HonzysKISS

Česko
Milovník dětí na másle

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 26.7.2020  01:41
    Papírový dům (Netflix verze) (TV seriál) (2017)

Naprosto chápu, proč je tohle tak populární, ale mě to pořád něčím štvalo. Seriál je sice moc hezky natočený, ty plány přepadení jsou úplně výborné, hudba je skvělá (i když mi to občas přišla jako vykrádačka od Zimmera), ale ty postavy jsou totálně příšerný. Oblíbil jsem si jenom dvě. Berlin je sympaticky nebezpečný týpek, který má to správné charisma a Nairobi je moc roztomilá divočanda, která si umí ze všeho kuriózně udělat srandu. Potom mám ještě celkem rád Profesora. Nejdůležitější plánovač celé akce. To je tak vše. Ostatní loupežníci jsou spíš děti, nebo se aspoň tak chovají. Převážně Tokyo. To je vážně snad ta nejhorší hlavní postava (jo bohužel přímo ta nejdůležitější v celém seriálu), co jsem kdy kde viděl. To její drsňácké vyprávění je tak trapný a otravný. Hlavně ty kecy o lásce, no fuj. Strašně blbá kráva, už dlouho jsem necítil k někomu takovou zlost. Když se dostanu k dalším postavám, tak mi všude to chování vadilo. Taky je tam spoustu zamilovaných románků. Všichni jsou strašně ubrečený a dementní. Hrozně to komplet hraje na city. Nebo paní agentka vyjednávačka, ten její rituál před blábolením jsem jí fakt nežral a ty její deprese byly taky hrozný. Pořád byla psychicky na zhroucení a potom začala být znovu drsná. Pak mě hrozně mrzelo to, že ten seriál má některé záběry a zvraty jako opravdu skvěle natočený. Občas jsem si řekl, jak je to geniální, nemohl jsem ani mrknout. Jenomže pak to zkazí opět nějaká drsně (ne)povedená scénka u které si řeknu, že je seriál velká blbost. Dál je to hodně o náhodách a nelogičnosti, ale to mi moc nevadilo. Ovšem, co mi nejvíce na tomhle „skvostu“ rozzuřovalo bylo, že se tam téměř neumírá. Díky tomu mi to ještě víc přišlo jako směšné přepadení pro teenagery. Do prčič tak když jim policie v žádném případě nechce vyjít vstříc, tak ať nějakého rukojmího popraví. Nebo když rukojmí dělají bordel a neposlouchají, tak ať někomu aspoň trochu ublíží. NIC. Jak kdybych se díval na záporáckou verzi Třináct důvodů proč (to jsem naštěstí samozřejmě nedokoukal). Celý seriál má luxusní potenciál, ale nevyužitý. Poslední věc, co mi vadí je, že když nějaká epizoda skončí otevřeně, tak já se jak idiot přes celý den těším na to, jak se to vyřeší a ti blbečci v tom následujícím dílu to většinou zmáknou do pár minut. Každopádně i tak jsem to dokoukal a budu se dívat i nadále. Protože mě sakramentsky zajímalo, jak to celé skončí. Takže vás to díl po dílu nutí sledovat furt. Naštěstí to není vážně nuda. Pořád se tam něco děje. Jsou tam teda i flashbacky, ale ty mi většinou nevadily. Dokonce to má i suprový humor. Já bych tento seriál doporučil jenom v tom případě, že budete chtít dobrý a potřebný oddych. Nebo si u toho můžete vyžehlit prádlo. Konec druhé série naštěstí stojí za to. Dokonce i třetí řada je dobrá, protože tam už nebyli všichni tolik uplakaní. Když prominu ty Netflix buzny a feminismus. Poslední věc, co je fajn, má to určitě výborný anglický dabing. Celkově bych tomu dal 62/100

• 24.7.2020  01:52
    Jak vyrobit vraha (TV seriál) (2015)

Strašný masakr, především první série. Vážně brutální, když jde opravdu reálně vidět u soudu/výslechu, jak jsou ty lidi nervózní, pláčou, nebo se přeřeknou. Občas u komentování nějakého jiného snímku napíšu, že jsem u něčeho měl příjemně nepříjemný pocit, ale tady byl celou dobu vážně jenom totálně nepříjemný. Takový jsem snad ještě nezažil, a to bylo samozřejmě skvělé. Absolutně bych nechtěl být v kterékoliv jejich kůži. Nechápu to, jak se i přesto dokázali někteří chovat před kamerou pozitivně. Velký respekt k nim. Seriál je výborný i v tom, že nikdy nevíte, co se podobného může stát vám. Neříkám hned vražda. Může jít i o úplnou blbost, která vypadá jako klasická klukovina, jenomže ejhle najednou máte v poště předvolání k výslechu. Tam si prostě musíte silně stát za svým a nenechat si nakukat do hlavy to, co po vás chtějí. Je to vážně hnusný pocit, jak ten kokotský polda po vás všechno chce, jak kdyby on sám byl přímo u toho v tom, co se stalo. Seriál má i perfektní složenou hudbu, je to takový kytarově smutný. Tohle všechno platí spíš pro tu první řadu. Druhá je taky super, ale už mě tak nenutila koukat s vyvalenýma očima. Každopádně je i tak velmi zajímavá. Celkově 89/100

