HonzysKISS

Milovník dětí na másle

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 12.2.2019  04:16

Bál jsem se, že se to bude nejvíc zaměřovat na Lady Gagu, a že to bude romantická slaďárna, ale nakonec jsem se naštěstí docela mýlil. Začíná to jasně a svižně. Žádné zbytečné prodlužované scénky, snímek vás jako by vede za ručičku. Po příběhové stránce je to dobrý. Nic špatného a ani nic úchvatného, jde v tom prostě o klasiku. Tenhle skvost zachraňuje famózní zpěv Gagy a (hlavně) především výborné herecké výkony pana herce Coopera. Ten jako by všechny zastínil. Co se týče hudebního žánru, tak to film splňuje naprosto dokonale. Písniček je tu opravdu dostatečně, pro hudebního diváka určitě. Nejvíc musím pochválit to, že je to opravdu nazpíváno živě. Za to fakt klobouk dolů. Hodně se mi líbil ten vztah mezi rockovým a popovým stylem. Možná je jenom trochu škoda, že v tom není moc skládání. Taky tu chyběly zvraty. Sice se tu nějaký najdou, ale jsou podány tak nějak, že se nic moc neděje. Je docela škoda, že tu není moc prostor pro vedlejší postavy. Celé se to motá kolem těch dvou. Jasný, je to záměr, ale nějaký otravy navíc by se šikli. Dal bych tomu hrozně rád lepší hodnocení (ne, neříkám to jenom kvůli Gagy kozám), ale posledních dvacet minut se to začínalo dost kazit. Jako kdyby režisér nevěděl, kdy to utnout. Nakonec to udělal podle mě dost zbytečným závěrem. Ale nutno říct, že i přesto je Bradley Cooper borec…

• 10.2.2019  05:20

Zase tak špatné nebylo, kdyby herci nebyli tak hrozní, a nezačalo to až od poloviny filmu. Do té doby je v tom spíš jenom kecání a občasné pochůzky v džungli. Jinak to ještě docela jde. Příběh je na tohle téma v pohodě. Dokonce se mi líbila i hudba, dávala k tomu pěknou atmošku. Především film zachraňovala brutalita a krutost. To se musí nechat, v té době to určitě bylo něco. Hlavně to očičko. Akorát dneska je to slabota. Celkově mě to spíš bohužel zklamalo. Ale aspoň bych dokázal tvrdit, že od pana Lenzio je to nejlepší kanibalistická podívaná.

• 9.2.2019  03:49

Takový ten film, který neurazí, ale ani nějak nepřekvapí. Je to pozvolna vyprávěné, snímek se nikam nežene. Kouká se na to velmi dobře, akorát si myslím, že si příběh o Ku-klux-klanu zaslouží o něco vážnější propracování. Bylo v tom až moc humoru. Jako kdyby režisér chtěl natočit spíš komedii, což asi stejně není tajemstvím. Každopádně poslední záběry byly docela silné, za ně se musí dát plusko. Hodnotil bych to jako lepší průměr.

• 3.2.2019  03:50
    Oddělen (2011)

Sakra jako kdybych se najednou cítil strašně zesláblý. Velmi silná podívaná, pěkně dlouho jsem neviděl nic tak depresivního. Díky Brodymu, svlečně Gayle, a především díky výbornému způsobu natočení to vyvolalo neskutečnou atmosféru. Jako kdybych se měl vcítit do jejich kůže. Akorát mi možná nesedlo trochu vyprávění jednotlivých postav. Snímek se snaží zaměřit na více příběhů, a to mu si myslím šlo o něco hůř. Chvíli to mělo takový zmatený dojem. To je jediná věc, kterou bych malinko vytknul. Jinak sám ani nevím, co k tomu víc napsat. Na tohle si snad musí udělat každý svůj vlastní pohled.

• 2.2.2019  04:11

Není to zase tak špatné, jak jsem se bál. Nejhorší na tomhle snímku jsou jenom herci a hudba. Všechno ostatní se jakž takž dá. Bál jsem se hodně i toho příběhu, ale ten je takový, že neurazí. Líbily se mi bitky mezi zvířátky. Hezky se s tím nemazlili. Akorát toho kanibalismu mohlo být o dost víc. Toho se především dočkáme hlavně až nakonec, což zamrzí úplně nejvíc. To je největší mínus. Naštěstí ta scénka se sežráním zaživa za to celkem stojí. Jenom je velká škoda, že je zatraceně krátká. Taky bych řekl, že vnitřnosti a jezení masa vypadá pěkně, to má větší plusko.

