Experiment (2010)

Velmi zajímavý film. Je to jako hra na kočku a myš. Strážci najednou zjistí, jakou můžou mít moc, a tak si okamžitě začnou dělat co chtějí. Dostala mě scénka se chcaním, ale to je tak vše. Měli to trochu víc podusit. Pravidla se zvrtla docela brzo, mohlo to být ještě delší. Nejlepší na snímku je téma a hlubší myšlenka. Jinak to na mě působí nějak obyčejně. Není to ani moc psycho, to bylo spíš jenom na začátku.

Yesterday (2019)

„Tohle je „Let It Be“, jste první lidi na světě, kteří tuhle písničku uslyší. Je to jako sledovat naživo Da Vinciho malovat Mona Lisu“. Především je nutno říct, že to je film pro milovníky The Beatles. Každá konverzace ve filmu má narážku na nějakou písničku, což je strašně super. Není to žádný pořádný rockový snímek. Je to spíš pro všechny věkové kategorie. Takže žádnej sex, drogy a rock ´n´ roll bohužel nečekejte. Tady jde hlavně o ty písničky a menší zopakování Beatlemánie. Nejlepší asi bylo to, jak si Jack musel připomínat texty. Nutno dodat, že je to hlavně z pohledu McCartneyho. Písně od ostatních moc neuslyšíme. Po příběhové stránce je to pěkný, ale nic, co by vás ohromilo. Po pravdě jsem si to představoval trochu jinak, ten závěr mohli vymyslet lépe, takhle je to klišé. Bez romantiky by to bylo mnohem lepší, ta to celé pokazila (jako vždy :D). A to jsem si myslel, že to nejvíc bude mrvit Sheeran, ale naštěstí jako hrající sám sebe se do toho hodil parádně. Hodně mě zklamala scénka ze show Jamese Cordena, mohla mít ten nejlepší potenciál. Jako milovníka Brouků mě to trhá srdce, že tomu nemůžu dát plný počet :( 7.5/10

Amputace (2012)

Takový ten typ filmu, kde si řeknete, že se děje něco divného. Což je paráda. Křehká Pauline se chová úplně jinak než ostatní a svým způsobem je hodně zajímavá. Sledovat jí kam až je schopná zajít je super. A i když má vypadat nechutně, tak jí ty její pohledy zatraceně sluší. Docela jsem se u toho i pobavil. Bizarnost přesně taková, jaká má být. Klidně to mohlo být i delší. Díky tomu konci musím dát plný počet.

Americký zločin (2007)

Jestli vás zajímá víc brutalitky, tak si spíš pusťte „The Girl Next door (2007)“, je to stejné akorát víc mučení a mnohem víc tu ženskou budete nenávidět. Tenhle film je spíš dobrý pro ten soud, ale že by to bylo kruté, to bohužel moc ne. Každopádně je i tak hodně zajímavý, třeba pro školy…

The Girl Next Door (2007)

Moc pěkně vyprávěný příběh. Začíná to skvěle lidsky. Taková milá americká rodinka, chvíli jsem si i říkal, jestli se nedívám na něco jiného. Náhle přijde zlom, kdy si řeknete, že něco není v pořádku. U těch kluků jsem si ze začátku říkal, „jsou to jenom kluci, všichni dělali tyhle vylomeniny“. No a potom mě začala štvát ta čarodějnice s hnusným nosem. Nevadilo mi ani tolik to mučení, ale ty její nechutné pohledy a psychopatický kecy. Což je na ní super, atmosféru to vytváří krásně. Tenhle film má chybu jenom v tom, že je moc krátký. Protože ke konci se to seběhlo strašně rychle. Ono i toho týrání v tom mohlo být víc. Koneckonců je v tom spíš jenom pošťuchování. I když diváka, co na takové věci není zvyklý, tak ho to nejspíš masivně přesvědčí, za to velké plus. 7.5/10

Máma (2019)

Takový klasický film o ženské, která to v dětství měla těžké a teďka si to chce vynahradit. Ten příběh je dobrý, začátek taky, ale vprostřed snímku jsem si už začínal pomalu říkat, jestli se vůbec bude něco dít. Není to vůbec horor. Má to sice občas trochu napínavé prvky, ale stejně se z nich nestane nic zajímavého. Je to škoda, protože natočený je to celkem pěkně. Obzvláště herectví je super. Ze svlečny Silvers určitě něco bude. Bylo by to fakt dobrý, jenom tomu chybí brutalita. Není v tom bohužel téměř žádná.

Bite (2015)

Je to dobrý film, bál jsem se, že to bude o něco horší. Nejvíc to zachraňují výborně udělané masky. Jsou opravdu uvěřitelný. Sice se k nim dostanete až ve druhé polovině, ale od začátku kousnutí se mutace vyvíjí moc pěkně. Škoda jenom, že herectví to tady dost kazí. Nejvíc mě štvalo to ječení hlavní herečky, musel jsem si dokonce zeslabit zvuk, to se mi málokdy stává.

Naprostí cizinci (2016)

„Naprostí cizinci“ je dokonale výstižný název pro tento film. Taky jste někdy s kámoši hráli takovou tu hru na pravdu a většinou se u ní někdo dozvěděl něco, co neměl a následně to toho dotyčného pěkně vytočilo? Jestli ne, tak tady je dokonalá ukázka. Dialogový koncert mezi přáteli, kteří se o sobě dozvídají postupně věci, které by do sebe nikdy neřekli. Celé se to sleduje vážně skvěle. Kdo se rád směje cizímu neštěstí, tak ten se moc dobře pobaví (:D). Nejradši bych řekl nějakou scénku, ale cokoliv by byl spoiler. Celé to má i povedený soundtrack. Akorát nesmíte koukat na realitu, musíte se do toho prostě nějak vžít. Protože tohle by se určitě několika lidem najednou ve stejný čas nestalo a taky by na tuhle hru v životě nikdo nepřistoupil. Je trochu škoda, že se tu neobjeví žádná menší brutalitka (aspoň pár facek mohlo přilétnout), ale asi to chápu. Závěr je sice fajn, ale na jednu stranu bych si ho představoval trochu jiný.

Zoufalství a naděje (2017)

Má to opravdu pěkný scénář, jenom škoda toho klišé konce. Mohl to mít neuvěřitelně výborný závěr a ono to skončí naprosto srabácky. Nekoukalo se na to ani moc dobře. Docela mě zarazil poměr stran, když jsem si snímek pustil. Nejspíš to mělo mít nějaký atmosférický efekt, ale na mě to teda moc nezapůsobilo. Jako kdybych se vrátil o desítek let zpět. Sláva bohu za dnešní úhlopříčky. Každopádně ale i tak čas neztratíte. Je tam hodně nápaditých scének. Byl by to i super film, ale ten konec je až moc velké zklamání.

Parazit (2019)

„Tlačítko odeslat zprávu je něco jako odpálit atomovku“ Moc korejských dramat jsem sice neviděl, ale tohle bude určitě jeden z nejlepších. Nasmál jsem se u něj, byl jsem napjatý a v jednom místě už to byl skoro horor. Scénář se fakt povedl. Celou dobu jsem si říkal, jako kdyby se to už někde reálně stalo. Udělat z boháčů blbečky, to chce jednou zkusit každý. Vůbec mi nevadila délka, téměř jsem ani nemrkl. Jediné, co je tady trochu špatně, tak má film plnou fůru nelogických věcí. To by mi ani nevadilo, u komedií to neřeším a tady to jde lehce prominout. Jenomže ten úplný závěr byl už hodně přehnaný.