• 19.7.2020  02:07

Po pravdě se v rapu absolutně nevyznám, vyrůstal jsem na rocku, ale tohle bylo super. Nejdřív mi vadilo, že tam bylo moc tmy, málo drog, ale hudby a čubek tam bylo dostatečně. Bál jsem se, že se mi to samé nigga nigga nigga strašně zhnusí, ale když si tak furt říkají, tak v pohodě. Sice píšu samé negativa, ale natočený to bylo vážně skvěle. Ještě teď mi v uších mi hraje ten správný černošský old school rap. 96/100

• 13.7.2020  02:46
    Dark - Série 3 (série) (2020)

Nejspíš jeden ze všech seriálů s nejlepším zakončením. Velká škoda, že poslední dva díly nenatáhly ještě o tu jednu sérii víc. Až moc se k tomu přímo vybízí. Takhle je to bohužel strašně urychlené a pár menších otázek stále nezodpovězené. Ale naštěstí to nejdůležitější víme a jak už Dark známe, dává to naprostý smysl. Něco podobného se asi zase dlouho nenatočí. 96/100

• 10.7.2020  02:55
    Annihilation (2018)

Vyklubalo se z toho dost dobré sci-fi. Má to sice asi víc mínusů než plusů, ale stejně mě to hodně bavilo. Atmosféra úžasná, příběh uspokojující, hudba přenádherně experimentální a chvilkami byla i husí kůže. Největší škoda je, že je to hrozně nepříjemně feministické. Fakt si minimálně párkrát řeknete, že ženský mají být v kuchyni. Ten vyslaný tým mi přímo nevadí, to se snažili aspoň blbě vysvětlit, ale třeba hlavní šéf mohl být chlap. Potom jsou strašně hnusně naanimované zvířata, ale to se dá ještě jakž taž přežít. Věc, která mě mrzela byla taková, že mi přišel málo využitý potenciál. Konec mohl být trochu delší, protože byl skvělý. A vůbec, uvítal bych i mnohonásobně víc rozpočtu a klidně i tu trilogii. 79/100

• 2.7.2020  00:52

Moc pěkný snímek o dvou kamarádech na dobrodružné výpravě. Na začátku jsem čekal, že to bude hrozná nuda, ale potom to začínalo být fajn. Nejlepší je ta česká mluva. Jako kdybych byl mezi nimi. Jenom škoda, že to celé působilo strašně rusky. 78/100

• 27.6.2020  02:19

Tak tohle byla fakt totálně nesmyslná, nelogická, nudná ptákovina, a to doslova. Čekal jsem nějaké hnusně nechutné úchylky, ale dostal jsem úplný hovno. No vlastně ani to hovno tam bohužel nebylo. Plivu na Tvůj Hrob je oproti tomuhle luxusní poklad. Proč tady sakra byly vidět ty péra? Nechci říkat, že mi to přišlo zbytečný, to hardcore tomuhle téma vážně sedne, ale určitě nemusím vidět ptáky a koule přes celou obrazovku, kurňa. Opravdu mi na filmu nepřišlo skoro nic dobrého. Říkám si, třeba je to dobou, ale přeci v sedmdesátých letech už byly filmy na vysoké úrovni, ne? O těch katastrofických hereckých výkonech nechci ani mluvit (leda že by to byla supr parodie). Jediné, co tenhle snímek zachraňují jsou dvě věci. Naštěstí se dočkáme trochu lesbiček a krátká scéna s mučením byla parádní. Toť vše. 10/100

• 26.6.2020  01:19
    Den poté (TV film) (1983)

Parádní podívaná o tom, jaký by bylo, kdyby nastala jaderná válka. Vůbec mi nevadily staré počítačové efekty. Bylo to vážně supr, jak se lidi mění v kostry. Jenom škoda potom toho velkého skoku, že najednou byli lidi jak ve westernu. Chápu, že by se ten posun určitě stal, ale mohl o tom být natočen větší vývoj. 80/100

• 25.6.2020  02:54
    Stoker (2013)

pěkný psycho film. Napínavě mě to pěkně nechalo chladným. Čekal jsem, že to bude trochu o ničem jiném, což hezky překvapilo. Jenom škoda posledních dvaceti minut. Ten konec to hodně zkazil. Ze začátku jsem měl hlavní postavu rád, ale z jedné vteřiny se z ní stala obyčejná kráva. 73/100

• 21.6.2020  02:10
    Domek z karet - Série 6 (série) (2018)