• 1.2.2019  05:31
    Chlapectví (2014)

Velmi zajímavě natočený snímek, ale s nezajímavým příběhem. Jako kdybych se koukal na obyčejnou americkou rodinku, která si prostě žije vlastní život. Samé stěhování, pořád rozvody, otec frajer, nepravý taťkové jsou jenom blbečci atd… Postavy mi přišly strašně nesympatický. Jediný, kdo se mi líbil byl Masonův táta, ten mi jediný nepřicházel na nervy. Asi jsem od toho čekal moc. 12 let dělat film přece jenom není sranda. Chyběl tomu především ten scénář. Jako kdyby každá nová scénka byla úplně o něčem jiném. Žádný daný cíl. Ono i ti samotní herci jsou chvílemi takoví zmatení. Nedělá mi problém to, že by to bylo dlouhé, nebo nudné. První polovina mě bavila docela dost, ale potom už to začalo být jenom o tom samém. Jinak se na to kouká i pěkně. Dospívání Masona je fajn. Občas jsem i zavzpomínal na svoje léta, někdy jsem se i dobře zasmál. Třeba konverzace o sexu byla herecky moc povedená. Nečekejte, že si z toho něco odnesete. Maximálně tak pár rad do života, ale takové už snad zná úplně každý. Aspoň ty herečky jsou pěkný. Teda kromě mamky a sestry… Každopádně aspoň pro tu zajímavost to určitě stojí zato, se na to podívat.

• 31.1.2019  03:11
    Narcos: Mexico (TV seriál) (2018)

Všude se vždycky říká, že už žádná série bez Pabla nebude nikdy taková, jaká byla. A je to sakra pravda. Jenomže tahle je taky výborná, rozhodně lepší než série třetí. Je to parádně natočený, ještě líp vyprávěný, a bezchybně zahraný. Hnedka první díl vás určitě zaujme nekonečným marihuanovým polem, který dostane snad každého. Hudba taky není špatná, v některých chvílích dokonce o dost lepší. Určitě taky každý musí pochválit detailnost seriálu, což je naštěstí u Narcos zvykem. Postavy jsou opravdu zajímavé, ale vůbec jsem nevěděl, jakou si mám oblíbit. Rafa je rozmazlený feťák, Don Neto spíš jenom ožralý strejda, Camarena takový špuntík, no a Félix začal být výborným záporákem až tak v posledních čtyřech dílech. Ovšem herci zahráli dokonale, mluvím pouze o sympatii. Akorát to přece jenom není tak dobré, jak jsem se na pravou mexickou jízdu těšil. Jde o to, že na Mexiko jsem čekal mnohem víc brutality. Mohlo být víc křičení, víc mučení, víc bolestných umírání, víc krve. Vždyť je to v tomhle státě docela podstatné. Některé přestřelky taky mohly být o něco lepší a delší. Docela dost scének je v tom i zbytečných. U této série bych spíš uvítal délku dílu maximálně 45 minut než přes hodinu. Každopádně poslední tři díly to zachránily natolik, že se mám chuť ihned znovu podívat od samého začátku. Což je hustý. „Musíme tenhle zasranej svět řídit, jinak bude řídit on nás“

• 26.1.2019  02:42

Jestli se na to chcete podívat jenom kvůli těm kočkám, tak si radši pusťte porno. Tohle je bohužel docela o ničem. Všechny zápletky jsou jenom o tom, odkud a kdo skutečně ty ženy jsou. Takže celou dobu vypráví svůj „nudný“ život. Ještě že ty herečky jsou atraktivní. A ta hudba taky hodně stojí za to, až jsem se divil. Každopádně až si budete chtít někdy pohonit a u toho poslouchat příběhy, tak je film pro vás.

• 20.1.2019  03:55
    The Runaways (2010)

Příběh jedné rozpadlé skupiny, který zažívá snad každá reálná hudební kapela. Jelikož zbožňuju tyhle rockový propařený časy, tak se mi na to koukalo moc pěkně. Herečky svoje postavy napodobily naprosto dokonale, což je asi to nejdůležitější. Hlavně byly neuvěřitelně rajcovní. Je hrozně velká škoda, že koncert v Japonsku byl tak krátký. To samé i skok na jettinu sólovou dráhu, strašně zbytečně rychlý. Mohlo to být klidně o něco delší. Ono i celkově nezaznělo moc písniček, jako by se to motalo jenom kolem Cherry Bomb. Něco tomu prostě ještě něco chybělo, možná málo drog. Každopádně na podívanou je to výborný, ale že by z toho byl úplně odvázanej rockovej biják, to zase ne.

