Zrodila se hvězda (2018)

Celkom sklamanie. Po tomto celom roku som si počkala až ustane veľká a star is born vlna a musím povedať, že film ako taký vo mne zanechal rozpačitosť. Akože je to romantika a je to aj muzikál. Obe mám rada a obe považujem za solídne žánre, ale tu mi to nejako spolu úrovňou nehralo. Pesničky výborné, ale dej trošku pretiahnutý a pomalý, nedynamický k dynamickým pesničkám. Súhlasím s Maximilianusom, že to bolo celé príliš smutné, aj tam, kde by to smutné byť nemuselo. Čo sa týka vykreslenia ich vzťahu, páčila sa mi veľmi žiarlivostná scéna s koláčom na tvári. 3,6*

Samba (2014)

Ja som teraz úplne neobjektívna, ale nevadí. Akonáhle je vo filme Omar Sy s tým jeho úsmevom za milión dolárov padám do kolien. Charlotte mi príde vo všetkých filmoch taká zmätená, neviem či je to povahou filmov, ktoré si vyberá, alebo je to naozaj jednotvárna herečka. Tentokrát utečenecká tématika ako riť na šerbel. Tahar Rahim výborne doplnil exotické obsadenie a celé to tikalo jak švajčiarske hodinky.

Vymazaný kluk (2018)

O prevýchove homosexuálov som počula a videla už veľa. Priala by som si, aby to malo iný koniec a to menej americký. Kidmanka hrá skvelo, páči sa mi, že ju urobili obliekaním a vizážou extra lacnou, pôsobilo to veľmi vierohodne. Dejovo celkom pomalé, dve-tri scény by sa dali nazvať výborne zvládnuté, ale inak priemerná snímka. 3*

Chuť lásky (2007)

Zívam. ach. Nuda. Ani romantiku som necítila. Nič. 2,4*

Dva v tom (1995)

Sympatická komédia trošku pritiahnutá za vlasy, ale keď sa chcete odreagovať pri šarmantom Hughovi, tak super! Trošku sa mi zdala natiahnutá stopáž. 3,5*

Terapie láskou (2012)

Keď som tento film videla pred pár rokmi prvý krát v podstate som ho dosť odsúdila. Nudil ma. Dnes o pár rokov neskôr som v ňom našla iskru a pochopila som, čo nám chceli Bradley a Jennifer povedať. Vzťah dvoch šialených ľudí sa asi nedá pochopiť na prvý krát. Nemyslím, že to bola rola hodná Oscara ale nebudem polemizovať. Najviac sa mi páčila tá odviazanosť. 3,4*

Naprosto šílená (2018)

Parádna komédia, ktorá prekvapila. Napriek tomu, že tam hrá Natalia Oreiro, to nie je žiadna telenovela, ale solídny príbeh plný nových emancipovaných myšlienok. Za 4*

Horší už to nebude (2006)

Film, ktorý vás neskutočne pobaví. Plynie tak skvele, že sa od neho nechcete odrthnúť a námet je tiež bravúrny. Jediné, čo ma sklamalo, že sa to skončilo typickým americkým klišé. Inak za 4,5*

Lepší pozdě nežli později (2003)

Príjemný mix komédie a romantiky s niektorými celkom nepredpokladateľnými scénami. Jack a Diane majú silnú charizmu a to drží celý film nad vodou. Na nedeľné popoludnie - prečo nie? 3,5*

Diktátor (2012)

Tento smiešny film je pre mňa extra spešl, pretože som pri ňom pred 7 rokmi prvýkrát povedala v kine svojmu frajerovi, že ho milujem. Ale inak... na tomto filme milujem jeho politickú nekorektnosť a mal by si ho pozrieť každý, kto sa neberie vážne! Obzvlášt pri niektorých scénach sa idete od smiechu pototo! 5*