Opravdu jsem doufal v to, že to nebude zase tak špatná série. House of Cards jsem totiž shlédnul až o pár let po ukončení seriálu. Ačkoli nerad přiznávám, že díky jedné postavě má celý seriál smysl, budiž je to tak. Frankovi Underwoodovi se prostě nic nevyrovná. Claireniny monology (i když se fakt snaží) nejsou ani náhodou tak drsné a opravdové jako u něj. Její hlas mě už začínal iritovat. Tuto řadu už vedou jenom Doug, Hammerschmidt a trochu Seth. Hodně jsem se bál na zapomenutí Franka. Naštěstí je tady zmíněn v každém díle několikrát. Příběh by popravdě nemusel být ani špatný, naopak vážně není tak zlý. Některé scény jsou dokonce excelentně natočeny. Taky jsem si všiml, že bylo více zapracováno na hudbě. No a teď zase ty špatné zprávy. Nejhorší na tom celé je ten nechutný feminismus. Tohle vážně posrali. Celou dobu v seriálu všichni žvaní ať je prezidentkou právě Claire, jenomže když se tak stane, tak z ní udělají totální feministickou píču. Už mi to přišlo spíš jako parodie na Bílý dům. Byla tam jedna scénka (mírný spoiler), kde se sejdou doslova samé ženské političky a začnou krásně profesionálně jednat. Pochybuji, že by se takhle reálně na jednom místě dokázaly domluvit ženy bez hádky. Takže pro svlečnu divačku to bude ohromná spokojenost. Největší škoda je ta, že ty závěrečný díly vypadají skoro skvěle. Vážně jsem si říkal „na tomhle se už nedá nic pokazit, aspoň to zakončí uspokojivě, když je to bez Franka o ničem“. No a samozřejmě jsem se hnusně mýlil. Ten úplný konec je neuvěřitelný odpad ve scénáři. Přitom vážně fakt nechápu proč. Mělo to naběhnuto věřte nevěřte dost dobře… 40/100

• 21.6.2020  02:08
    Domek z karet - Série 5 (série) (2017)

Po pravdě nevím, jestli tahle série je suprová nebo hrozná. V první polovině je pořád horko těžký boj (který je skvělý sledovat) v kandidování a nakonec to dopadne strašně jednoduše. No a v druhé polovině to začíná celkem hustě tahat Claire. Pro holky to musí být výborná podívaná, ale já ji moc nefandím. Jinak celkově mě štve i mrzí, že si podle mě Frank to prezidentování tolik neužil. Čekal jsem, že v seriálu bude mnohem víc jeho silné vedení, nebo aspoň více těch rozhodnutí. 85/100

• 21.6.2020  02:08
    Domek z karet - Série 4 (série) (2016)

Tak tahle série byla ze všech nejlepší. První díl nebyl sice úplně dobrý, ale hned potom se to krásně rozjelo. Doug se konečně vrátil v plné síle a opět je to frajer. Akorát Claire mě občas už pěkně štvala. Je to mrcha a scénáristi ví proč. Vytvořili dva tábory diváků. Ti, co fandí Frankovi a nesnáší Claire, no a opačně ti druzí milují Claire a suverénnost Franka nestrpí. Dřív byli opravdu skvělý tým. Byla krutá jako on a podporovala ho, ale teď po třetí řadě je prostě jiná. Což se dalo čekat. Ovšem naprosto parádní je to, že se vrátily postihy Franka z minulosti. Nejdřív jsem si řekl, „oje zase řeší něco, co nemá smysl“ jenomže tohle je napsaný naprosto skvěle. Ocenit se musí i staré známé tváře. Pak jsou tady ty věci, které mě maličko štvou. Mrzí mě třeba Seth. U něj furt nevím, jestli ho mít rád či nemít, má to tam pořád na holičkách. Nebo co mi u jedné postavy vadilo, tak bylo chování Freddyho. Prostě proč… Ale naštěstí je to maličkost. I ten Tom jejich spisovatel/mluvčí mě začínal štvát, takový nesympaťák. Taky je zvláštní, že jde celou dobu o souboj kandidátů Franka a Dunbarové, no a najednou se tam z ničeho nic objeví nový kandidát, který je šíleně nebezpečný v hlasování. Ale naštěstí je to taky skvěle napsaná postava, takže to zachraňuje. Poslední věc, která mě mrzela je, že škoda zmizení American Works. Frank se o to tak usilovně snažil a najednou v celé sérii není o tom ani zmínka. Sice jasný, nebyl na to čas, ale zapomenou na to úplně nemuseli. 100/100

• 21.6.2020  02:07
    Domek z karet - Série 3 (série) (2015)