• 18.1.2019  04:32
    Malý Sheldon (TV seriál) (2017)

Pro fanoušky TBBT docela dobrý, ale pro ostatní diváky to bude spíš nic moc. Zasměju se jenom párkrát v každém díle, což je docela špatné. Na druhou stranu těch odkazů na staršího Sheldona je tu nespočet a u některé jsou dokonce víc než zajímavé. Jenomže to je tak jediné, co mě drželo se na to koukat dál. Ono by to ani nemuselo být špatné. Přece jenom, kluk s vysokým IQ mezi normálními lidmi může být hodně zajímavé, ale jak říkám, těch vtipů je tam hrozně málo a většina jich je spíš klišé. A to je škoda. Taky mě u některých dílů štve, že končí výbornou scénkou/myšlenkou, která by měla parádní pokračování, no ale bohužel nic.

• 18.1.2019  03:04

No tak zase prrrrrr… Ano, je to sice super film, ale na to, kolik to má šílené chvály, tak jsem čekal něco o chlup lepšího. Nebudu o tom psát něco velkého, píše se toho všude až moc. Takže se budu zaměřovat spíš na mínusy. Líbilo se mi na tom, že to začíná hezky od začátku. Postavy vypadaly opravdu hodně podobně a totéž i zpěv, který musel být sakra těžký napodobit. Největším průserem na tomhle filmu je, že si ho fanoušci Queen vůbec neužijí, naopak nejspíš budou zklamaný. Protože docela dost informací není vůbec pravdivých. Jasný, není to žádný dokument, ale na životopisný film, je něco už vážně přehnané. Hlavně celá pointa filmu, která je absolutně vymyšlená a trochu mi přijde i jako urážlivá vůči Freddiemu. Všechny ty blbý ulhané maličkosti jako datumy, seznámení, postavy atd… bych přežil, ale to, co bylo nejhlavnější, tak je opravdu už přes čáru. To jsem fakt koukal s otevřenou hubou, bohužel v tom horším smyslu. Tohle bych viděl jako jediný mínus v celém snímku (společně s ostatními menšími povídačky), ale fakt velký mínus. Jinak je to celé výborné. Každopádně bych to znovu v kině (jak se všude povídá) vidět nemusel. Maximálně kvůli poslednímu velkolepému koncertu, to byl hodně silný zážitek. Pro diváky, kteří o Queen ví houby, tak chápu, že je mistrovské dílo, ale pro fanoušky bych to bral spíš jako velmi příjemnou podívanou. A jen tak na okraj, ironií docela je, že písnička Bohemian Rhapsody, která je postavená na celém filmu, ani jednou kompletně v celku nezazní.

• 6.1.2019  03:06
    Chaplin (1992)

Většinou mám u životopisných filmech problém, že jsou nudné a nezajímavé, ale tady je to naopak. Hnedka mě zaujal styl vyprávění. Připadal bych si, jako kdyby mi sám snímek četl knížku. Záběry na staršího Chaplina neuvěřitelně pasovaly. Hlavně to má opravdu začátek a konec Charlieho života, přesně takhle to má vypadat. Super na tom taky je to, že snímek nabízí i víc než to důležité. Třeba scénky se střižnou, nebo kompletně jak se dřív točilo. 150 minut je na tohle dílo zatraceně málo. Chybí tam víc řešení o vyhoštění nebo jsem malinko čekal, že se tam objeví nasranej Áďa. Na druhou stranu těch reálných postav je tam nespočet. Rodina, milenky, právníci atd… Docela mi hodně chyběla aspoň nějaká zmínka o Cirkusu, ale na délku snímku je to celkem pochopitelné. Možná bych trochu považoval za mínus to, že je v tom málo citů. Myslím si, že opravdový Chaplin byl mnohem víc zlomenější a smutnější, než jak vidíme. A závěr? Je skoro přesně takový, jaký jsem si představoval. Dávám hodně velké plusko za informace na konci, protože většina filmařů už na tohle bohužel dlabe. A taky mi hezky zamrazilo v zádech.

