky lásky. Hlavne excelentný považujem prvý diel s Cristin Milioti, ktorý ukazuje úplne iný druh lásky - otcovský, ale za to pokrvne nespojený vzťah nájomníčky a vrátnika - perfektné. Tretí diel s bipolárnou Anne Hathaway bol perfektný a veľmi realistický - trošku aj o sebaláske a sebaakceptácii. Veľmi pekné. 4,3*