Tato série (pokud nepočítám poslední) mi přišla nejslabší. Přitom jsem se těšil, jak to Francis jako nejvyšší všem krásně natře. Na jednu stranu je super vidět, jak je prezidenství strašně těžké a není to fakt žádná prdel. Jenomže jsem si už začínal často říkat, že to s tím přehání, jak se mu nedaří. Obzvlášť některé díly začaly být kvůli tomu nudné. Je sice pravda, že byl předtím obyčejný tajemník a potom (jenom) chvíli viceprezident, no ale stejně. Doug mě taky pěkně štval. Sice ano, od samého začátku byla otázkou času, kdy upadne do svých depresí, ale byl otravný a většina jeho scének zbytečných. Potom je tady Remy, kterého jsem vůbec nepochopil. Frank o něm stále říká, jaký je to prevít a teď ho takhle pustí k sobě. Každopádně jsou tu věci, které tuhle řadu zachraňují. Kdykoliv, když je dialog mezi Frankem a ruským prezidentem, tak je z toho cítí skvělé napětí a totálně pravé drama. Viktor to zachraňuje určitě nejvíc. Potom tu jsou tři poslední díly téhle série, ty jsou naprosto geniální. A jako třešničku na dortu jsme se dočkali i k debatě našeho nejoblíbenějšího státu. 80/100

• 21.6.2020  02:07
    Domek z karet - Série 2 (série) (2014)

Bavilo mě to o malinko méně než první série. První díl byl tak převýborný, že to potom začalo být trochu bez zvědavosti. Politické téma v první sérii mě zajímalo mnohem víc. Je tady Rachel, u které mě její příběhová linie moc nebaví, naopak mě spíš štve, jako by tam byla zbytečně navíc. Možná to taky bude absencí Peterem Russo. Byl to sice zmetek a určitě jsme ho všichni neměli rádi, ale dával tomu šťávu. Jediné, co mě na první polovině zůstalo lákadlem byl zdevastovaný Lucas a jeho snaha zničit Franka. Bylo fakt skvělý, jak všechny novináře prosí o pomoc, ale ti se strašně bojí mocných lidí ve vládě. Každopádně naštěstí druhá polovina série se zase pěkně rozjela. Opravdu moc. Díky posledním šesti dílům to vyšplhalo krásně nahoru. Dostanou se do toho číňani, jiné nezákonné činnosti a soudy. Obzvlášť ty soudy jsou moc pěkně zpracované. Když sedí soudní porota a naproti nim je obžalovaný s desítkami právníků. To je vážně skvělá podívaná. Třešnička na dortu je i skvělý rýpnutí do našeho sousedského státu. 94/100

• 21.6.2020  02:06
    Domek z karet - Série 1 (série) (2013)

Alkohol, drogy, děvky, média, pěkně hezounká novinářka a politika. První série je určitě jedna z těch nejlepších, protože tyhle všechny věci to zahrnuje. Bál jsem se, že to bude jenom o té politice, ale je v tom mnohem víc. 97/100

• 21.6.2020  02:06
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Ač jsem se strašně bál délky a počet kapitol, musel jsem se už taky na tento skvost podívat. Musí být velice těžké natočit politický seriál, aby zabavil i normální diváky, kteří (jako já) politiku tolik nesledují. Ovšem je tady toho mnohem víc. Máme tu opilce, děvky, drogy, nelegální činnosti, spoustu osobních problémů, korupce a dokonce i mrtvoly. Ta politika je tady samozřejmě nejrozsáhlejší, ale ne až tak tolik jak jsem očekával. V prvních sérií se nejvíc řeší nové zákony, reformy a školství. Jinak je tu spoustu jiných věcí. Největší zásluhu na pozornosti seriálu má bezesporu Kevin Spacey. Je to záporák, což je absolutně super. Kdybych to věděl dřív, podíval jsem se už dávno. Často se děje to, že k vám přímo samotný herec promlouvá do kamery. Nejdřív jsem si říkal, jak je to trapné a otravné, ale potom jsem se začínal těšit, jakou zmrdovinu nám chce zase povědět. Je to vážně borec. Některé jeho scény jsou až neuvěřitelně mrazivé. Jde z něj respekt jak svině. Buď mu budete fandit nebo naopak nenávidět. Jediné, co mi na něm vadí jsou jeho nechutné úchylky. Naštěstí miluje aspoň žebírka. Potom tu máme jeho manželu Claire. Ta je hodně v pohodě. Málokdy mi takhle seriálová manželka hlavního hrdiny nevadí. Tvoří spolu opravdu dokonale nebezpečný tým. Hlavně jejich společné večerní okamžiky při zapálené cigaretě, to jim fakt žeru po každé. Jinak i ostatní postavy jsou výborně napsané a zahrané. Krásně si jde všimnout, že se politici (spíš herci) chovají jinak před médii, mocnějšími lidmi, nebo přímo v Bílém domě a různě jinde. Taky se rozhodně připravte na spoustu politického slovíčkaření. Za zmínku stojí i hudba. Kdykoliv budu mít chuť na politickou atmosféru, vzpomenu si na pěkné skladby pana Jeffa Beala. Seriál má i hodně větších mínusů, ale už se mi je nechce psát (byly by to spoilery), když tak jsem je napsal do komentářů u sérií zvlášť. I když to nikdo nečte :D Ale jedna z větších věcí mě přece jenom štve, že mi to často přijde přehnané, co šíleného se tam v pohodě děje. Nebo jsou nějaké pozdější série už moc natahované, že se tam řeší celou dobu to samé. Každopádně bude to znít asi blbě, ale kdybych byl Američan, bavilo by mě to určitě stokrát více. 91/100