• 3.1.2019  06:39

„Čteš bibli jako ďábel“ Můžete se na to v klidu podívat i se zavřenýma očima, občas jsem si připadal, jako kdybych byl u nějaké zpovědi. Z psycho umělecké stránky je to výborný film. I když je to neuvěřitelně zdlouhavé a natahované, tak některé scénky tomu krásně patří. Dillon v roli poklidného vraha to zahrál naprosto bravurně. Koukalo se na to hezky, poslouchalo ještě líp. Někdy jsem se i dobře zasmál, například u scénky s kozami. Výběr hudby je taky fajn. Pokaždé, co se zazní songa od Bowieo, tak to dostane ten správný říz. Musím dát taky větší plusko za zmínění historických diktátorů, pěkný to pohled. U tohohle filmu je jenom velká škoda to, že některé vraždy jsou sice dost natahovaný, ale často z nich vidíte houby. Málo krve, málo brutality… Většina je toho prostě za kamerou. Což zamrzí přímo pekelně, je to bohužel takové větší mínus, ale třeba to ještě zachrání v budoucnu vydaná necenzurovaná verze. Ale i tak vám můžu stoprocentně zaručit, že aspoň u jedné vraždy budete spokojeni. Ještě mi trochu ze začátku snímku dělala problém kamera. Ty střihy a pohyby vypadaly fakt občas divně. Jinak Jackův dům je zkrátka k nakousnutí. No a ten konec? Není špatný, sice už to mohli fakt urychlit, ale proč kazit tempo. „Nedívej se na činy, ale na výsledek“

• 2.1.2019  06:45
    Bird Box (2018)

Po velkém zklamání filmu Tiché místo je tohle velmi příjemné překvapení. Radši jsem od toho vůbec nic neočekával, koukal jsem na to celou dobu s (naštěstí) vykulenýma očima. Chytne vás to hnedka na začátku. Umírání lidí při konci světa je fakt dobře ukázaný, ta zběsilá jízda v autě kolem toho všeho byla parádní. Celou dobu je to vlastně takový atmosférický orgáč. Jak záběry na jezeře, tak i v domě. Chvilkami to akorát trochu kazí to, že dost podobných událostí (scének, schování lidí atd…) v tom domě je jako ve většina "postapokalyptických" filmů, ale je to tak pěkně natočený, že se to dá snadno předejít. Došlo mi to totiž až po zhlédnutí. I když jsem se na to podíval kvůli Sarah Paulson, tak to taky výborně zahraje Sandra Bullock, na padesátnici vypadá sakra skvěle. Ovšem zase tak výborný snímek to nakonec není. Téměř v posledních dvaceti minutách se začne dít tolik divných věcí, že sami nevíte, jak na to reagovat. Nápad jako takový na děj je parádní, zakončení je moc hezký, ale bohužel dostatečně neuspokojující. Vlastně mi to i trochu připomínalo Ztraceni, což není špatně.

• 28.12.2018  05:04
    In Darkness (2018)

Nebudu to zakecávat, podíval jsem se na to především kvůli krásným herečkám, no a nedostal jsem to, co jsem chtěl. Jako takové menší krimi pěkné, ale strašně dlouhé. Jako Thriller mi to moc nepřišlo. První půl hodinka byla skvělá, potom se to postupně zhoršovalo. Nápad filmu není vůbec špatný, jenom ten celkový příběh je hrozný klišé. Jinak scénka se šampaňským byla výborná, ale to je tak vše.

• 27.12.2018  03:36
    Aftermath (1994)

Takovej normální život v márnici. Podle komentářů jsem teda čekal něco mnohem horšího. Uvidíte „jenom“ pitvu těla, jeden mozeček a plno řezání. Každopádně to vypadá hodně dobře a hlavně reálně. Tím si snímek získá každého. Zvuky jsou taky krásně propracovaný. Samé křupání a trhání, to se musí pochválit. Trochu větší škoda je druhá polovina snímku. Tam už se kromě jedné věci nic neděje a patnáct minut se defacto koukáte jen na mrtvolu. I když ta jedna věc je výborně psycho zahraná. Musím tomu dát plný počet. Věřím, že vidět to v kině musí být o dost větší zážitek. Je to práce jako každá jiná.

