V pasti (2018)

Pozerať tento film na Silvestra (keď vám za oknami trieskajú petardy a vy sa bojíte výjsť von pozerať ohňostroje, lebo sa chcete vyhnúť vetru, ktorý vo vás vyvolá samovražedné sklony) nebol celkom dobrý nápad. Čo sa týka hororu a thrilleru, bolo to na hrane strašidelnosti. Sanda hrá výborne, len škoda že dosť vidno, že je umelá. Ale napätie super, dej vynikajúci a hlavne tam bol lahodný John Malkovich. 4*

Roma (2018)

No ja vám neviem. Mne sa to nepáčilo. Asi som mimo a nevyznám sa v tom skvelom režírovaní. Proste som sa prvú hodinu filmu nudila a ďalšiu polovicu filmu som dúfala, nech sa tam už niečo poriadne stane. Akože chápem, že to malo byť ako portrét o obyčajných veciach a ľuďoch, ale tohle mě prostě nebere. 2,5*

Nedotknutelní (2011)

Po troch videniach som si myslela, že ma to už tak nenadchne, ale dnes som si tento francúzsky skvost pozrela znovu a musím uznať, že je to diamant modernej francúzskej filmografie, ktorý si nesmie nechať ujsť nikto. Nasmejete sa ako ste sa ešte nikdy nenasmiali, poplačete si, ako ste si ešte nikdy nepoplakali a to všetko so soundtrackom Ludovica Einaudiho. 5***

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Posledná rola Rowana Atkinsona v roli Mr. Beana bola horskosladká. Trochu sme sa posmiali, v momentoch to bolo trošičku trápne, ale stále myslím, že sa tvorcom podarilo slušne túto sériu ukončiť. 3,5*

Poslední prázdniny (2006)

Milá idylka v predvianočný čas, lokácia v Karlových Varoch ma neskutočne potešila (aj keď, ak by som bola z Maďarska, tak mi je to jedno :D) Gérard Depardieu bol veľmi zlatý a Queen Latifah mi prekvapivo neliezla na nervy. Na prvý sviatok vianočný, celkom príjemná rodinná záležitosť. Nikto od toho neočakáva prelomový dej ani zážitok, ako z festivalového filmu. 3,5*

Aquaman (2018)

Ak chcete byť poriadne mokrí, odporúčam ísť na 4DX 3D do kina. My sme boli skoro celý čas vlhkí a ešte ten vietor do toho bol fasa. Aquaman je výbornou kombináciou hereckých výkonov a neuveriteľných CGI egektov. (akože fakt nekecám, toto musel byť mega drahý film). Mne sa veľmi páčilo aj vystavanie deja, musím uznať, že som vo filme nepostrehla napriek dlhej stopáži ani jeden moment, kedy by som sa nudila). Bomba! (Aupark Bratislava, Cinema City, 4DX 3D) 5*

Mami! (2014)

Ako Steve (Antoine Pilon) roztvára obrazovku si uvedomujem, že prvá polovica filmu je natočená v zúženej podobe a veľmi skľučujúco. Ku koncu, keď sa obrazovka zase zúži, mi to neskutočne dobre dokázalo navodiť atmosféru z prvej polovice filmu. Takýto nápad s obrazom som ešte nikde nepostrehla a musím povedať, že to dokonale prenieslo emócie. Inak som nikdy nepočula kanadskú francúzštinu, takže ma prekvapilo, ako hrozne znie. Plné emócií. 4*

Mercy (2017)

Po dopozeraní filmu ma trošku prekvapilo tunajšie slabé hodnotenie /aktuálne 56%/. Mne sa to celkovo dosť páčilo, čo sa týka hereckých výkonov to bolo všetko v poriadku. Príbeh som nepoznala a film som si pustila nevediac o čom bude. Práve tým ma prekvapilo celkové rozuzlenie, keďže som myslela, že pôjde o akčnôstku s vlnami, búrkami a bojom o život. Dostala som pravý opak a more hralo skôr rolu posledného svedka osudu Donalda (Colin Firth). Na sobotný večer si to pozriem s rodičmi určite znovu. 4*

55 schodů (2017)

Rozmýšľam, či sa tento film dá ešte nejako vylepšiť - veru, nie nedá. Helena Bonham Carter hrá, akoby sa pre túto rolu narodila. Scenár je takisto excelentný. Veľmi sa mi páči symbolika názvu filmu, ktorá nie je vôbec prvoplánová a doslova vystihuje všetko, o čom tento film je. 5*