• 7.6.2020  03:09

Takový ten druh filmu, který vás bude bavit jenom když jste zamilovaný a chcete se zabít. Na to, jak je to chválené jsem teda čekal o dost víc. Bill Murray je samozřejmě naprosto výborný herec. Atmosféra Tokia je fakt fajn (akorát nečekejte žádný Japan drogy). Má to důležité poselství. Chvílemi taky příjemný humor. ALE tomu scénáři strašně chybí nějaké zásadní vykolejení. Pochopil jsem, že je to o tom jak slavný herec (jako že postava ve filmu :D) musí v cizí zemi dělat blbce pro japončíky, kde náhodou potká Američanku a začne to být mezi nimi ostré. Zní to strašně zajímavě, ono to taky celou dobu zajímavé je. Kouká se na to vážně pěkně, ale strašně v tom jde vidět ta obří mezera v ději. Ani na chvíli jsem se nenudil, pořád jsem čekal napjatě na ten okamžik zlomu, který nepřišel. V závěru jsem si řekl „to je jako vše?“. Nakonec je to prostě jenom obyčejná romanťárna. Ono to taky bude tím, že režisérka nebude přímo po tatínkovi, což není tajemstvím. 75/100

• 5.6.2020  03:48
    Amistad (1997)

Moc pěkně natočený film, ale ty zdlouhavé kecy černochů a bláboly o otroctví si fakt mohli odpustit… Zkrátit to tak o 40 minut, potom by to bylo supr.

• 23.5.2020  03:19

Hodně v pohodě film. Takhle nějak si představuju dialogy mezi prodavači v malém krámku. Nejlepší byla ta teorie s Hvězdnými Válkami. Určitě doporučuji si najít prodlouženou verzi. U ní jsem se nasmál nehorázně, i Jejich historky mi přišly opravdu vtipné. Nebo ten sex na záchodě, to bylo top. Možná maximálně škoda toho hokeje, ten mi přišel až příliš, že se mi tam moc nehodil. 89/100

• 19.5.2020  01:52
    Neon Demon (2016)

Čekal jsem kanibalismus, ukázaný kozy, kundy a nedostal jsem z toho prakticky nic. Pro holky (a hlavně pro instačubky) je tenhle film ideální, ale mě to vážně moc nebavilo. Čekal jsem něco víc, ale určitě je to dobrý. Je zajímavý, jak funguje modeling. Nedivil bych se, kdyby to tak bylo. Dokážu si představit, že to bude bavit hodně lidí. Velký plusko za scénu v márnici.

• 8.5.2020  01:52
    Dark (TV seriál) (2017)

Pokud vám nevadí hlavní pointa (tedy mini spoiler), kterou se dozvíte ve druhém díle, tak čtěte dál. Já byl u toho příjemně překvapen. Kdo má rád hrátky s časem, s minulostí a budoucností, tak stoprocentně doporučuji. Až si tohle zajímavé dílo pustíte, určitě si u toho udělejte největší klid. Jestli vás to chytne, tak už nepustí. Budete neustále přemýšlet nad tím, jak to vlastně funguje. Dlouho se mi nestalo, že po konci dílu jsem ještě čuměl na titulky, přehrával si v hlavě celou epizodu znovu a říkal jsem si, co se to právě stalo. První série vás vlastně naučí v tom světě žít. Ve druhé budete už součástí. Jenomže stejně celou dobu nebudete vědět jaký je cíl seriálu, kdo je záporák a komu naopak fandit, jaký je vlastně příběh seriálu, nebudete si prostě jistí, o co v tomhle světě jde. Ale co budete zatraceně dobře vědět je, že to do sebe všechno krásně zapadá, a to je nepopsatelně suprový kouzlo. Jinak celé to má takovou krásně hnusnou atmosféru, že toho jde doslova cítit Dark. To samé i soundtrack. Někdy je hrozně pekelný a sem tam zase příjemný. Líbí se mi, že když se objeví nějaká hračka na čas, tak tady opravdu je. Ne jako v ostatních podobných filmech, kde je vše tajně za kamerou. Postavy jsou tady zvláštní. Musíte si na ně přijít sami. Není lehké najít oblíbence. Co ale můžu prozradit, tak se dost divím, že si Netflix neřekl podmínku, aby v tom hrál nějaký černoch nebo číňan. Opravdu jsou tam všichni čistí němci. Máme tady teda pořád buzeranství a nechutnou transku, ale naštěstí to tolik neleze do očí. Nejdřív mi vadilo, že je seriál svižný, ale na druhou stranu je to supr. Protože to aspoň není nuda a pořád vás to nutí přemýšlet. Musím říct, že první série byla bohužel dost předvídatelná, ale druhá je v tomhle naštěstí lepší. Malinko mě štve, že tady mají velkou roli teenageři. Pořád si myslí, že jsou nějací hrdinové. Jako by to bylo v módě dělat z dětí ty nejlepší. Pořád jsou nasraný, že jim nikdo nic nechce říct. Taky proč? Jsou to přeci jenom děti. Řeknou tu (nemyslím děti) spoustu motivačních/citových keců. Většina z nich je vážně supr, ale někdy už z toho šlo strašně cítit, že je to přehnané. Takový to, když se snažíte vytvořit nejvíc smysluplnou větu, která vás má emociálně dostat, ale ve skutečnosti je to buď samozřejmost nebo blbost. Potom je tu pár věcí, co nejsou nikdy vysvětlený. Myslím některé události už z první série. Jsou to sice spíš maličkosti, které mě zajímají po osobní stránce, ale stejně je to podle mě bohužel zapomenuto. I když v tomto možná ještě třetí řada překvapí. „Čas je vždy s tebou, kamkoliv půjdeš. Nosíš ho v sobě a on nosí tebe. Vidí a slyší všechno, co děláš a říkáš.“ Edit.: po třetí sérii je to za mě určitě jeden z všech seriálů s nejlepším zakončením. Dokonce bych nejradši tu poslední řadu ještě roztáhl na čtvrtou sérii. Protože byla bohužel moc urychlená a pár menších otázek zůstalo nezodpovězeno, ale naštěstí to i tak všechno dává naprostý smysl. Garantuji, že po zhlédnutí celého seriálu (i když ho projedete do pár dnů) se budete stoprocentně chtít podívat znovu. Něco podobného se zase pěkně dlouho nenatočí. Celkově 98/100