• 26.12.2018  06:18

Naprosto nečekaně mě tenhle film hnedka chytil a nemohl jsem z něj spustit oči. Podíval jsem se na to kvůli Grace Moretz, dokonce jsem i čekal, že to bude spíš blbost, ale naštěstí jsem se šíleně spletl. Začne to hnedka hlavní pointou, žádné trapné a zdlouhavé seznamování tu není. Tím vás to okamžitě nadchne a pustí do děje. Díky hlasům v pozadí, různým zvukům a psycho scénkám to mělo fakt výbornou atmosféru. Jako kdybych byl u toho, hlavně u jednoho většího strašidelného momentu. Jenom to klidně mohlo být o něco delší. Na konci mě docela zklamalo to, že tam nebylo víc okamžiků, které se tam zmíní. Prostě střih, pár blábolů a konec. To je pro tenhle snímek velká škoda. Zase na druhou stranu jsem rád, že po skončení je v titulkách toho ještě hodně vypsáno, což je pěkný plusko. Tohle na reálných filmech mám rád.

• 24.12.2018  05:05
    Halloween (2018)

Začátek je dobrý, prostředek super, ale tím koncem to domrvili. Docela jsem se těšil na Michaeluv pobyt ve vězení, jenomže ten je tam bohužel ukázán jenom v pár minutách. Žádný psycho malůvky vraha nečekejte. Naštěstí to zachraňují hnedka první okamžiky, co se začne vraždit. Některé scénky jsou vážně velmi dobré. Jde vidět, že se s tím nemazlí, což jsou na filmu nejdůležitější a nejlepší momenty. Objevuje se tu nespočet odkazů na úplně první Halloween. To mám na snímcích hodně rád, ale tady už to bylo trochu přemrštěné, i když to byly spíš jen maličkosti. Ovšem co musí nadchnout naprosto každého diváka, tak je hudba. Ta je skvělá a přesně taková, jakou jsme určitě všichni chtěli slyšet. Michael Myers vypadá výborně. Celá postava a nejvíc jeho maska se neskutečně povedla. Co se týče herců, tak všichni mi přišli docela v pohodě, až na Jeffersona Halla. Byl strašně nesympatický už od pohledu, ale dá se to později předejít. Na slasher horor je to taky celkově moc dlouhé. Pár scének (především ke konci) bych zkrátil. Závěr bych nejradši úplně vystřihnul, nebyl vůbec hororový. Ono i ta atmosféra není taková. Chtělo by to víc tichých míst, nemá to žádné napětí. Na druhou stranu zase nevím, jak by tohle bavilo diváka, co tuhle filmovou „sérii“ vůbec nezná. Spíš bych to doporučil jenom těm (větším) fanouškům.

• 23.12.2018  04:38
    Pátrání (2018)

Od filmu jsem vůbec nic nečekal, podíval jsem se na to především kvůli zpracování a panu Choovi. Nakonec jsem nemohl odtrhnout oči, ale to je taky tím, že se to téměř celé pohybuje na internetu a všude okolo je hodně zajímavých poznatků. Překvapivě se ve snímku děje docela dost zvratů, občas jsem byl příjemně překvapený. Akorát bych řekl, že pár věcí není tak úplně reálných, občas to kazilo tu krimi atmosféru, což je velká škoda. Přitom by to šlo udělat jinak, aby to hledání nebylo tak jednoduché. Dokonce jsem si říkal, že by se to mohlo promítat jako pěkný příklad děckám, ale při závěru jsem bohužel změnil názor. Představoval jsem si ho jinak, bylo to takové až moc (uvidíte sami). Každopádně se jedná o výborný kousek. Klidně bych i podobně natočený film znovu milerád uvítal.

• 9.12.2018  05:03
    Třináctka (2003)

Docela mě překvapuje, že má film tak malé hodnocení. Vždyť je to víc než dobrý. Příběh, kterému bych naprosto reálně věřil. Klasická hodná holčička chce zapadnout mezi „drsnější frajerky“ a změní jí to život ze vteřiny na vteřinu. Tak to prostě chodí a tenhle snímek to vystihl dokonale. Ne jenom to. Herecké výkony parádní, prostředí přesně takový, jaký má být, postavy celkem přesný, možná tak to fetování ze spreje mi přišlo ujetý. Jako taky mi ta Tracy lezla krkem. Byly chvíle, kdy jsem jí fakt chtěl i já dát facku, ale určitě bych to nedával za vinu snímku. Protože tohle se fakt děje. Už jenom kvůli kočandě Evie bych dal nejvíc bodů, správná rošťanda. Musím ještě straně moc pochválit práci s kamerou, někdy jsem fakt čuměl, jak si s tím krásně pohráli. Film má určitě i nějaké mínusy, ale žádný fatální fakt ne. Maximálně závěr mohl být lepší, ten se mi třeba moc nelíbil. Ti negři byli občas taky trochu na palici, hlavně v těch vestách. Mamča měla zase někdy nepochopitelný změny nálad, ale kdo by neměl s takovou dcerou. Mohli i udělat lepší plakát uvedení do kin, hodně mě odrazoval (což jsem nikdy až tak neokomentoval :D). Jenomže tohle jsou fakt spíš jenom maličkosti, který hnedka zapomenete.