• 1.5.2020  02:24
    Ozark - Série 2 (série) (2018)

Spoilery k první sérii – Po smrti Del Ria jsem se strašně bál, že to kvůli němu hrozně klesne. Naštěstí to pořád byla výborná podívaná. Tahle série zaběhne strašně do politiky, a to je celkem super. Pořád mě to neuvěřitelně bavilo. Konečně jsme se dočkali tatíka Ruth. Já jsem se na něj těšil, jaký to bude zmetek. Ve skutečnosti to zmetek opravdu je. Ačkoli mi malinko přišel jako klasická klišé zlá postava, tak mi to moc nevadilo. Budete ho nesnášet, ale v tom dobrým smyslu. Ovšem nejzajímavější je tady Helen. Právnička kartelu, která nemá žádné emoce a chce pro svého hlavního šéfa jen to nejlepší. Na chvíli se může zdát jako fajn kámoška, ale stejně z ní jde hrozný strach. Aneb její první slova, co už nezapomenu „nevyjebávejte se mnou ani s mým klientem, jinak vaše děti zemřou a vaši ženu vykuchají. Chcete vědět, co udělají vám?“ Jacob, kterého jsem v první sérii neměl moc v lásce (tedy je to strašně super vytvořená postava, někdo jako on tam zatraceně patří, spíš jsem ho nemusel osobně co se týče vžití do seriálu), tak jsem ho tady začal mít celkem rád. Naopak o jeho ženě se říct nedá, to je fakt nechutná kráva.

• 25.4.2020  03:21
    Ozark - Série 3 (série) (2020)

Třetí řada mi už přišla poněkud jiná. Jsou tady nové lokace, postavy, víc skvělého černého humoru a už i ten příběh se ubral trochu jiným směrem. Praní peněz a (konečně je tu!!) kasino tady sice máme pořád, ale od poloviny série už tomu nedávají takovou pozornost. Řeší se tu spíš rodinné záležitosti. Naštěstí to má svůj důvod. FBI to tak neskutečně hlídá, že jsem si říkal, jestli je to vůbec reálné. Hodně pozornosti se věnovalo Benovi, bratrovi Wendy. Je to zajímavá postava, ale maličko mi přišlo, že to nebylo zase tak nutné, aby se tam z čista jasna objevil. Je to trošku laciný fígl, jak seriál okořenit. Aspoň Jonah má nového kámoše. Byl jsem pěkně naštvaný na Ruth. Říkal jsem si, to musí být nějaká chyba ve scénáři, ale na druhou stranu je Ben jediný, který se k ní takhle kdy choval… Když už jsem byl u Wendy, tak po druhé řadě jsem si říkal, že se v ní probudilo zlo, že bude mít pěkně brutální nápady. No, jako sem tam jo, ale čekal jsem o dost víc, což mě trochu zklamalo. Co jsem nečekal, tak že Darlene bude mít nadále tak velkou roli. Sice je ta ženská strašně protivná, ale vždycky někdo takový musí mít v seriálu své místo. Jak jsem říkal, že mi tahle řada přijde jiná tak je to taky tím, že úplně zmizela některá známá místa. Každopádně je to stále výborná podívaná. Obzvlášť díky většímu zapojení kartelu. Hrozně moc se těším na pokračování. 88/100

• 19.4.2020  03:17
    Ozark (TV seriál) (2017)