• 9.12.2018  03:08
    The Farm (2018)

„Chovají nás jako krávy na mlíko“ Miluji filmy o kanibalství, zvrácenosti atd… ale tady jsem bohužel čekal víc. Ne, že by to bylo špatný, je v tom spíš strašně málo využitý ten potencionál. To je velká škoda. Začíná to jako úplně každý klasický horor, což mi taky nepřijde moc dobře. Všude samí divní lidé, hledání dobrého místa a pak to vypukne. Jako kdybych to samé už několikrát někde viděl, ale budiž. Jakmile začne farma, tak už to je hodně zajímavý. První věc, co mě nadchla byla hudba. Ta vytváří pěknou atmosféru. To samé i ty masky, to vypadá dost dobře, ještě k tomu, když jenom mlčí a dělají svojí práci. Prostředí bylo pěkné. Zaujalo mě, že si tam žijí, jako kdyby se nic nedělo. Některé scénky jsou trochu pomalejší, ale tím je to hezky napjaté. Lidi v klecích jsou super, hlavně ty ženský. To jsem ještě nikde neviděl, parádně využito. To samé dítě na váze pro maso, to bylo snad nejkrásnější. No, jenomže to je bohužel tak všechno. Jiný pořádnější nechuťárny tady bohužel nenajdete. To je docela zklamání. Teda, až na jedinou scénku, ale ta byla v rychlosti pár sekund. Žádný mučení, žádný brutality, ani žádná příprava lidského masa (na to jsem se těšil nejvíc)… A jen tak na okraj, ten zvuk kompletního natočení mi přijde nějak moc amatérský. Naštěstí to celé jakž takž zachraňuje závěr, to byl moc hezký pohled. Fakt bych tomu z plného srdce dal nejradši lepší hodnocení, ale bohužel.

• 9.12.2018  00:42
    Eden (2012)

Není to špatný, ale čekal jsem to lepší. Na to, že je to kratší, tak mi přišlo, že na to čučím tak přes dvě hodiny. Docela hodně zamrzí, že v tom není skoro žádné násilí a už vůbec žádný sexík. Mohli toho předvést mnohem víc. Skoro žádný detaily, to je asi největší mínus. Herci mi taky nepřišli nějak zvlášť extra. Například ta střelba na (skoro) začátku byla hodně trapná, až amatérsky udělená. Některé scénky si opravdu zasloužily mnohem lepší napjatost. Na druhou stranu to má dost dobrou myšlenku (i když je podobných filmů mraky). Trochu se mi líbilo i to chování otrokyň. Bylo v nich vidět, že jsou fakt na dně a bezmocné. Kupodivu se mi líbila hudba, mohlo jí být o dost víc. Závěr snímku bohužel nic spešl. Jednou vidět to asi stojí za to, ale víckrát bych si to určitě nepustil. Aspoň to můžou promítat ve školách :D „Víš, jak jsem se přestala bát jehel?“ „Představím si někoho, kdo mi řeže ruku motorovou pilou, tahle malá jehla je oproti tomu nic“

• 8.12.2018  06:22
    22 July (2018)

Začne to hezky svižně. Brevivik se s ničím nepáře, výborně zahráno. Jenom tomu chybělo víc krve a mrtvol, takhle docela slabota. Když už chci dělat film o zabíjení, tak aspoň pořádně a detailně. Útok ani netrval nějak dlouho. Říkal jsem si, co se bude teď ty zbylé přes dvě hodiny dít. Naštěstí je to opravdu výborně natočené, takže mi to uteklo mrknutím oka. Což jsem vůbec nečekal. Ovšem plno věcí by se vystřihnout v klidu dalo, hlavně většina scének s Viljarem (v klidu by se dal přeskočit celý prostředek snímku), ale když se na to nekouká špatně, tak proč ne. Jeho proslov byl dobrý a zahrál to taky celkem parádně. Na druhou stranu v tom chybí o něco víc citů a emocí. Jediný pořádný smutek zažije jenom ta jedna rodinka, což mi na takovou velkou zabíjačku přijde málo. Dal bych tomu spíš horší hodnocení. Je to takový ten film, který není nutný vidět (spíš až za několik desítek let, kdy o tom už nebude vědět tolik lidí). Jenomže jsem v tom neviděl žádný větší špatný místa, takže tak.

• 7.12.2018  05:41
    Diktátor (1940)

Chtěl bych vidět ty reakce lidí, kdy si na konci uvědomili, že už nejde o žert... Dobře jsem se pobavil, až jsem se divil, že mě to v dnešní době ani trochu nenudilo. Je to docela síla sledovat, něco, co nenáviděl Hitler. Hodně hustej pocit. Absolutně si nedokážu představit, jaký to musel být v té době masakr vidět.

• 7.12.2018  02:25
    The Man in the High Castle (TV seriál) (2015)

Řekneme si narovinu, že vymyslet seriál na takové téma je zatraceně těžké, a tady si s tím poradili víc než dobře. Neskutečně mě to chytlo. Celá první série parádní, druhá přímo výborná a třetí? Ta už je trochu slabší, ale od druhé poloviny už se to rozjede. Sice jde na tom trochu vidět, že to potřebuje malinko víc rozpočtu, ale ta nacistická atmosféra je přímo geniální. Proč říkám nacistická? Vtipný na tom celé je, že mi přišli nácci úplně v pohodě a odboj jsou ti špatný. Fakt. Dokonce Obergruppenfuhrer John Smith je snad moje nejoblíbenější postava. Ti „hodní“ chtějí filmy (příběhový předmět) pro sebe tolik, že by zabili nebo napadli snad každého. Odboj je ten, co jsou krutí a hnusní. Celé to vypadá tak, jako kdyby nám chtěli ukázat, že Německá říše není vlastně špatná. Naopak ty záporné postavy jsou až moc sympatický. A když už je řeč o postavách, tak si jich několik celkově určitě zamilujete. Já jsem třeba ze začátku Juliannu nemusel, ale později si říkám, že je to holka šikovná. Blake to samé, toho jsem neměl rád ještě víc a brzy jsem změnil názor. Frank je největší pán a dvojka Ed s Bobem jsou občas dobře vtipný, z té lepší stránky. Největší radost mi udělalo to, že se tady najde hodně reálných osob (schválně neřeknu které). Jejich proslovy si zaručeně oblíbíte. Soundtrack je taky fajn. Co jsem si všiml, tak čím novější série, tím lepší. Výjimečně se mi stane, že nepřeskočím úvodní znělku. Jenomže i přesto všechno bych seriálu nedával prozatím plný počet bodů. Je trochu škoda, že tu důležití lidé moc neumírají a když už se tak stane, tak si většinou řeknete, že to bylo nejvíc zbytečné. Zvraty to má sice víc než častokrát, ale nejsou zase tak vážné. Jak už jsem říkal, jde hlavně o neskutečnou atmosféru. Příběh tu vidím spíš jako vedlejší. Jako ten děj je to zajímavý, místy i mysteriózní, ale kdyby v tom nebyly ty sci-fy prvky, bylo by to maličko lepší. Někdy mi tam i překáží. Taky mě mrzí, že se s tím strašně moc mazlí. Není to tak drsné, žádné pořádné mučení, málo řvu a krve by mohlo být taky víc. Možná to pro někoho bude pomalejší tempo. Já se do toho vžil výborně, až na tu první polovinu třetí série. Dejte aspoň šanci prvním třem dílům, snad nikdy mi nebylo tolik líto, že to nemá tolik sledovanosti.

• 3.12.2018  04:08

Začne to docela dobře, ale potom už to začne být furt to samé a po celou dobu filmu se nestane nic moc nového. Je to úplně obyčejný film o únosu, jako každý jiný. Nebylo to úplně špatný. Řvoucí scénky Vicki byly fajn, ale že by to vypadalo přímo reálně? To si moc nemyslím, (i když to s tím posraním bylo dobrý) chybí tomu víc drastických scén. Výběr hudby stál docela za to. Herci taky byli bez problému. Jinak jsem od toho čekal o něco víc, ani nevím co k tomu pořádně napsat, protože jsem si ze snímku nic neodnesl. A ten konec? Ten byl hodně špatný a trapný. Největší plus tenhle film má takový, že je to jenom dobře natočený.