Musím říct, že do tohoto skvostu jsem se totálně zamiloval. Jedinečný seriál o praní peněz. Já ani nevím co říct, tohle je přímo umělecké dílo. Příběh je výborný. Strašně jim žeru to, jak se Byrdovi přestěhují do malého městečka a postupně ho ovládají. Všichni je nesnáší ale zároveň jim někdo vyjde vstříc. Má to vážně obří zvraty. Kolikrát jsem měl chuť vyskočit z gauče, protože jsem fakt čekal, že nějaká událost dopadne úplně jinak. Naprosto každá scéna je důležitá. Nikdy jsem se nenudil, pořád jsem měl oči na šťopkách. To už se mi hodně dlouho nestalo u seriálu, co má každý díl hodinu. Hudba je taky pěkná, do té temné atmosféry pasuje krásně. Nejhlavnější na tomhle veledíle jsou postavy a dialogy mezi nimi. Hlavní dvojka Marty a Wendy jsou tak neuvěřitelní. Marty je na chytrost a čísla. Udělá cokoliv, aby ochránil rodinu nejlépe po dobrém. Wendy, ta je na tom velmi podobně až na to, že má větší koule. Ten její vývoj je skvělý. Většinou mě všude jinde manželky štvou, ale tady konečně pravý opak. Celá jejich rodina plus nejlepší kámoš Buddy jsou vážně super. No dobře, možná kromě dcery… Synek se naštěstí povedl. Na začátku vypadá sice divně, ale ve skutečnosti tam ideálně patří. Nebo rebelka Ruth, která po prvním shledáním vypadala na pěkně otravnou potvoru, se stala snad mojí nejoblíbenější ženskou postavou ze všech seriálů/filmů. Ona je na pohled taková kudrnatá ošklivka, ale jakmile začne vydávat z tlamy tón. tak se z ní stane strašně roztomilá mrcha, kterou díky její kuráži budete zbožňovat. Vším, co si prošla, jaký má život, sakra po každé, když se měla dát do řeči s Martym, modlil jsem se, ať se nepohádají. Když už jsem u hádek, tak vždy když se nějaké postavy mezi sebou hádají, tak je to neskutečná podívaná. Herecké výkony naprosto na jedničku. Pak je tady Helen. Právnička, která je nebezpečná a nemá žádné emoce. Nejradši s největší chutí bych vyjmenoval úplně všechny postavy. Zmínil jsem skoro samé ženské, protože (pro někoho může být velký mínus) tenhle seriál má nejlíp napsaný právě ženské charaktery. Je to bohužel tak. Tohle dílo vyhrávají dámy. Máme tady taky samozřejmě pár chlapů. Záporák Del Rio, ze kterého jde respekt jak svině. Po každé se těším, kdy se na place objeví. Opravdu z něj cítím strach i u té televize. Potom je tady farmář Jacob, kterého se musí pochopit, protože jeho rodina je v Ozarku nejdéle (i když mi ze začátku připadal nepříjemný, tak jeho žena je spíš hrozná) a Byrdovi mu lezou do zelí. Je tady výborně temný právník Jim, který je nejlepší po ruce. Jenomže stejně i přesto mám dojem, že seroš prostě patří svlečnám. Na těch postavách je taky super to, že snad nikdy nevíte, kdo se chystá umřít. Nejde ani tak o předpovídání smrti, ale spíš o to, že se opravdu reálně o nějaké oblíbence strašně bojím. Seriál má určitě i nějaký nedostatky. Vadí mi, že se občas stane něco, co není moc vyřešené. Nebo se to vyřeší za kamerou a později se o tom jenom zmíní. Přitom je to celkem důležitá věc. Někdy jsem si už říkal, že reálně je to přehnané. Jak už s prachama, tak i chování největšího mexického kartelu k Martymu. Chybí mi tu hrozně kuráž. Marty má nad sebou lidi o kterých by se nikomu nesnilo a on toho nevyužívá. Mohl by se někdy nebát pohrozit. Tedy ono tam náznak někdy je, ale velmi málo. Ale chápu, že je to schválně. Co mě úplně nejvíc štvalo, tak je to přímo sám Netflix. Je mi už vážně k blití, jak ve svých seriálech musí dávat najevo tu politickou korektnost. To buzeranství si vážně mohli odpustit. Velké mínus za to. Jinak k tomu nemám opravdu nic co vytknout. Za mě nejlepší seriál současnosti a strašně si přeji, ať se něco nepokazí. kdyby to při nejhorším někoho nebavilo, aspoň se naučí zákon o praní peněz. 10/10

• 13.4.2020  02:41

Po pravdě mě to snad bavilo o trochu víc než první série. Všechny novinky jsou přesně takové, jaké nám chyběly. Max, zrzavá holka na skateboardu, kterou všichni chlapci zbožňují a její drsný brácha, který začne být na škole nejsilnější. A ještě k tomu je nevlastní, takže se hezky společně nenávidí. Všechno to parádně pasuje. Steve a Dustin jsou ta nejlepší dvojka na světě. Škoda jenom, že z hezounké Nancy udělali trošku hloupou postavu (není jako že blbá, ale jak to říct bez spoileru :D), ale co už. Každopádně celé je to vážně super, jsem z toho úplně nadšený. Jenom herec Sean Astin mi tam moc nepasuje. Ačkoliv je to fajn sympaťák, ale v tomhle skvostu mi moc k srdci nepřirostl. Jinak tenhle koment píšu po několika letech co jsem to viděl, takže to píšu asi dost hrozně :D

• 10.4.2020  01:32
    Borgman (2013)

Neřekl bych ani, že je to divný film, spíš to má velmi zajímavý nápad. Akorát to mohlo být víc komediální nebo aspoň svižnější. Pomalé snímky mi nevadí, ale tohle mi přišlo vážně prázdné. Málo hudby, žádné napětí, vtipů tady zazní fakt málo a je to bez bizarností. Ono je to celkem dobrý, ale podle nadšení lidí mě to prostě zklamalo. Diváci, co tyhle tipy filmů vyhledávají, jim to zas tak divné určitě nepřijde. 64/100

• 8.4.2020  03:31
    Zrůda (2003)

Šlap, šlap, šlapy šlap. Kráska a zvíře trochu jinak. Je to vážně skvěle natočený, hezky napsaný, výborně zahraný (sice mě ten ufňukanej prevít štval, ale chápu účel) a dobře vybraná hudba. Klidně to mohlo být i krapet delší, hlavně ten konec, sakra především ten konec... Hodně mě zamrzelo, že hlavní postava vypadá jak profetovaná troska, ale o drogách tam není absolutně ani vidu ani slechu. Jinak je to supr podívaná. Neviděl bych v tom něco zázračného, ale na jeden večer to za to stojí. Přece jen, je to o kurvě co zabíjí svoje zákazníky. Opravdová zrůda. Obyčejný chlápek si už ani nemůže v klidu užít s obludou. Takže je to trochu film spíš pro ženský, ale i tak mě to fakt bavilo :D 85/100

• 7.4.2020  03:58

Bylo to dobrý, ale trochu mě to zklamalo. Čekal jsem, že to bude víc mysteriózní a děsivé. Naštěstí s tou brutalitou se moc nešetřilo. I když je jasně poznat, že je to fake, tak se mi moc líbila. Moc mě nebavil ani ten příběh. První hodina byla ještě fajn, ale potom se odehrávala klasická krimi hrdinovka. 59/100

• 6.4.2020  03:06
    Krutá rasa (2006)

Ty vole to bylo tak stupidní až to bylo výborný. Od úplného začátku jsem měl pocit, jak kdybych se díval na klasický černobílý horor ze čtyřicátých let, kde je nepřítelem monstrum. Bylo to natočený fakt divně. Jinak to bylo prima. Opravdu nekecám. Když si tak vezmu, tak jsem se celkem dost bavil, často i zasmál. Někdy vtipům černocha a sem tam byl problém s tím, že nějaký ten pes vypadal spíš roztomile, ale to se dá asi prominout. Pěkně bylo vždycky udělaný to, když na to psisko zaútočili. To vypadalo vážně suprově, dokonce velmi uvěřitelně. Po pravdě i příběh byl úplně v pohodě. Hudba taky nebyla špatná, spíš mě hrozně štvaly klasický zvuky, které měly vylekat. A ty postavy, hrozně dementní chování… 72/10

• 5.4.2020  17:50
    Živí mrtví - Série 10 (série) (2019)

Po deváté krapet vydařené sérii jsem tajně doufal, že se blýská na lepší časy. Ovšem opět úplný prd. V celé desáté sérii se nic neděje. Šeptači jsou sice výborně vymyšlení nepřátelé, ale jsou tu celkem o ničem. Carol, která (díky bohu) utrpěla svoji největší ztrátu, tak jí kvůli tomu začalo solidně mrdat. Má halucinace, furt chce zabít Alfu a přitom jí to trapně nejde a celkově mě už pěkně sere. Potom je tady Michone, která jelikož přišla taktéž (tentokrát největší škoda seriálu) o velkou ztrátu, tak mě už taky hrozně štve. To její trapný vystupování s „drsným“ hlasem. Pořád dělá jak je ostrá a přitom je tam taky k ničemu. Ještě jsou v seriálu postavy, které začaly z ničeho nic mizet. Jako že si samotní herci našli jinej džob. Ono tam padne aspoň jedna věta, co s nimi nejspíš je, ale i tak… Jediný dvě větší pluska mají Negan a Alfa. Negan je prostě chlapík, který má pořád koule a ví co chce. Ten tahá seriál nejvíc. Alfa je suprově psycho, ta má taky koule a především z ní jde fakt strach. Jedině tyhle dvě postavy celou podívanou ještě zachraňují. Bez nich by už to patřilo do koše. Potom k mému údivu a poslední záchrany se mi místy hodně zalíbila hudba. Taková westerno-apokalypstická. Každopádně se na to dá ještě koukat, byly tu mnohem horší série.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13