• 3.12.2018  01:50

No promiňte, ale tohle byla docela blbost. Prvních 40 minut, než se začne něco pořádného dít, tak jsou úplně zbytečné. Protože celou dobu jenom vykládají o svém úžasném pořadu a o tom, co je to za barák. Takže žádný hororový vzrůšo. No a když už konečně celým napětím čekáte na nějakou pořádně strašidelnou scénku, tak se vlastně skoro nic nestane. Maximálně nějaký ten wtf pohyb. Těšil jsem se na lekačky. Jenomže když nějaká konečně nastane, tak je to spíš takovým stylem, že se zapomenete leknout. Přijde mi to prostě špatně natočené. Herci taky žádná sláva, jsou spíš nesympatičtí. Je to opravdu velká škoda. Přičemž po příběhové stránce to není vůbec špatné. Ten nápad je skvělý, dokonce se mi i líbila celá pointa, ale to je tak všechno. Kdyby to režíroval jiný expert, mohlo by to být super. Takhle to může natočit snad každý.

• 1.12.2018  01:29
    Švýcarák (2016)

„Až se vrátím domů, budu každý den jezdit autobusem“ Docela pěkně divná (pro nenáročné) komedie, až se divím, že se do toho Radcliffe dostal. První polovina je docela supr. Vyprávění, komické scénky (to s tou biblí mě úplně položilo), nějaké ty motivační řeči, a dokonce se najdou i skvělý hlášky. Nápad je taky hodně dobrý, ale osobně bych to udělal v jiném prostředí. V druhé polovině už toho začíná být nějak moc najednou (hlavně těch motivačních blbostí) a prakticky se nestane nic moc nového. Možná tak kromě obřího mývala. Kdyby to mělo jenom hoďku a byl by to takový menší film, tak by to bylo mnohem lepší. Ten konec je tady zbytečně moc natahovaný. Ne, že by to bylo nudný, bavil jsem se hezky, ale jde z toho ten marný pocit. Takhle mi to akorát přišlo jako romantická slaďárna. Ještě že ten soundtrack a herectví to zachraňuje.

• 24.11.2018  03:01

Je to spíš takový, jako kdybyste se dívali na cirkus, akorát s lidmi. Soutěživých filmů asi moc není, proto to taky tak zaujme. Tohle není normální taneční snímek, jako každý jiný. Někdo se nad tím možná i pěkně hluboce zamyslí. Jako po pravdě jsem se na to podíval jenom kvůli tomu, že to má být prý depresivní. Jenomže zase tak strašlivý to není. Podobných filmů existuje hodně, jenom ne na tohle téma. Délka mohla být taky o něco kratší. Chvíli to bylo furt to samé a ta siréna začala štvát už i mě, i když to k tomu asi patřilo. Změna unavených a zničených postav přišla spíš až ve tři čtvrtině snímku. Každopádně v té době to muselo být něco hodně znepokojivého, ale kdyby to vyšlo dnes, tak bych to hodnotil o něco hůře. Jinak na tu „závodní“ scénku snad nikdy nezapomenu, ta byla suprově natočená.

• 23.11.2018  03:12
    Frozen (2010)

Téda tohle bych fakt nechtěl, aby se mi stalo. Doslova mrazivá podívaná. Neskutečná atmosféra, úplně jsem se cítil, jako kdybych byl mezi nimi. Tedy aspoň do první poloviny, potom je to už bohužel trochu o ničem. Začne to být natahované. Je tam až moc mektání o vzpomínkách, které mi už nepřišly tak zajímavé, ale to by ještě nevadilo. Hrozně moc mě zklamal konec. Strašně narychlo udělaný. Ve shrnutí je to spíš takový: výborná podívaná, pak dvacet minut kecání a najednou náhlý konec. Jako jasný, v jedné lokaci se toho moc vymyslet nedá, ale i tak. Musím aspoň ještě pochválit maskéry, něco bylo fakt hustý. Každopádně jsem se u filmu ani trochu nenudil, což má velký plus. Dokonce jsem se i dobře zasmál. Možná jenom kdo si potrpí na logiku, tak tady je hodně dementních věcí, ale bavil jsem se opravdu tolik, že to všechno odpouštím.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7